www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AVR in BASCOM Bootloader
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 1:52 pm    Naslov sporočila:  Seveda Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:
@vilko

Nameravaš Asuro-ta programirati z Bascom-om ?


Seveda, samo z bascomom. Sem prestar, da bi se sedaj učil C in si na disk naphal še vsemogočo potrebno opremo.

Na nek način ga moram povezati s com portom, potem bo že šlo počasi naprej.
Ali imaš tudi ti asuro? IN ali je še kdo, ki ga ima? Jaz sem ga kupil pred dnevi od Farnella ravno zato, da se malo poigram z mobilnim robotom. Verjetno pa bom potreboval kak večji mikroprocesor, če bom hotel vgraditi orientacijo v prostoru, a tako daleč še nismo.

Dodatno vprašanje tistim, ki so delali z pwm. S tem uravnavam hitrost motorčkov.
Kako je z pwm in interrupti, ali interrupt rutine kaj pokvarijo rezultat.
In kako je z dvema pwm izhodoma paralelno? (dva motorja) ali se med seboj programsko ne motita?

No, kot rečeno, najprej pretakanje programov iz bascoma v asuro

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 9:23 am    Naslov sporočila:  Asuro Bascom Odgovori s citatom

Sem našel zanimivo povezavo

http://med.hro.nl/kemjt/Asuro/Asuro_Bascom.htm

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj lahko potegnem Asura iz pozabe. Pred leti sem ga nabavil kot projekt za fizikalni tabor srednješolcev. Pa jih ni zanimalo. So rekli, da so gimnazijci in da ne bi nič "šraufali".

Mehanika na Asuru je rahlo katastrofalna. Razmišljam o predelavi.

Uporabil bi takšna gonila.

LpA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, kar te PWMjev skrbi, sicer uporabljajo Timer0, TImer1 in Timer2 (mega8) trije PWM kanali. Prekinitvene rutine, ki ne potrebujejo enega od zgoraj omenjenih tajmerjev, ne bodo povzročale težav. Še vedno lahko uporabiš Pwm1 in pwm3, tako ti ostane 16bitni Timer1 za kaj drugega.
Sicer nisem videl, kateri mcu je na tem botu, vendar po velikosti sodeč bi sklepal da je nekaj v razredu Mega8.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na botu je ATmega8.

Asuro

LpA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 1:23 pm    Naslov sporočila:  Mehanika je žalostna Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:


Mehanika na Asuru je rahlo katastrofalna. Razmišljam o predelavi.

Uporabil bi takšna gonila.

LpA


Ja res je mehanika žalostna. Link, ki si ga dal, je nedosegljiv, ali mi lahko zaupaš kakšno mehaniko imaš v mislih?

S tistimi bascom funkcijami, ki sem jih našel na prej omenjenem postu, bi bilo programiranje asura precej enostavno, pa še poučno je, če pogledaš funkcije v izvirni obliki, kako so programirane.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva se imenuje Vario-Getriebe-Bausatz. Najdeš jo npr. pri Con***. Stane pa cca 7 Eur. Sem jih nekje videl za precej manj. Moram pobrskati.

LpA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 2:01 pm    Naslov sporočila:  Bo treba najdit, kam pritrdit Odgovori s citatom

Bo treba najdit, kam pritrdit vetrnico za merjenje hitrosti-poti
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gonilo, ki sem ga omenil, lahko sestaviš tako, da ima izstopna gred dva konca.

Na zunanjega pritrdiš kolo (ki bi ga tudi predelal), na notranjega pa "vetrnico".

Vetrnico bi malce predelal. Natisnil bi jo z laserskim tiskalnikom na prozorno oziroma prosojno folijo. Tipala (IR diodo in fotodiodo) bi izvedel kot "skoznja" in ne "odbojna". Vzel bi jih lahko iz starih mišk. Pa tudi za vetrnico bi lahko uporabil koleščke z režami iz mišk.

LpA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če na mikrokontroler zapečem ta bootloader potem svoj program naložim nanj preko UART-a in TTL-USB pretvornika?
Kako pa je v primeru da UART potrebujem za komunikacijo z kakšnim modulom?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bootloader se aktivira neposredno po resetu.
Potem ko se naloži tvoj program, leta lahko uporabljaš rxtx za komunikacijo.

Se pravi, da ne moreš nalagati nov program neposredno preko rxtx ne da pritisneš tipko reset ali kako drugače (programsko) spravuš mikro v reset.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group