www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIC - Kako začeti II.
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2004 3:01 pm    Naslov sporočila: icon_idea PIC - Kako začeti II. Odgovori s citatom

Ker je post PIC - kako začeti postal že preobsežen predlagam, da nadaljujemo tukaj. Seveda začetnikom priporočam, da prelistajo post na zgornji povezavi, kajti v njem se najde marsikaj korstnega.
_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Pon Jun 06, 2005 11:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2004 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2004 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Družina pic ima na portu b upore, ki jih vključujemo, če obrišemo RBPU bit OPTION_REG registra. Pullup kot že ime pove so upori vrednosti okrog 20k vezani med pini porta b ter VDD (+) in potegnejo pin na logično 1, ko je le ta definiran kot vhod. Narejeni so pred vsem z namenom, da se zmanjša količina zunanje preiferije. Tipko, optokopler, transistor ... tako lahko vežemo med pin ter maso.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2004 6:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnji čas sem dobil spet dosti zasebnih sporočil glede programiranja pic-a. Vprašanja so v stilu "Kako začeti" ter kaj potrebujemo. Odogovorov je sicer dosti na samem forumu. Pa , da vse skupaj spet malo osvežim.

Vse kar potrebujete je
MPLAB katerega lahko zastonj snamete z microhipove domače strani. Sam iz paketa uporabljam le prevajalnik MPASM tako, da glede samega MPLAB-a nimam izkušenj.
MPLAB vsebuje veliko orodij. Med drugim tudi editor. Sam sem kot editor uporabljal dos-ov NCEDIT, ki mi je ostal v praksi še iz dos-ovih časov. Zadnji čas sem začel uporabljati Programers notpad katerega sem si lahko prilagodil, da deluje podobno kot NCEDIT (funkcijske tipke) Poleg tega gre iz njega lepo zaganjat tudi prevajalnik MPASM pa tudi software za sam programator. Vse, ki pa vas karkoli o programiranju zanima prosim, da raje pišete na forum kot zasebno. Poleg tega, da vam lahko pomaga še kdo drug so vprašanja ter odgovori zanimiva tudi za ostale. Samemu pa mi vzame veliko časa, da vsakemu posamezniku odgovarjam na identična vprašanja.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 12:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


IMG_3962.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  77.31 KB
 Pogledana:  412 krat

IMG_3962.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja 16F877 ima vsega ogromno več (pinov,portov,registrov,vgrajene periferire, rama, eeproma ....ima tudi več bank-ov Sad ) Sklad, če se prav spomnim je enak kot pri "84" 8 nivojski... glede AVR-ja primerjave ne poznam ker z njimi nisem delal.

P.S.
Idea Sedaj mi je jasno od kot taka "naglica učenja" pri tebi - v enem tednu od prižiganja lučk do RS232 komunikacije. Delal si z AVR-ji. Mimogrede kaj imaš za eno "čudo" testna plošča na gornji fotografiji ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaka pametna ideja mi sedaj ne pade na pamet. Mogoče podatke sekvenčno shranjuješ v "ram" (splošno namenske registre) preko FSR (file select registra) in INDF Ko je prejetih 8 bitov je register poln povečaš FSR za 1 ko FSR doseže določeno vrednost je paket prejet Neutral
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...V službi sicer programiram vendar v .NET in Delphi-ju....

Poznavanje kateregakoli programskega jezika je pri programiranju mikrokontrolerjev ogromen plus, saj se način pisanja programa ne razlikuje dosti. Sam sem poskusil par jezikov. Kar precej sem pisal v Clipperju (mimogrede malo izven teme, na Clipper sem se spomnil , ko sem v časopisu prebral reklamo, da je priloga dnevnika neka knjiga roman, ki ga je napisal Miha Mazzini - A gre za istega avtorja, ki je na zelo duhovit način in zelo dobro napisal knjigo o progamiranju v Clipperju ?)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je taisti Miha Mazzini. Mislim pa , da je tudi dodatek k Wordu , mikrobesana , njegova stvaritev.
lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alex007
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Dec 2003 0:19
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.25
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!
Zanima me kje se da dobit ta testna plošča od Mikroelektronike pri nas in kolikšna je cena.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2004 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2004 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav alex007,

Jaz sem to nabavu pri HTE na Roški...
Če te zanima EASYPIC2 dobiš tam za ceno cca 30.000 SIT + ddv.

Poglej pripeto sliko malo nazaj od kroko-ta.

lp Janez/S51ZG
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2004 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
USB je na moji testni plošči implementiran z PIC16C745 (imam shemo). Ko sem gledal datasheet tega pricesorja sem opazil, da ima podporo za USB (D- in D+ pini)

Ali kdo pozna ta procesor? Ali obstaja tudi flash verzija tega procesorja?

Žal ne Confused . Pred časom sem počel neko zadevo, kjer sem nameraval uporabit omenjeni mikro, vendar obstaja samo OTP in JW. Je pa problem še v tem, da ga zaenkrat slovenski zastopniki niso pripravljeni dobavit. Microchip sicer obljublja nekaj na 18F seriji, nisem pa prepričan, če je to že v produkciji.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2004 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 1 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group