www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Primerjava robotskih sesalcev uporabniška izkušnja.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ohm
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 09 Apr 2011 10:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2011 12:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo nakoncu smo se odlocili za sesalnik roomba in misli, da se pri odločitvni nismo zmotili. Zaenkrat (beri 14 dni Smile)) deluje super. Tih, sam se polni, seveda tudi sam čisti kar je najbolj pomembno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2011 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.cleanmate.si/
Pred letom dni kupljen še vedno deluje čeprav ga uporabljam cca 2x na teden.
Očisti dobro, kakih večjih težav ni bilo razen, ko je potegnil igračo med krtače.
Ko sem zadevo odstranil deluje dalje.
Moteče je res samo tista osvetlitev pri polnjenju.
Opazil sem, da ko postavim polnilno postajo na pravo mesto, je ne zgreši več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2011 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ohm je napisal/a:
Evo nakoncu smo se odlocili za sesalnik roomba in misli, da se pri odločitvni nismo zmotili. Zaenkrat (beri 14 dni Smile)) deluje super. Tih, sam se polni, seveda tudi sam čisti kar je najbolj pomembno.

Zdravo!
mogoče si jaz umislim kaj takega... če nis skrivnost kje si kupil in koliko $$$

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ohm
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 09 Apr 2011 10:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2011 8:38 pm    Naslov sporočila: icon_funny  Odgovori s citatom

Ignis, kupil sem preko ene trgovine na ceneje.si. Zanj sem dal 429€.
Tukaj si oglej ponudbe iz raznih spletnih trgovin. Večinoma imajo tako isto ceno.

Da omenim, da prve dni, ki smo ga imeli je bilo tudi precej smeha več v hiši, ker se je našemu mucu dobesedno mešalo. Sedaj sta se pa že skoraj spoprijatelila samo še čakamo, kdaj se bo usedel nanj, da ga malo zapelje. Very Happy

Drugače pa, če kdo išče kakšno bolj poceni varijanto lahko povem, da je sestra kupila robomopa za 36€ in je tudi zanimiva zadeva, vendar je bolj metla kot sesalnik. http://www.robotskisesalnik.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2011 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, Roomba 560 iz US skupaj s poštnino in carino pride malo pod 300€.
+ Material za predelavo polnilca na 230V cca 10€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iRobot_Roomba
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Jul 2011 21:32
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2011 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

int47 tvoje splošno mnenje o Roombi je torej pozitivno ?
_________________
iRobot Roomba (Supernova) - prodajalec
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2011 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Imela ene dvakrat že na obisku roombo 560 (od staršev) in moram reči, da se nama zelo dopade.
Ob iskanju po ebayu itd. pa sem Roombi ob bok naletel na Neato XV-11
http://www.botjunkie.com/2010/06/04/irobot-roomba-560-vs-neato-xv-11/



Kako se vam zdi? Baje je navigacijski sistem precej fascinanten, tudi čisti zelo dobro.

Roomba:


Neato:


LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 7:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako na hitro se mi zdi da ima Neato boljši (bolj efektiven) sistem. Če pogledaš Roombo na nekaterih mestih čisti dvakrat, nekje pa skoraj spusti. Rezultat je če nič drugega daljši čas čiščenja in večja poraba energije.
Sploh mi pa ni jasno zakaj mora čistiti tako čudno - kot bi se mu mešalo v glavi...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če so slike ustrezne je Roomba bilijardna krogla z lastnim pogonom. Senzorji mu omogočajo, da se pred oviro "odbije" in nadaljuje v prosto smer.

Enostavno in poceni, tak sistem sem prvič zasledil konec 70. let prejšnjega stoletja v el. avtomobilčkih (pregrešno draga igrača), ki je samostojno vozil po sobi in se ni zaletel v ovire ali odpeljal po stopnicah (baje je imel UZ senzorje).

Neato na tem testu izgleda mnogo bolj inteligentno, vendar bi prišel prav test še v prostoru z drugačnim razporedom ali vsaj ponovitev testa. Imam občutek, da uporablja par preprostih pravil in random funkcijo.

Narisana pot namreč izgleda kot pot "miške" (bela kroglica v programu, nima nobene zveze z miškami, ki se priklopijo na PC)) v labirintu iz programa za C64 "Inteligentna miška" , objavljen v reviji Bit okoli leta 1985.

V tem programu z nekaj preprostimi pravili "miška" prepotuje njej neznan labitrint relativno hitro, saj po večini možnih poti ni šla več kot 2x. Vendar se je v nekaterih oblikah labirinta "temeljito zaplezala in začela krožiti v krogu in katere je ni rešila niti random funkcija.

