www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ista sporočila na več forumih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2004 6:39 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

Dobro ste me okrcali. Poskusil bom komentirat kako od navedenih trditev.

Mogoče najprej glede popolne svobode in cenzure na internetu - in potem svizec zavije čokolado... - poskusite malo na svoj-drugačen-svoboden način pobrskat po internetnih straneh kake banke, pa boste videli kako necenzurirano vam bodo pustili uveljavljati vašo svobodno voljo po dostopu do informacij, ki vas zanimajo. Ampak saj banka je pa ja na internetu, kjer ni cenzure in je popolna svoboda - ali se motim?

Objava istega članka na različnih forumih ni noben kriminal, niti nič nimam proti temu, kaj šele da bi komu želel to prepovedati. Je pa vsaj po mojem mnenju smešna in povsem neproduktivna. Povsem bi razumel takšno potezo, če na enem forumu ni odgovora in se čez nekaj časa odločiš povprašat na drugem. Tule pa dejansko govorimo o primerih, ko je bil narejen "copy/paste" v razmiku par minut. Postavite se recimo v MarE69-tovo vlogo: odgovoril je na enem forumu, gre pogledat na drugega ali je tam kaj novega - in kaj? Bo odgovarjal na isto vprašanje še tukaj? Samo čas mu je bil vzet, ko je prebiral identično sporočilo. Poskusimo "crossposting"-u potegnit paralelo s sporočili v kakem slengu ali narečju. Iz mojega zornega kota je stvar povsem enaka - oba zmanjšujeta preglednost informacij.

Sam sem prej pristaš povezovanja med - recimo temu - viri informacij kot pa drobljenja, ker so na tak način definitivno koristnejše. Poskusite si zamislit avtorja kakih priročnikov, ki bo uporabil prakso, da v vsaki knjigi kopira prvih devet poglavij, deseto pa je različno - za vsak slučaj. Bi bili zadovoljni z iskanjem po takšnem gradivu?

Sam se ob takih primerih zamislim še nad nečem - pa je tole samo moje mnenje - kaj imajo pravzaprav ostali člani nekega foruma od takšnega padalca, ki se oglaša na ta način danes tukaj, jutri tam, ... ? V spominu mi je ostalo sporočilo o podaljševanju ethernet povezav pred kratkim. Sporočilo je bilo kopirano vsaj na dveh forumih (mogoče še kje) ampak gospod se bo naslednjič oglasil verjetno takrat, ko bo spet rabil kaj. O kakih povratnih informacijah, ki bi omenjeno temo naredile zanimivo še komu pa, ... kdaj drugič. Forum sam le jemljem kot orodje za izmenjavo mnenj in informacij, ne pa kot priročnik, ki ga po uporabi odložiš na polico do naslednjič.

Mogoče še komentar k temu zakaj vedno težnje k temu, da bi bili člani foruma aktivni. Samo na ta način je forum - forum. Če bo aktivnih pet, ostali pa redni obiskovalci, bo kmalu nastala še ena statična stran na internetu - takšnih je pa že milijone.

Moje mnenje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group