www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Regulator za DC motorje 24 ali 36V

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BogyX
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Dec 2003 14:25
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2004 9:14 am    Naslov sporočila:  Regulator za DC motorje 24 ali 36V Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Ima mogoče kdo kak načrt "dokaj" preprostega regulatorja za DC motorje - zaželjen čim večji izkoristek.

Motor bo 24 ali 36V 0.5kW (1000 - 2000rpm,...).

Fino bi bilo, če bi imel tudi možnost vračanja energije (generatorsko delovanje) - lahko samo v 2Q (smer vrtenja bo vedno enaka).

Hvala in lep pozdrav.

Bogdan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BogyX
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Dec 2003 14:25
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2004 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No lahko je tudi za kake druge tipe motorjev - samo voltaža naj ne preseže 48V.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2004 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takšno vezavo sem uporabil za pogon DC motorja 48V 8A , le v izhodu sem vezal več FET-ov vzporedno , ter jih prožil preko optičnega sklopnika. Če imaš optični sklopnik , imaš napetost za pogon motorjev lahko poljubno visoko. Zadeva je preizkušena in deluje odlično.


pwm.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  7.46 KB
 Pogledana:  3951 krat

pwm.gif


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alex007
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Dec 2003 0:19
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.25
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2004 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V novembrski številki Sveta elektronike je načrt impulzno širinskega regulatorja enosmernega toka.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
BogyX
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Dec 2003 14:25
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2004 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala

Kar sem v časovni stiski sem se odločil za profesionalen 4Q regulator podjetja Piktronik.
Ker gre za šolski projekt, so mi obljubili tudi del sponzorskih sredstev.

Hvala še enkrat obema za odgovore.

Lp
Bogdan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group