www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MSP430
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.74
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Jaz sem začel s PIC, hitro ugotovil, da to ni to in pristal na MSP430. Meni je super, 16biten, low power, dober nabor periferije... Sem pa verjetno med redkimi tule, ki ga uporabljam.

8-bitniki so za moj okus že rahlo zastarela reč...

Lepo če ti zmanka idej je tu še ena: http://www.symbianresources.com/projects/shakerracer.php

Jaz nisem šel v nabavo tega, ker prvič nimam telefona, ki bi podpiral senzor pospeška, drugič pa tudi če bi ga imel me sploh zanima, če bi aplikacija vredu delovala (če sploh bi). Če se ne motim je pisana le Nokiinim telefonom, kakšen SE tudi če bi imel tisti senzor, aplikacija najverjetneje nebi delovala. Tretjič ne vem kako je z modrozobim modulom, če se ne motim jih podjetje prodaja na količinsko, za testne kose jih pa nisem spraševal.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ker sem se tudi jaz pred kratkim začel zanimat za TI ponudbo, predvsem ti msp430 procesorji z vgrajenim RF delom. me zanima:

Kateri prevjalnik kode običajno uporabljate
in kak programator mi priporočate, da bi najceneje prišel skozi (mora pa biti na USB)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IAR ima kickstart varianto svojega IDE kar pomeni, da je C compiler omejen na 4k. Lahko uporabljaš tudi GCC + eclipse (tega nisem preizkusil, ker mi zadostuje tistih 4k v IAR).
JTAG je kar ugoden Olimexov USB tiny (okoli 40€).

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z MSPji se ukvarjam že kar nekaj časa. Uporabljam predvsem uP serije MSP430F2xx, katere lahko programiraš v Spy-By-Wire načinu. Za programiranje uporabljam kar Texasovo razvojno orodje Code composer kateri je zastonj za omejeno velikost kode. Programsko okolje je super, sedaj je prišla tudi nova verzija 4.

Sam uporabljam razvojne kiti oz. programatorje s te strani, torej gre za uradne Teksasove:

Klik!

Še posebej je zanimivo nov razvojni pripomoček, ura Chrosnos, katero sem ravno kar naročil. Z priloženim programatorjem lahko programiraš procesorje določene serije MSP ter seveda uro. Če te zanima si poglej, zanimiva ter poceni opcija.

Slabost MSPjev je to da je izredno slaba podpora na internetu. Praktično je edina podpora Texasosv forum na katerem v vsej zmedi občasno od strokovnjakov dobiš želen odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stegu
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Avg 2010 16:14
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 2:05 pm    Naslov sporočila:  Chronos Odgovori s citatom

Si že dobil uro Chronos in kakšne kaj si že kej ustvarjal:?:
Si slučajno sporobal kako deluje z merilcem utripa.

Trenutno sem si na faxu sposodu razvojni kit ez430rf2500. Pa je zravn dober primer delovanja pa bom naprej to naštudiral. Potem pa se razmišljal o tej uri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Ker v času ko sem zadnjič pisal v to temo ure ni bilo na zalogi, sem pa nujno rabil TI razvojno orodje sem nabavil kar programator za MSP uPje. Razvojno ploščo sem naredil sam.

Od takrati sem že kar malo naštudiral te 16bitnike Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Trenutno se tudi jaz malo zafrkavam okrog eZ430rf2500, vendar me malo jezi... :angr:

Poskušam vzpostaviti komunikacijo med dvema moduloma, pa nekako ne gre.
Poskusil sem vzorčni projekt, ki pride poleg naprave, vendar je samo za End device...
Če bi mi uspelo še za AP, bi že nekako prilagodil kodo, vendar imam problem, ker mi vedno dobi kakšno napako...
Vključim vse knjižnice, ki so tudi v vzorčnem projektu, vendar javi, da ne more odpreti neke datoteke (bsp_msp430_defs.h), čeprav sem jo skopiral v include datoteko od prevajalnika(če prav razumem je to potrebno...?).
Vzorčno kodo in SimpliciTI knjižnico pa pravkar študiram. Sam mikrokontroler ter delo z njim sem nekako preštudiral, da vem kaj dela posamezen del kode,
RF del pa mi je uganka...

