www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avto na električni pogon-anketa
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Če bi avtomobil na električni pogon izdelovali serijsko, bi ga kupil
V vsakem primeru, služilo bi mi kot prvo vozilo
20%
 20%  [ 39 ]
Če bi imel zagotovljeno polnjenje na lokacijah vožnje
37%
 37%  [ 70 ]
V vsakem primeru, služilo bi mi kot drugo vozilo
6%
 6%  [ 12 ]
V primeru, če bi bila cena bistveno nižja od vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, kot 1. vozilo
17%
 17%  [ 33 ]
V primeru, če bi bila cena bistveno nižja od vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, kot 2. vozilo
9%
 9%  [ 18 ]
V tem trenutku se v nobenem primeru ne bi odločil za nakup vozila na električni pogon
8%
 8%  [ 17 ]
Skupaj glasov : 189

Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 1:14 pm    Naslov sporočila:  Avto na električni pogon-anketa Odgovori s citatom

Pa poskusimo z anketo.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hehe, kadar bom delal in služil denar, potem bi verjetno si električni avto kupil, če bi bilo urejeno za polnjenje...

lp

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tem trenutku si ga nikakor ne bi kupil, ampak naredil. Potem bi mi služil kot 2. vozilo.
Ideja je v glavi, ni pa časa za realizacijo:
- matiz za osnovo, potem na vsako kolo po en 3 fazni 5KW outrunner.

lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.89
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Če bi imel zagotovljeno polnjenje na lokacijah vožnje"

Bi z veseljem začel projekt, da ga naredim sam vendar imam občutek, da bodo serijsko izdelani avtomobili cenejši...

_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dexboy je napisal/a:
"Če bi imel zagotovljeno polnjenje na lokacijah vožnje"

Bi z veseljem začel projekt, da ga naredim sam vendar imam občutek, da bodo serijsko izdelani avtomobili cenejši...


Še nekaj je treba vedeti - polni se ne tako kot bencinski tak v 1 minuti. Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Še nekaj je treba vedeti - polni se ne tako kot bencinski tak v 1 minuti. Confused
Se pa napolni v osmih urah!
Tam pa je vtičnic kolikor hočeš. Wink

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z veseljem kot primarno vozilo, ampak če bi bil cenovno primerljiv z bencinsko alternativo. Ni financ da bi kupoval dražje vozilo samo zato ker je električno. Če bi imel dovolj denarja pa bi, tudi če bi bilo vozilo dražje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"V primeru, če bi bila cena bistveno nižja od vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, kot 2. vozilo "

Citat pove vse.

Imel bi ga za drugo vozilo, za krajše relacije in za v šolo-kasneje v službo( upam da takrat ne bom hodil že v penzijo) Laughing

_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Joj kakšne razprave so se vnele okoli elektro vozila Wink
Jaz vsekakor imam namen izdelati avto. Končan bo tam nekje aprila, maja. Odvisno od financ in časa. Avto delam iz lastnega veselja do "učenja" ter malo tudi ekoloških razlogov. Pa tudi, če dosežem, da pridem z njim do firme mi zniža letni proračun za velikoooo denarja.
Pa še to. Oni ki godrnjate, da so problemi zaradi polnjenja. Računajte, koliko km napravite na dan in koliko časa stoji avto doma pred garažo. Je pa res, da nimajo vsi pogojev polnjenja doma.

p.s. se ena od sony. Mogoče se kdo spomni MINIDISKa (sony). Zadeva je prišla ven vzporedno z CDjem (philips). CDje dobro poznamo vsi. Za one, ki ne poznate minidiska naj povem, da je to mala kompaktna zadeva. Podobna 3.5" disketi. Zapis je magnetni bere se optično (lahko pišeš in bereš). Kapaciteta je več ali manj enaka CDju. Skratka tehnologija, ki bi dobesedno povozila CD. No takrat je Philips plačal bajne vsote Sonyju, da so zadevo nekako zamolčali...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sony je imel kar dosti zgrešenih ali kakerkoli zavoženih investicij. Taka kot je bila zadnja z baterijami bi odnesla marsikatero močno podjetje. Očitno imajo še ogromne denarne rezerve.

PS
Simon, kako misliš rešiti ogrvanje kabine? Tudi to je eden iz med velikih problemov električnih vozil. Nisem sicer prepričan, a zdi se mi da je ena iz med variant renaultovih vozil imela za ogrevanje webarstro. Torej spet nafta... Sad

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo
To, kot sem napisal je bolj raziskovalne namene. Meni sedaj ni pogoj 100% cisto vozilo. Nekateri za ta namen uporabljajo 600W električni grelec, nekateri webasto. Jaz bi se prej odločil za webasto. Sicer pa je pozimi kar velik problem mraz, ki ga vsi akumulatorji ne marajo preveč Sad

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Silvo
To, kot sem napisal je bolj raziskovalne namene. Meni sedaj ni pogoj 100% cisto vozilo. Nekateri za ta namen uporabljajo 600W električni grelec, nekateri webasto. Jaz bi se prej odločil za webasto. Sicer pa je pozimi kar velik problem mraz, ki ga vsi akumulatorji ne marajo preveč Sad


600W bi še nakako bilo, a tole odnese kar znatni del koristne vozne energije. Sad Sam sem nekoč v C*onradu kupil tisti keramični namenski električni grelec za avto - misleč, da mi bo pomagal dokkler se motor ne segreje. Žal iz tiste moke ni bilo kruha. Confused Super varianta so električno ogrevani sedeži (jih imam na sedanjem vozilu) Praktično v minuti al dveh si že na "toplem". Cool

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
harum
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Feb 2006 8:25
Prispevkov: 172
Aktiv.: 0.78
Kraj: Vitanje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako velik komplet akumulatorjev je treba hladiti in če uspeš zagotoviti, da ni sekundarnih (vnetljivih) plinov, lahko ta zrak spelješ v kabino, mogoče bi bil skupaj s hlajenjem inverterja dovolj za gretje kabine...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
... sem nekoč v C*onradu kupil tisti keramični namenski električni grelec za avto - misleč, da mi bo pomagal dokkler se motor ne segreje. Žal iz tiste moke ni bilo kruha. Confused ...

Uf ... koliko takih slišim zadnje čase ... Laughing

120W grelec pač ni primerljiv z nekaj kW webastom ... malce sta primerljiva le v razmerju cena/moč. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Citiram:
... sem nekoč v C*onradu kupil tisti keramični namenski električni grelec za avto - misleč, da mi bo pomagal dokkler se motor ne segreje. Žal iz tiste moke ni bilo kruha. Confused ...

Uf ... koliko takih slišim zadnje čase ... Laughing

120W grelec pač ni primerljiv z nekaj kW webastom ... malce sta primerljiva le v razmerju cena/moč. Wink


Tole sem mislil koristit v prejšnem avtomobilu. Mislil sem, da mi bo v času, ko očistim stekla zunaj (led) posušilo šipo od znotraj.... žal ni dosti pomagalo.
V novem klima dela čudeže Cool

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group