www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hladilno sredstvo/emulzija
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 11:45 am    Naslov sporočila:  Hladilno sredstvo/emulzija Odgovori s citatom

Mi lahko kdo namigne kje dobit to reč? Sem iskal v Merkurju, Mavrici, na pumpi... pa nimajo Confused
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlabo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 21:38
Prispevkov: 283
Aktiv.: 1.43
Kraj: Domžale-Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.shell.com/home/content/si-sl/shell_for_businesses/metalworking/emulzijevodotopnasred_0326.html
http://www.ribak.si/sl/Emulzije_na_mineralni_osnovi-Blasocut/
http://www.fuchs.si/index.php?page=static&item=133&tree_root=16
...
...
...
google najde vse Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm, tole sem že našel. Vendar so to distributerji, ki imajo le velike "pakunge". 10l je zame, ki občasno kaj porezkam in kakšno lunjo zvrtam, precej preveč...

No, bom poskusil nažicat kje kak liter...

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bts?
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bts prodaja samo firmam, pa še to je minimalen znesek za naročilo kar visok...

Našel sem tudi tole: http://www.orka.si/industrija/hladilno-mazalna-sredstva-15/sredstva-za-obdelavo-kovin-488/

Očitno sem zamanj upal, da imajo v kakšni železnini na polici liter koncentrata...

Obstaja še tretja varianta - da si emulzijo naredim sam.

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.04
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pojdi v bližnjo "šlosarsko" delavnico, pa ti jo bodo dali....zakaj kompliciramo tam kjer ni treba?
Drugače pa sam zmešaj doma olje in vodo, pa dobiš fino emulzijo za mazanje in hlajenje pri vrtanju, rezkanju....

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skoraj siguren sem, da sem v BTS Company videl koncentrat za emulzijo, pakiranje 1l.
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče neumno vprašanje: a ni koncentrat emulzije olje !?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.19
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
mogoče neumno vprašanje: a ni koncentrat emulzije olje !?

Olje že , ampak takšno ki se meša z vodo, in ima hladilne in mazalne lastnosti.
Verjetno pa bo Aljošev predlog še najboljši. V vsaki delavnici kjer je mehanska obdelava boš lahko dobil oziroma kupil liter koncentrata.
Kakšno črpalko pa imaš namen uporabiti za pretok emulzije.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.50
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obi, plastenke s cevko cca 1dcl: olje (takšno in drugačno celo z grafitom), emulzija za vrtanje in rezanje, ...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo plastenko z oljem za vrtanje in žaganje imam. Za rezanje navojev imam nek spray, sedaj pa sem si nabavil rezkar in sem mu mislil dodati še hladilni sistem. V WD tehnik imajo črpalke za emulzijo za kakih 50€+ddv. Moram vprašat še za koncentrat ali pa se podati v iskanje kakšne delavnice v okolici...

Eh, nekako bom že prišel do te zadeve...

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem kar repično olje in vodo,ko ga vrtam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi emulzijo oz olje za mešat kupujemo na petrolu. Rabimo jo za žago za železo in vrtalni stroj
Za točno ime bi moral pogledat na posodo. Res je pa da vzamemo okoli 20litrov, za manj pa nevem če imajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlabo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 21:38
Prispevkov: 283
Aktiv.: 1.43
Kraj: Domžale-Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2009 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Hmmm, tole sem že našel. Vendar so to distributerji, ki imajo le velike "pakunge". 10l je zame, ki občasno kaj porezkam in kakšno lunjo zvrtam, precej preveč...

No, bom poskusil nažicat kje kak liter...

potem pa res poskusi dobiti kakšen liter v kaki firmi ki se ukvarja z obdelavo kovin. Drugače pa, jaz ko sem med počitnicami delal na CNC stroju smo imeli shell-ovo olje za emulzijo, meša se pa približno 5% olja z vodo. Tako da če boš dobil en liter olja, boš iz tega naredil 20L emulzije...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2009 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da ta namenska olja malo manj smrdijo kot moje improvizacije. Včeraj sem potestiral par reči - z 8 mm rezkarjem kakih 3 mm v mehkejše jeklo:
-olje za avto se preveč kadi, verjetno ni najbolj zdravo inhalirat oblake uparjenega olja
-mešanica olja za menjalnik (ima EP dodatke), detergenta in vode smrdi po gnilem ampak se da zdržati
-sprej za razanje navojev smrdi po žarki živalski masti

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group