www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napad na forum
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 12:43 pm    Naslov sporočila:  Napad na forum Odgovori s citatom

Danes je spet prišlo do napada na forum Twisted Evil . Znan je ip od kjer je do njega prišlo, na kakšen način pa je prišel skozi moram še ugotovit. Kake posebne škode ni povzročil, ker je bil namen povozit osnovno stran foruma. Zadeva je postavljena nazaj in dela normalno.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 1:12 pm    Naslov sporočila: icon_angry  Odgovori s citatom

Eni pa res nimajo nic kaj bolj pametnega za poceti...
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre za slovenski ip ?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, gre za romunski in ameriški ip. Malo je zoprno ugotavljat, ker je delal preko obeh v istem času, najverjetneje pa stvar začne v romuniji.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, meni je stran pred kakšno uro še vedno javljala napake, v končni fazi mi ni odprlo niti začetne strani. Napaka v prilogi.

LP, Peter



maxi_error.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  63.85 KB
 Pogledana:  57 krat

maxi_error.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1753
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jebemumater, kje je zdej tisti Čaušesku, da mu da ene par vzgojnih ???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.55
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Frenki, meni je stran pred kakšno uro še vedno javljala napake, v končni fazi mi ni odprlo niti začetne strani. Napaka v prilogi.

LP, Peter

Tudi meni se odpre enako po zagonu na osnovno stran.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal mi je, poskušal sem na dveh računalnikih in v nobenem primeru ne priletim na omenjeno napako. Pregledal sem tudi cel strežnik, če bi slučajno spregledal kako spremembo vendar brez uspeha. Restartal sem tudi web strežnik vendar brez sprememb. Samega strežnika pa danes ne bom restartal, ker nisem prepričan, če je priključena tipkovnica. Bom pa to naredil jutri, če je slučajno kaj ostalo kje. Bolje da danes dela takole, kot pa sploh nič Wink . Če pa kdo dobi še kako napako, naj jo prosim pripne s čim bolj natančnim časom napake, ker je sicer iskanje kar zoprno.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2004 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Tudi meni se odpre enako po zagonu na osnovno stran.


Poskusita pobristi "zgodovino" na računalniku tako, da bo celo stran naložilo s strežnika. Meni deluje vse vse kot je treba.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2004 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen Frenki !

Opazil sem, da na Bolhi ne moreš pogledat pripetih fotografij. Morda je to posledica napada?
Ostalo mislim, da deluje pravilno.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2004 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
Opazil sem, da na Bolhi ne moreš pogledat pripetih fotografij. Morda je to posledica napada?
Ostalo mislim, da deluje pravilno.

Ni posledica, je pa stvar, ki se vleče že nekaj časa vendar nihče ni sporočil, da stvar ne dela (ali pa sem spregledal Confused ). No, sedaj je popravljeno.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2004 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi na našem forumu se je nekaj časa trudil , pa mu kaj dosti ni uspelo . Mogoče se bi veljalo na tem področju čimbolj povezati , ker izgleda da eni res nimajo kaj pametnega početi Twisted Evil
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2004 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
..se je nekaj časa trudil , pa mu kaj dosti ni uspelo...


Na tole se sam ne bi preveč zanašal. Vsaj dvakrat pomnim, da so bile pri nas "vlomljene" vladne strani, ki imajo po moji presoji vrhunsko zaščito. Potencialna nevarnost je bistveno večja bolj ko je stran znana. Zavedati se je tudi treba, da 100% zaščite ni. Zadnji hack je bil 26.11.04 - ***Klik*** Povezava na "izgled" shackane strani. Sicer na www.zone-h.org/ najdete ogromno shackanih slovenskih domen.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2004 1:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je bil mogoče pred kakšno uro spet napaden naš forum ? Čudne stvari so se mi dogajale , najprej se mi je resetiral računalnik , nato nekaj časa stran ni bila dosegljiva , potem pa se je povezovala zelo počasi. Sedaj zgleda v redu.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2004 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po log-ih ni videti česa posebnega. Edina stvar, ki bi v tem času eventuelno lahko upočasnila odziv strežnika je obdelava logov, dnevno "pospravljanje" in generiranje statistike obiska. Omenjene rutine tečejo nekje med 23:30 in 00:30. Nikakor pa to ne more biti povezano z resetiranjem tvojega mlinčka.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group