Če se je kdo že ukvarjal s tem, bi prosil če lahko malo pove, kaj je potrebno storiti za uspešno povezavo dveh modulov.
Nekako kot :led:

aja... uporabljam CCS

lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stegu
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Avg 2010 16:14
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 8:18 pm    Naslov sporočila:  Restore Odgovori s citatom

HEX:
Priložu sem Restore.rar. Če pogledaš kaj vsebuje maš dve .txt, ki sta dejansko hex za DE in AP. Zaženi .bat pa naloži na oba modula. Tulk da vidiš kak dela zadeva. Very Happy

IZVORNA:
slac378c.rar je pa izvorna koda tega primera, Senzor Monitorja + app za komp
tako za CCS kot IAR (sam uporabljam IAR).

Drgač pa jaz se tudi na novo spoznavam z UARTom in RF komunikacijo.
Kolega mi je za RS232 priporoču Terminal by Br@y++, pa se mi dopade ko se vidi ka pošilja F2274 Smile



slaa378c.zip
 Opis:
izvorna od Senzor Monitorja

Download
 Ime datoteke:  slaa378c.zip
 Velikost datoteke:  3.38 MB
 Downloadano:  2 krat


Restore.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Restore.rar
 Velikost datoteke:  231.66 KB
 Downloadano:  1 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Najlepša hvala!
Bom poskusil naložit.

Poskusil sem spet z CCS in mi še vedno vztrajno noče odpret "bsp_board_defs.h".
Malo me je razjezilo, zato sem šel spet na IAR poskusit. Vključil sem potrebne knjižnice ter dodal linkerje(ali kako se temu reče?-pač, kje naj išče potrebne datoteke), vendar mi javi, da v konstanti "PLATFORM_FACTOR_CONSTANT", ki je definirana v knjižnici "mrfi.h" ni definirana vrednost konstante "MAX_HOPS", ki naj bi pomenila največje število ponovitev (max number of replays, karkoli naj bi že to pomenilo nisem še uspel pogruntat). Kakšne ideje? Naj jo sam definiram kot neko celo število...?

Pa težave je imel z vrsto spremenljivke "uint16_t" v knjižnicah, ki sem jo nato spremenil v "int", upam da ne bo nič narobe...


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stegu
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Avg 2010 16:14
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm,

v IARju bi moglo delat s temi vzorčnimi fajli.
Vem, da sem nekje zasledil, da je fajn met tanov IAR installiran.

Citiram stran Wireless Sensor Monitor:
Citiram:
NOTE: Due to a change in IAR compiler calling conventions, the Wireless Sensor Monitor v1.03 runs only with version 5.12 and later of the IAR Embedded Workbench KickStart™, available online at http://focus.ti.com/docs/toolsw/folders/print/iar-kickstart.html. The code does not compile with KickStart v3.42 and returns a linker error.


Tak, da mogoče je finta v tem, kar se tiče IARja.

Zle se glih Dancing z UARTom Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 12:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni je tudi javljalo linker error, a ko sem določil pravi linker file za čip in dodal io.h pod inlcude je delalo
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore!

Sem malo pobrskal okrog tiste konstante in sem na TI forumu zasledil, da se jo lahko nadomesti s poljubno številko in sem namesto nje vpisal 3.
Sedaj že pošiljam en B po zraku Dancing
Čeprav imam občutek, da zataji vsake toliko... Think

lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mentor442
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Apr 2011 5:55
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2011 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Na forumu sem nov, ampak imam že precej kilometrine. Žal, ne z MSP 430.
Torej: naredil sem RFID merilnik vakuma. Seveda z Atmego. Ker je predraga, sem šel na MSP 430, in sicer F2003. TI sem poslal algoritem in poslali so mi program (.ZIP file). Zdaj pa ne vem, a umočim kaj s CCS ali pa so napako naredili oni.
Mi kdo lahko pomaga? V zameno lahko dam nekaj MSP430F2003, Palfijev TMS37157 ali pa tudi novce.
Sicer pa, MSP430 serijo toplo pripoočam, so poceni in zmogljivi. Moral se jih bom naučiti programirati, ampak ko bo čas. Zaenkrat pa, H E L P !!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mentor442
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Apr 2011 5:55
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2011 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja, tole sem pozabil. Ker imam dobre povezave s TI, lahko tudi komu kaj pomagam. (razen programiranja, seveda. Stegu, tebi recimo, ki te zanima RF, okoli Palfijev, če jih poznaš)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 12:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če slučajno koga zanima je TI ura(razvojno orodje za msp430, brezžična povezava z PCjem itd) zdaj za 25usd kar je pod mejo za carino, ko te pri speedin doo začnejo obirati. http://tideals.com/
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group