www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

problem z fuse biti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dav0r
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Sep 2008 14:46
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 9:29 pm    Naslov sporočila:  problem z fuse biti Odgovori s citatom

pozdravljeni.
ker sem na mikrokrmilniku attiny2313 potreboval pin porta.2, sem mu s pomočjo fusebitov izklopil external reset, da sem ga lahko uporabljal kot navadni port. nanj sem tedaj naložil program, vendar sedaj ko mikrokrmilnik spet vstavim v programator, mi noče več naložiti programa. napiše:
could not identify chip with id:ffffff...
mi lahko kdo pomaga?

lp,davor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.02
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:09 pm    Naslov sporočila:  Nimam izkušenj, Odgovori s citatom

Nimam izkušenj, a slišal sem, da če reset pin enkrat preprogramiraš v input/output portpin, potem nimaš več možnosti ponovnega serijskega programiranja, temveč moraš nekje dobiti paralelni programator.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko enkrat sprogramiraš RESET kot I/O port, ne moreš več programirati preko ISP.
Ostane ti samo še paralelno programiranje, ali pa zamenjava tinyja z novim.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.06
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:
Ko enkrat sprogramiraš RESET kot I/O port, ne moreš več programirati preko ISP.
Ostane ti samo še paralelno programiranje, ali pa zamenjava tinyja z novim.

LP G


Paralerno programiranje je torej programiranje s programatorjem, priključenim na LPT vrata? Serijsko pa z USB ali COM programatorjem? Ampak meni je to čudno, saj serijski in paralelni programator imata enako številko "kontaktov" (6) in oba enako rabita reset pin ter ostale. Ali pač?

_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.04

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Paralelno je v smislu pisanja podatkov na mikrokontroler, ne pa glede vrat na računalniku. To, kar vtakneš v paralelni port računalnika je s strani čipa še vedno serijsko (ISP) programiranje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2068
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pogledaš pdf za Attiny2313, je paralelni način razložen na strani 165, serijski pa na strani 176.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2009 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom vprašanje postavil kar tukaj:

Katere fuse bite moram vklopiti pri Atmega8, če uporabim zunanji kvarc 16MHz?

Sem že nekaj testiral, ampak program dela zelo zmedeno... Kot da ura ne dela pravilno. Normalno dela samo na internem oscilatorju...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2009 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

***klik***
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 6:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, to temo sem že videl, ampak nima toliko veze z mojim vprašanjem. Fuse bite lahko spreminjam z AVR studiem in reset pin ni zaprogramiran.
Moj problem: če procesor deluje na internem oscilatorju od 1 do 8MHz, program deluje v redu (imam v programu utripajočo ledico za indikacijo delovanja), ko pa izberem eno od možnosti zunanjega oscilatorja, pa tista ledica "čudno" neenakomerno utripa, ali pa sploh nič ne počne. Torej je gotovo nekaj narobe s taktom in fuse biti Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.08
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa z zunanjim oscilatorjem.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.66
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zunanji quartz ni isto kot zunanji oscilator

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prejšnjem postu sem narobe rekel. Imam zunanji kvarc (ne oscilator). Možno je, da me heca LCD. Kot sem gledal datasheet od Mege, nikjer ne piše, da se ob priklopu zunanjega kristala tista dva pina na portu B ločita od ostalih na portu B. Kot se na drugih portih ob recimo uporabi USART ali TWI.
Namreč, moral sem malce predelati knjižnico za LCD, tako da ga lahko priključim na dva porta (port B za podatke, port D za ukaze). Možno, da sem kaj narobe napravil pri maskiranju teh dveh pinov in ju sedaj ob klicu LCD funkcij spreminjam ter tako sam sebi delam uro Think .
Bom moral to najprej poizkusiti s čisto osnovnim programčkom.

Še vedno pa ne vem, kateri fuse bit moram v AVR Studio obkljukati za uporabo zunanjega 16MHz kristala? Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Silvo, to temo sem že videl, ampak nima toliko veze z mojim vprašanjem. Fuse bite lahko spreminjam z AVR studiem in reset pin ni zaprogramiran.
Moj problem: če procesor deluje na internem oscilatorju od 1 do 8MHz, program deluje v redu (imam v programu utripajočo ledico za indikacijo delovanja), ko pa izberem eno od možnosti zunanjega oscilatorja, pa tista ledica "čudno" neenakomerno utripa, ali pa sploh nič ne počne. Torej je gotovo nekaj narobe s taktom in fuse biti Think


Odgovor je bil namenjen avtorju oz. naslovni temi sporočila. Glede fuse bitov... datasheet lepo piše...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 6:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Namreč, moral sem malce predelati knjižnico za LCD, tako da ga lahko priključim na dva porta (port B za podatke, port D za ukaze). Možno, da sem kaj narobe napravil pri maskiranju teh dveh pinov in ju sedaj ob klicu LCD funkcij spreminjam ter tako sam sebi delam uro Think .


To je bilo narobe. Moram ponovno pregledati LCD knjižnico. Brez LCDja takt dela BP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group