Tako, da so tudi pri taki izvedbi rezultati lahko zelo vprašljivi. Verjetno pa na reverz takih zadev nihče ne daje?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bistveno bolj inteligentno vsaj na pot, ki jo je opravil deluje Neato. Kako se razlikujeta po cenah?. Osbeno bi v primeru približno enake cene vzel Neato-ja.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ohm, int47, mucek, ... hvala za odgovore prispevke, sedaj je potrebno samo poiskat najcenejšo varianto za nakup Neatota, dovolj imam tega da se dela "tepih" od mucik Smile

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Ceni sta tam-tam.
Kar se tiče logike, je Neato dosti pametnejši, baje se dobro obnese tudi v več sobah (naj bi si delal "tloris", ki bi ga sproti posodabljal, če mu npr. med delovanjem postaviš ali odstraniš oviro) in kot eno večjih prednosti mu štejejo, da zna najti nazaj na docking tudi iz kompleksnejših situacij, ko se roomba včasih zgubi (ji zmanjka baterij). Čas čiščenja je bistveno hitrejši.
Zna se zgoditi (tudi pri roombi - been there-done that), da se zapre v sobo (zapre vrata za seboj), a to je bolj redka situacija.

Kar me moti je, da je Neato nova firma - model (mehansko - je narejeno dovolj dobro?!). Kar se tiče vodenja je bolj kot ne jasno.


LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
int47 tvoje splošno mnenje o Roombi je torej pozitivno ?
Zadeva je uporabna, vendar ima svoje napake, zaradi katerih po moje ni primeren za netehnični tip uporabnikov.

Čeprav naj bi bila serija 500 5. generacija, ima še vedno nekaj "prototipnih" napak. Do sedaj sem opazil naslednje:
-Težave z motorjem glavne krtače, ki jih robot sam ne zazna, opisane višje v tej temi.
-Nabiranje prahu na senzorjih v odbijaču, zaradi česar se robot začne voziti z nižjo hitrostjo. Pomaga izpihavanje s kompresorjem.
-Stranska krtača maže kontakt za polnenje. To povzroči slab stik in gretje kontakta. Plastika okoli kontakta se zmehča in kontakt počasi leze v ohišje.
-Kratka življenjska doba (ali kvaliteta) originalnih baterij.
-Slabo izvedena zaznava kapacitete baterij. + Med iskanjem bazne postaje sesanje in krtače delujejo. Ko so baterije malo slabše roomba zaradi tega večkrat ne uspe priti na bazno postajo.
-Sesalna reža originalnega predalčka (ne aerovac varianta) za prah je precej ozka. Malo večja količina prahu jo hitro zamaši.
-Plastika okoli originalnega filtra je precej krhka. Pri čiščenju je potrebno biti kar pazljiv.
-"Navigacija" v bolj zapletenem prostoru ni najboljša.
-Dolgi lasje se radi navijajo okoli stranske in glavne krtače.

Večji problem so prodajalci v SLO, uradni zastopnik in servis.
-V Merkatorju so sodelavcu razložili, da garancija za baterijo ne velja.
-Ko sem pri uradnem zastopniku za SLO hotel kupiti aerovac filter + predalček za prah, niso vedeli, kaj je to.
-Uradni servis je za zamenjavo dela, ki je na Ebay-u nov s poštnino stal okoli 120$ hotel okoli 300€. Sam sem zadevo popravil z vgradnjo enega SMD upora (kristal ni vedno zanihal, zato sem mu na nogice dodal nekaj Mohmski upor).

Ker kvaliteta izdelave te in podobnih igračk ni najboljša, je glavna prednost Roombe dobavljivost rezervnih delov mimo uradnega servisa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2011 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imamo Roombo 560, katero smo kupili na Ebayu pred tremi leti. Do sedaj nisem imel z njo nobenih problemov. Menjal sem le akumulatorje in sedaj dela spet kot nova. Vsake toliko jo bolj temeljito očistim.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarica
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 13 Dec 2011 10:19
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 10:23 am    Naslov sporočila:  eRoobot Odgovori s citatom

ojla,

vidim da nekateri prav obvladate Smile)
zanima me, če ima kdo izkušnje z eRoobotom, ima znižano ceno, pa bi rada pred nakupom se mal posvetovala, kr nisem prepričana če je kul.

robot sesalec

_________________
sary
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group