www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Starost uporabnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 8:32 am    Naslov sporočila:  Starost uporabnika Odgovori s citatom

Imam idejo, oziroma željo. Kaj ko bi se na levi strani, kjer je slika/avatar uporabnika poleg vseh podatkov izpisovala še starost le tega. Ugotavljam, da bi se lahko izognili marsikateri dilemi. Rolling Eyes
Včasih je pač tako, da nekateri mladci pač ne razumejo stvari, ki se nam starejšim zdijo samoumevne, pa potem sem ter tja tudi "napačno" reagira zaradi tega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mar bi moral reagirati glede na starost? Reagiraj vedno enako, normalno.
_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še številko čevljev, HI !

Pa še kaj ???

Ali je črn ali bel ? -sreča da nimamo črncev .

A je zaželjeno tudi kateri stranki pripadaš ???

Josip

P.S. Mladi in stari morajo biti kulturni, razgledani, pametni - tisti ki nismo se pa trudimo da to postanemo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Mladi in stari morajo biti kulturni, razgledani, pametni - tisti ki nismo se pa trudimo da to postanemo.

Ja, tudi jaz si to želim Whistle
Vprašaj Darkota, koliko nesramnih mulcev vsak teden leti dol s foruma Silenced

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glitch je napisal/a:
Mar bi moral reagirati glede na starost? Reagiraj vedno enako, normalno.

V moji reakciji ponavadi ni problem, problem je v razumevanju.
Nekdo, ki je star 14 let težko razume delovanje elektronk, ker je pač premlad in so mnogo pred njegovim časom (tudi jaz nimam veliko znanja o tem).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tu bi dal za prav bungee-ju, saj dejansko, recimo jim "današnja mladina", za utripanje LEDice več ne zna uporabiti drugega kot mikrokontroler.
Za elektronke praktično res še slišali niso, čeprav preždijo ure in ure pred eno veliko (ok, lcd in plazma tudi to zadnjo rine v pozabo, pa vseeno).
Analogna vezja s tranzistorji so jim izpod časti, da bi jih spoznali vsaj v osnovi.
Logična vezja na papirju še nekako poznajo, da bi pa s 40xx ali 74xx znali kaj narediti je pa že skoraj manj verjetno od padca letala na luno.
Malce sem pretiraval/karikiral, saj seveda ne moremo vseh metat v isti koš in sem prav vesel, ko vidim kakšnega nadobudneža, kateri izstopa iz navedenega opisa.

Drugače pa po letih ne moreš sodit zrelost.
Med člani imamo recimo 14-letnika, ki bi mu po pisanju komot prisodil tudi 10 več.
Na drugi strani pa se najdejo 30-letniki z obnašanjem, ki ne sodi niti na nivo podivjanega osnovnošolca...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot radioamater sem v življenju prišel v stik z izjemno mnogo ljudmi. Z mnogimi celo večkrat in z nekaterimi mnogokrat. Percej manjša, a seveda še vedno velika je seveda tista skupina ljudi s katerimi sem se srečal. Imam namreč to navado, da ljudi rad povabim k sebi. Pri meni je torej bilo nadpovprečno veliko ljudi, ki sem jih prej poznal preko radijskih valov ali preko forumov.

Povedati vam moram, da se iz kontakta preko radijskih valov ali preko foruma ne da sklepati na to kakšen človek je na drugi strani.

Ne samo, da je nemogoče določiti številko čevljev, hlač in jopiča. Celoten zunanji izgled človeka je največkrat povsem drugačen od predstave, ki si jo človek o sogovorniku nehote ustvari.

Če se vrnemo na povsem konkreten primer let, moram povedati, da se iz vsebine in načina podajanja tematike do neke mere da sklepati na zrelost človeka, kar pa še ne pomeni, da se da določiti leta. Velja tudi obratno. Iz let je nemogoče sklepati na zrelost človeka, še manj na njegovo (ne)znanje. Podatek o letih se je izkazal za precej nepotrebnega celo na forumih tipa zadovoljna.si.

Podatek je torej nepotreben in bi bil diskriminatoren na način, ki nikomur ne prinese nič.

Izpolnite raje rubriko kraj v profilu, ker se s njeno pomočjo da narediti pozitivno diskriminacijo glede na to kdo bo komu nudil ali prejel pomoč.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z napisanim VolkD.

Pa malo več spoštovanja slovnice in pravopisa ne bi škodilo.

Ko vidim napisano "nebi", "gdo" in podobno, se spomnim profesorice iz srednje šole... Wink

Lep pozdrav, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rafter
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jan 2009 0:20
Prispevkov: 443
Aktiv.: 2.39
Kraj: Southern District of Maribor JN76UL

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bungee je napisal/a:
Glitch je napisal/a:
Mar bi moral reagirati glede na starost? Reagiraj vedno enako, normalno.

V moji reakciji ponavadi ni problem, problem je v razumevanju.
Nekdo, ki je star 14 let težko razume delovanje elektronk, ker je pač premlad in so mnogo pred njegovim časom (tudi jaz nimam veliko znanja o tem).
Da te potolažim, tudi jaz ne, pa sem rojen na tričetrt prejšnjega stoletja. Ampak nisem "od struke", ampak priučen. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da kategorijo starosti dodaš na forum najbrž ni veliko dela, vpiše pa jo kdor pač hoče, tako kot je to z ostalimi kategorijami...
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No kakorkoli že, bila je le ideja. Zato sem jo pa napisal. Če je pač več nasprotovanja kot odobravanja pa naj ostane tako kot je do zdaj.

@VolkD: Se popolnoma strinjam z delom o zrelosti, vseeno pa kakemu mlajšemu uporabniku v odgovoru dodam še kakšno dodatno vrstico v obrazložitev stvari, ki bi se izkušenejšim mogoče zdele samoumevne. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa bi bilo izbirno. Naprimer v profil bi se dodala rubrika Starost, kdor bi jo izpolnil, bi se mu prikazovala pod avatarjem, kdor pa je nebi, se pač nebi prikazala. Tako kot pri Kraj: Tisti, ki so se na forum registrirali pred uvedbo skripte, ki neizpolnjeno vrednost spremeni v Butale, se jim Kraj, če tega zdaj ne izpolnijo v profilu, sploh ne prikaže. Tako bi lahko bilo s starostjo.
_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group