www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avto na električni pogon-anketa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Če bi avtomobil na električni pogon izdelovali serijsko, bi ga kupil
V vsakem primeru, služilo bi mi kot prvo vozilo
20%
 20%  [ 39 ]
Če bi imel zagotovljeno polnjenje na lokacijah vožnje
37%
 37%  [ 70 ]
V vsakem primeru, služilo bi mi kot drugo vozilo
6%
 6%  [ 12 ]
V primeru, če bi bila cena bistveno nižja od vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, kot 1. vozilo
17%
 17%  [ 33 ]
V primeru, če bi bila cena bistveno nižja od vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, kot 2. vozilo
9%
 9%  [ 18 ]
V tem trenutku se v nobenem primeru ne bi odločil za nakup vozila na električni pogon
8%
 8%  [ 17 ]
Skupaj glasov : 189

Avtor Sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Ne, taki ne rabijo avta, ne na bencin, ne na elektriko. Taki rabijo funkcionalen in dobro delujoč javni mestni prevoz.


Se ti ne zdi to bolj utopično pri nas kot pa uporaba električnih vozil?

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, saj smo dokaj dobro delujoč javni promet, vsaj v mestih že imeli.

Ko sem začel delati v železarni na Jesenicah (to je bilo še v času YU), so družine zaradi par nepar sistema, sploh zunaj mest že imele 2 avta pri hiši.

Na šiht pa se ni splačalo iti s svojim avtom.

Mesečne in letne karte za bus ali vlak in tudi kombinacijo obojega, so plačevala podjetja. Timingi prevoza so tudi bili dobro stempirani, kapacitete pa večinoma zadostne, čeprav so tudi vozili sardine.

Tako sem šel od doma 5:10, v delavnici sem bil ob 5:35. Če bi šel z avtom bi bil kakšnih 5 minut hitrejši. Ni imelo smisla, saj je bila karta za bus zastonj. Edina izjema je bila, če si takoj po šihtu nameraval kam iti npr. v Ljubljano, potem je bil avto boljša izbira, vendar takih primerov je bilo malo. Trgovino za sprotne nakupe si imel v domačem kraju pred nosom in si nakupil, ko si šel iz službe.

Danes pa, vsaka firma ima drugačen delovni čas, avtobusi in vlaki, kar jih še ni ukinjenih, vozijo prazni, saj njihovi vozni redi ustrezajo le redkim, linije se posledično združujejo in je tako čas prevoza med a in b lahko tudi podvojen, cene teh prevozov niso več drobiž.

Pod istimi pogoji kot takrat, bi moral danes od doma za vožnjo z busom ob 5:00, v delavnici bi bil ob 5:50, z avtom isto kot včasih, pa še avto ne skuri za dobrih 10km 4€ bencina, kot stane karta za eno vožnjo z busom na tej relaciiji.

Posledično se tako pride skozi ceneje s svojim avtom, kot z javnim prevozom, čeprav bi bil za take stvari meni osebno ljubši javni prevoz. Pri javnem prevozu te ne zanima te kje boš avto pustil, ali ti ga bo kdo drapnil, ali se boš kje skrešal, ko boš z živci na psu sedel za volan in take stvari.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael, prometna situacija je tudi na račun lenobe ljudi. Vsak bi se pripeljal pol metra stran od vrat, večina je prefina, da bi hodila par minut peš ali se peljala s kolesom. Zjutraj grem peš v službo in gledam nepregledno reko avtomobilov, ki po Tržaški teče proti centru LJ. Ne vem, če je ve 10% še kdo v avtu poleg voznika. Očitno je bencin čisto prepoceni!
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej pa drugo stališče. Sam imam najbližjo avtobusno postajo 20 minut hoje od doma. Najbližji vlak je v Kranju cca 15 minut vožnje z avtomobilom. Zadnji izračun mi kaže "porabo" avtomobila 8.6 centa na premožen km (vpoštevani vsi stroški z registracijo, gumami, ....). Do službe imam 45km v eno smer, to je 90 v obe. Torej me vožnja z avtomobilom pride cca 25 minut in 3.87€ v eno smer. Vlak odpade, ker je prvič 15 minut vožnje z avtomobilom, 1.5€ parkirnine, 2.10€ karta za vlak, + vožnja z vlakom 30 minut.
Glede avtobusa pa je najprej 20 minut pešačenja, potem 55 minut vožnje z avtobusom, k temu sledi še 15 minut pešačenja ali mestna trola. Cene avtobusnega prevoza ne poznam, vendar glede na povračilo stroškov prevoza je cena kompleta (avtobus + trola) 5,05€ v eno smer.
Nekdo naj mi pove alternativo mojemu avtomobilu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem bolj ciljal na to, da je vožnja z avtomobilom tako (pre)poceni, da se ljudem ne ljubi niti malo organizirat, da se ne bi po en sam vozil v avtu...
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
valdo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Jul 2005 7:58
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2009 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.salzburg-ag.at/ElectroDrive.1936.0.html
Lp,V
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freakead
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2013 10:34
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 10:52 am    Naslov sporočila:  doking Odgovori s citatom

http://dok-ing.hr/index.php/new-projects/xd-electric-city-car/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
Poglej pa drugo stališče. Sam imam najbližjo avtobusno postajo 20 minut hoje od doma. Najbližji vlak je v Kranju cca 15 minut vožnje z avtomobilom. Zadnji izračun mi kaže "porabo" avtomobila 8.6 centa na premožen km (vpoštevani vsi stroški z registracijo, gumami, ....). Do službe imam 45km v eno smer, to je 90 v obe. Torej me vožnja z avtomobilom pride cca 25 minut in 3.87€ v eno smer. Vlak odpade, ker je prvič 15 minut vožnje z avtomobilom, 1.5€ parkirnine, 2.10€ karta za vlak, + vožnja z vlakom 30 minut.
Glede avtobusa pa je najprej 20 minut pešačenja, potem 55 minut vožnje z avtobusom, k temu sledi še 15 minut pešačenja ali mestna trola. Cene avtobusnega prevoza ne poznam, vendar glede na povračilo stroškov prevoza je cena kompleta (avtobus + trola) 5,05€ v eno smer.
Nekdo naj mi pove alternativo mojemu avtomobilu.


Delas od doma, se ne rabis premaknit niti za meter Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa greš v penzijo, to je še boljše. Dancing
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stran 10 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group