www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tester transistorjev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da prvi. Drugi je skoraj zagotovo smd - sem se ravno sam zaj* Twisted Evil sicer pri 16C711 ki sem ga naročil preko spleta Confused
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6564
Aktiv.: 29.32
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš delal po tej tiskanini katerikoli s končnico SP. Končnica SO namreč označuje SMD ohišje čipa.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4605
Aktiv.: 20.57
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hoj
To pa sploh ni slabo!
Zanima me, ali ta stvar prepozna tudi FATe? Verjetno ne. Vsekakor je stvar zelo zanimiva. Ce bo kdo delal TIV se priporocam za ploscico ter en sprogramiran PIC. Na zalost nimam moznosti programirati tega uCja.. Sad

p.s. Cene PICov pa niso hec???? d'oh!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolsa
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Dec 2003 13:43
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.19
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hala za nasvete. Sedaj pa še eno vprašanje. akaj se razlikuje prikaz an sliki ki je zgoraj pripeta in tisto na kateri je Silvov izdelek. na prvi piše BIP NPN na silvotovemu izdelku pa piše samo NPN. Kako to?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolsa
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Dec 2003 13:43
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.19
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bom tudi dal PIC enemu sprogramirat. TIV pa bom v šoli naredil (vegova) Laughing

Nazadnje urejal/a mdolsa Sob Okt 30, 2004 12:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Sedaj pa še eno vprašanje. akaj se razlikuje prikaz an sliki ki je zgoraj pripeta in tisto na kateri je Silvov izdelek. na prvi piše BIP NPN na silvotovemu izdelku pa piše samo NPN. Kako to?


Tisto ni moj izdelek Wink Tisti BIP vrjetno ponazarja bipolaren NPN tranistor ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolsa
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Dec 2003 13:43
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.19
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se oproščam zamenjal sem te s Frenkijem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2004 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj tester je gotov ter v ohišju Very Happy
V prilogi nekaj fotografij.



Pb030071.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  96.44 KB
 Pogledana:  366 krat

Pb030071.jpg



Pb030072.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  60.09 KB
 Pogledana:  281 krat

Pb030072.jpg



Pb030073.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  123.07 KB
 Pogledana:  280 krat

Pb030073.jpg



Pb030074.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  118.28 KB
 Pogledana:  484 krat

Pb030074.jpg



Pb030075.jpg
 Opis:
Primerjalni test z mojo "legendo" IVEL7777 prvim digitalcem starim blizu dvajset let, ki še nikoli ni bil kalibriran.
 Velikost datoteke:  80.23 KB
 Pogledana:  250 krat

Pb030075.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrjetno ni nihče opazil, na predzadnji fotografiji se lepo vidi; imel sem zamenjane priključke E - C Wink Sicer sem sedaj poskušal "tiščati" noter vse kar sem našel. Po večini trensistorje spozna. Koliko sem opazil, so ga zmedli germanijevi transistorji. Sicer testira tudi diodo. Dvakrat se je zgodilo, da je zablokiral (ko sem priključil nekaj kar očitno ni bilo transistor) - pomagal je le izklop ter ponoven vklop. Frenki kako si programiral fuse ? Sam je sicer naložil tudi WDT a sem ga izključil, ter nastavil fuse kot si napisal. ... d'oh! Moram pogledati datoteko, ki si mi jo poslal.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6564
Aktiv.: 29.32
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 1:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo lepo Cool . Moj še vedno ni v ohišju. Glede fuse - nastavil sem kot je napisano zgoraj, WDT izključen, kot vse ostalo razen napisanega. Dobra stran tegale se mi zdi, da sam prepozna vrstni red priključkov in tip. Po prvih dneh se mi zdi, da bo kar uporaben instrument vsaj za hitro kontrolo transistorjev.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je super zadeva ravno zaradi tega, ker razpozna priključke. Tole mi bo nadomestilo katalog. Dostikrat ga namreč uporabim prav zaradi razporeda priključkov.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tester sem danes še malo testiral. Sama poraba vezja je ca. 7 mA tako, da vezje napajam iz 9V baterije (6F22) katera mi je še ravno šla zraven v ohišje. Ohišje, ki je stestavljeno iz dveh delov (brez vijačenja) sem pred časom kupil v Conradu v Grazu za ca 2 Eura je kot "ulito" za ta tester Wink.
Naletel sem tudi na transistor (BUT12) katerega tester ni zaznal in prepoznal. Transistor je sicer dober. Izgleda, da zaradi prevelike delovne napetosti. Neutral Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 808
Aktiv.: 3.61

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne poznam PIC-ov, zato me zanima, ali lahko z JDM programatorjem sprogramiram PIC 16F876-04. Še to me zanima, ali je potrebno pri programiranju nastaviti fuse bite in ali je te PIC-e možno programirati v vezju?

Programiram namreč Atmel AVR-je.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem ga sicer sprogramiral z Willem-om za katerega sem pač imel ustrezen adapter. Načeloma bi moralo iti tudi z JDM. Večina picev (razen prastarega 16C57 pa še mogoče katerega, ki se programira paralelno) za programiranje potrebuje 3 pine data, clk, vpp ter napajanje vss in vdd. Lahko se tudi programirajo v vezju. Fuse bite se lahko predhodno določi v samem programu. Običajno pa ima software za programiranje tudi možnost, da se fuse spremeni ali nastavi pred programiranjem.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6564
Aktiv.: 29.32
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z JDM gre brez težav. Konkretno tega sem sam programiral s tem in IC-prog-om.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 2 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 101 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group