www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vprašanje za poznavalce C-ja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz Atmelove strani snemi AVR Studio, nastavi oscilator in s simulatorjem preveri, koliko časa se izvaja tvoja prekinitev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tadej.ko2 je napisal/a:
zdravo!

mi lahko kdo pomaga pri določitvi računske moči uC-ja?


Seveda ti lahko: assembly listing & datasheet.

Veselo stetje !

Alternativa je stetje (npr. s timerjem) v simulatorju.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tadej.ko2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Okt 2007 18:26
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.38
Kraj: sveta trojica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2009 12:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kako pa naj bi se naredila simulacija v avr Studiu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2009 12:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz AVRjev ne uporabljam, sem pa takoj nasel tale tutorial, ki (med ostalim) opisuje tudi simulacijo programa v AVR Studiu. Ali ta zadeva simulira tudi timerje, pa ne bi vedel (uVision za x51 in MPLAB za PIC jih recimo simulirata normalno) - bos preizkusil in nam porocal o tem.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tadej.ko2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Okt 2007 18:26
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.38
Kraj: sveta trojica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zdravo! sedaj sem izvedel nekaj simulacij.
s pomočjo codeVision sem iz c-ja generiral .asp datoteko ter kodo iz nje skopiral v avrStudio. v mapo projekta sem skopiral še 2 datoteki iz codeVision projekta: projekt.inc ter projekt.vec.
potem sem brez težav izvedel simulacijo ter odčitaval Stop Watch čase ter tako ugotovil trajanje zank...

sedaj me pa zanima, če ima kdo narejen kakšen (preprost) projekt s timerem v jeziku c, ker se sam ninakor ne znajdem...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.19
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2009 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v codevisnu dobiš s klikom na getribo čarovnika - code wizard. tam poklikaš timer, izbereš vir štetja (pin, notranji cklock), delilnik, in narediš kljukco na timer overflow interrupt.
dobiš lepo pripravljeno pokomentirano kodo, kamor vstaviš svoje "zanke". pravzaprav si to že naredil par postov višje... kje je problem?

_________________
LP, Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tadej.ko2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Okt 2007 18:26
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.38
Kraj: sveta trojica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"sedaj me pa zanima, če ima kdo narejen kakšen (preprost) projekt s timerem v jeziku c, ker se sam ninakor ne znajdem..."

v glavi imam projekt v avrStudiu.. moja napača.

Edit:
sedaj sem jih našel kar nekaj:
http://winavr.scienceprog.com/example-avr-projects/
http://winavr.scienceprog.com/winavr-tool-set/fast-start-with-avr-gcc-in-avrstudio-environment.html
http://winavr.scienceprog.com/avr-gcc-tutorial/accessing-avr-microcontroller-ports-with-winavr-gcc.html
http://winavr.scienceprog.com/atmel-avr-microcontrollers/avr-analog-comparator-review.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.66
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP

Problem imam z Borlandonovim prevajalnikom za C++, napisal sem program ki je spodaj v priponki prevajlanik mi javi napako;


Error E2303 sem_nal.cpp 5: Type name expected


Dodal sem še sliko kjer mi je prevajalnik javil piko, da se vidi kje imam problem

Spodnjo datoteko lahko odprete po poti;

Desni miškin klik na ikono ---> Za odpiranje uporabi ---> Notepad (beležnica)


V katerem grmu mi tiči zajec?



baza_podatkov_prevajalnik_napaka.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  124.84 KB
 Pogledana:  12 krat

baza_podatkov_prevajalnik_napaka.JPG



sem_nal.cpp
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  sem_nal.cpp
 Velikost datoteke:  7.69 KB
 Downloadano:  2 krat


_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.34
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če pred vse parametre procedure dodaš deklaracijo tipa?
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.66
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil tvojo zadevo in je rešilo nato se je spet pojavilo nekaj napak tokrat so te; na sliki se bo videlo.

Zakaj pa sem moral dati pred cin dodati še std::?



problem2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  254.45 KB
 Pogledana:  37 krat

problem2.JPG



sem_nal.cpp
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  sem_nal.cpp
 Velikost datoteke:  7.86 KB
 Downloadano:  1 krat


_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje..

funkcijo kličem tako, da ji podam kazalec na nek string..

recimo:

poslji_sms(stevilka,text);

če podam argument kot:

poslji_sms("+38641414141", "Tocna ura je 15:30 - to je SMS");

zadeva deluje

rad pa bi text "Tocna ura je 15:30 - to je SMS" sestavil tako, da bi vanj
vpisal pravo uro in minuto, ki jih imam pac shranjeno v dveh char spremenljivkah..


Nazadnje urejal/a clownfish Sre Jun 17, 2009 5:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sprintf()
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2010 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kljub temu, da je prehod iz absolutnih naslovov (iz asemblerja) na C boleč.. Brick wall

imam še eno.. "bistro" vprašanje..

v EEprom shranjujem neke vrednosti.
preprosto na določen naslov vpišem neko spremenljivko in nato naslov povečam itn..

sedaj to delam takole: eepromwrite(naslov,podatek)

Sedaj pa sem napisal funkcijo kateri za parameter dam kazalec na naslov ter podatek, v sami funkciji pa bi shranil podatek na ta nsalov v eepromu nato pa povečal ta "naslov" torej števec po eepromu.

Torej bi ob ponovnem klicu te funkcije vpisal nov podatek, hkrati pa mi nebi bilo treba izven te funkije povečat števca po naslovu v eepromu..



Vse gre.. deluje.. vendar.. kako po defultu napolnim ta pointer, da bo kazal na točno določeno lokacijo v eepromu torej, da bom od tam naprej polnil eeprom..?

Kaj hočem reči.. (če nisem bil zadosti razumljiv)
pred prvim klicem te funkcije bi rad napolnil ta pointer, da bi kazal na neko začetno mesto - naslov v eepromu.. torej naslov 512 ali 1023...

Ko pa shranjujem druge podatke, da ga nastavim na drugi naslov par 100 bytov višje.. (vmes bi rezerviral še prostor za neke zadeve, ki jih še nameravam napisati in shranjevati v eepromu)

vem, da je glupo vprašanje a.. nikjer nisem zasledil kako pointerju zabetoniraš naslov torej kam točno na kateri naslov naj kaže..
povsot samo da deklarirašnaprimer int kazalec in int spremeljivko in potem kazalcu prirediš naslov te spremenljivke..

in vem da se to da..
d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2010 1:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uporabiti moraš typecast
int* p = (int*)512;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2010 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gregoral je napisal/a:
uporabiti moraš typecast
int* p = (int*)512;


Uf.. to sem nekje že opazil..

Lahko kaj več napišeš o tej dotični zadevi?
Ker stric google pod "C typecast" ne najde prav dosti uporabnega..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 2 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group