www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Debuger za ATMega
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 3:36 pm    Naslov sporočila:  Debuger za ATMega Odgovori s citatom

Že dolgo, zelo dolgo nazaj sem začel tole, pa nekako ni in ni hotelo na plano. Kup problemov sem imel. No sedaj je stvar končno ugledala dan.
Napravica je zložena sprogramirana in preizkušena.
V bistvu je tole JTAG ICE clon. Omogoča torej izvajanje kode step by step. Tako assemblerske, kot tudi kode pisane v C-ju.

Ker je od moje obljube, da bom to naredil preteklo že ogromno časa se mi zdi smiselno, da interesente zberem ponovno. Prijavite se lahko v tej temi.

Soraj sem pozabil. Cena za tole je 57 €, vključuje pa tudi poštnino.

Koda:

spy      1 kom
gumby    1 kom
CCC      1 kom
MadMax   1 kom
powr     1 kom
int47    2 kom
aly      1 kom



SANY0002 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  235.17 KB
 Pogledana:  84 krat

SANY0002 (Large).JPG



SANY0003 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  246.37 KB
 Pogledana:  47 krat

SANY0003 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Pon Mar 23, 2009 3:58 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MAAG
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Jun 2008 14:18
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.92
Kraj: SG-MB

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoce bo to malce butasto izpadlo, vendar me zanima, ce se da tudi programirat s tem? JTAG se nisem kdaj uporabljal, zato pa vprasam.
_________________
Samo da se kadi Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MAAG je napisal/a:
Mogoce bo to malce butasto izpadlo, vendar me zanima, ce se da tudi programirat s tem? JTAG se nisem kdaj uporabljal, zato pa vprasam.


Ja seveda se da, a le mikrokontrolerje družine ATMega, razen ATmega8.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
spy
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 20:43
Prispevkov: 403
Aktiv.: 1.88
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo Darko. Evo mene....prvi se prijavljam na seznam.

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja seveda spy si na seznamu. Prvi in edini. Very Happy

No neglede na to, obljubil sem in obljube treba izpolniti, čeprav pozno. No medtem so se stvari izgleda precej spremenile in ljudje tega ne potrebujejo več. Sam sem kriv, kaj sem pa toliko mečkal - več kot eno leto!

Kakorkoli, v priponki so nekakšna navodila za ta AVRdebuger. Če karkoli ne bo jasno me opozorite bom dodal.



AVRdebug.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  AVRdebug.pdf
 Velikost datoteke:  692.99 KB
 Downloadano:  208 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Sre Mar 25, 2009 3:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CCC
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2005 23:16
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.53
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo Darko,

prosim, da me daš na seznam. Uspešno uporabljam tvoj USB programator. Imam pa eno težavo. Mego128 uporabljam v "protokol konverterjih" , ker ima dva serijska porta. Ker ima mega128 za serijsko programiranje uporabljena pina PDI in PDO, ki sta hkrati TX in RX pina USART0, uporabljam v vezju mux 4053 kot preklopnik. 4053 lahko sicer preklapljam z mostičem, pri starem AVR programatorju (preko LPT porta) pa sem za preklop uporabljal linijo, ki je sicer vklapljala LED. Vprašanje je, ali se v USB programatorju da dograditi potreben signal za preklop?

LP,

_________________
Vojteh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.28

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko,
dodaj me na seznam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

CCC je napisal/a:
Vprašanje je, ali se v USB programatorju da dograditi potreben signal za preklop?

Hmmm..zanimivo. O tem nisem nikoli razmišljal. Verjetno se da. Glede na to, da konektor že sedaj ni povsem standardni nebi bilo neke škode, če bi eno nožico, ki je sedaj na masi uporabil za ta signal.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
powr
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2007 13:20
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.36
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2009 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko dodaj tudi mene na seznam. Prevzel bi pa osebno ko pridem kaj na obisk.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzamem 2 kosa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.20
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se kar sam dodal na seznam Anxious
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.28

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva prispela.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlobni
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.11
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni tudi, poslal sporočilo na ZS Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CCC
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2005 23:16
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.53
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2009 11:00 pm    Naslov sporočila:  Konektor Odgovori s citatom

Čez praznike je nekoliko več časa, pa poskušam spojiti novo vezje z debugerjem. Nikakor ne morem razvozlati zasedbo pinov na debugerju. Ker "nisem aktiven član foruma" d'oh! tudi ne morem sneti navodil.

Darko prosim te za pomoč - če ne gre drugače pa navodila na zasebno.

LP,

_________________
Vojteh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff.. pa kaj napiši in se aktiviraj Smile Na to, da bi kdo ne bil aktiven sploh nisem pomislil Brick wall

Ja seveda ti pošljem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group