www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pupy linux na hdd kako?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.84
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 11:23 am    Naslov sporočila:  Pupy linux na hdd kako? Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Sem čisti začetnik z Linuxom. Potegnil sem si dol Pupy linux in ga preizkusil z CDja, ker mi je zelo všeč sem ga želel namestiti na Hdd. Ponudil mi je več lokacij od USB do datotek in diskov. Izbral sem internal Hdd, obvestil me je da ga bo instaliral v neko mapo Pupy4*** kar sem potrdil na koncu me je vprašal za izdelavo zagonske diskete, za kar nimam možnosti saj je prenosnik nima.Po ponovnem resetu računalnika ne najde operacijskega sitema. Ali moram sam naložit kak program za zagon sistema? Naj raje uporabim kak drug linux?
Hvala za trud in odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si preprican, da si ga namestil na disk in ne samo izbral lokacijo na disku, kamor je shranil nastavitve, programe, itd. ? To sta dve razlicni stvari.

Mislim, da je instalacija v celoti opisana tukaj (ignoriraj del o QEMU, to je program za navidezni racunalnik, v katerem se je ta clovek igral s Puppyjem; ti bos pac instaliral na pravega)

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.84
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 1:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne nisem prepričan, samo sem nastavil instal in potem potrjeval vse korake.
Sedaj sem ponovil zadevo in pri možnosti izbire preklopil na ročno razdeljevanje diska in tu se je zataknilo. Napiše da ne more pisati na disk, ker je zaščiten ali nekaj podobnega. Včeraj sem na tem istem disku sprobaval par različnih OS. Me drugim tudi RektOS, ki je baje kompatibilen z Winsi. Tudi njega sem želel naložiti na disk in še tako stestirati. Zadeva je šla do uporabniškega imena in gesla se resetirala sedaj mi pa samo teži nal pritisnem ctrl alt del in se logiram a na geslo ne trza kot da ga nebi vpisal..upam, da ni hdd umrl pa 30Gb je velik Evil or Very Mad
No sedaj mi pa tudi tale grub noče več zbrisat particije. Bo teba kak killdisk uporabit ali pa kladivce Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.84
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Si preprican, da si ga namestil na disk in ne samo izbral lokacijo na disku, kamor je shranil nastavitve, programe, itd. ? To sta dve razlicni stvari.

Mislim, da je instalacija v celoti opisana tukaj (ignoriraj del o QEMU, to je program za navidezni racunalnik, v katerem se je ta clovek igral s Puppyjem; ti bos pac instaliral na pravega)


Sokrat
hvala lepa
mi je uspelo po tvojih navodilih zadeva dela 1000%
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group