www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ARM9-FRI-SMS
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.79
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 4:20 pm    Naslov sporočila:  ARM9-FRI-SMS Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Imam omenjeno plato AT91SAM9620 in WinIdeo 2009 me zanima kako sploh začeti, ker nekaj sem že proviral pa mi nikakor ne uspe, že pri nastavitvah WinIdeje se mi malo zalomi.
Tako da vsaka informacija je dobrodošla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si prebral navodila? Si vprašal tam, kjer plato uporabljajo? Si vprašal tam, kjer plato delajo/prodajajo/promovirajo?
_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.79
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem mislim da je pravi forum za postavit vprašanje, še uradna stran od FRI-SMS je link na tale forum.
Kar se tiče navodil, če bi bila priložena nebi postavljal vprašanja na forumi bi veselo programiral.
Izdelek pa je iz Fakultete Ljubljana.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti si prvi, ki je to plato tukaj omenil. Veseli me, da so se odločili izbrati dovolj močen procesor s katerim lahko narediš tudi precej zahtevne stvari. Koleno mi pravi, da to ni zadnja različica.

Zakaj sem postavljal taka vprašanja? Zato, ker se za stvari, ki jih nekdo naredi in tudi proda, ponavadi nudi tudi podpora. Kakor jaz vidim je to tipičen tak produkt. Da je stvar malo bolj zapletena je ta board namenjen izključno študentom. Nekaj študentov je že imelo debato okoli okolja in nekega drugega boarda. Uporabi search s ključno besedo winidea.

Mogoče so navodila v elektronski obliki in moraš vprašati asistenta, profesorja ali pa celo proizvajalca. Vsekakor potem napiši kako si oživel board, pa ne zaradi mene ampak zaradi ostalih študentov.

Povsem druga stvar so pa vprašanja glede procesorja, periferije, čipovja...

P.S.
Pa je delo s tem boardom predvideno omenjeno okolje? Nekako se mi zdi, da ne. Vsaj iz internetne strani ni tako videti.

_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko pa stane tale zadeva? Kje se to lahko dobi? Moraš biti študent FRI da to lahko kupiš?
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.79
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stane 50€ , dobi se na FRI faksu, moraš biti študent tega faksa ali pa poznati nekoga ki hodi na tale faks pa ti jo kupi, kakor je to storil moj prijatelj Smile
Se bom pozanimal če se dobi morda še kakšna plata.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.79
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fanta napišita malo bolj lepše, ker drugače ne zastopim dosti kar sta hotela povedat.
Drugače kako se naloži linux na FRI-SMS platko je tukaj http://laps.fri.uni-lj.si/fri-sms/programje.php
Ja ko bom kaj izedel bom napisal, drugače tehnična podpora je tudi sam se treba najavit v laboratoriju v Ljubljani.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokkk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 25 Jul 2009 12:44
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: savinska

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni, sem lastnik omenjene ploščice.
imam mogoče rahlo neumno vprašanje, ampak vseeno:
recimo da sem sprogramiral nekaj na tej razvojni ploščici, sedaj bi imel 3 takšne s tem programom zapečenim v rom. kako priti do tega? kako od delujočega programa do končnega produkta?
vidim tudi, da ima arm vgrajen ad predtvornik (vsaj v manualu je), ampak kje na ploščici so ti omenjeni analogni vhodi? (ad0 - ad3)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonrangus
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 19 Okt 2009 23:03
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Mene pa zanima kaj vse se lahko s to ploščico naredi. Ali obstaja narejen že kak projekt s tem armom 9? Ali bi kdo šeral, da bi se kaj naučil iz tega, pa kaj raziskoval naprej za svoje lastno veselje. Zanima me kompleksnost tega arma 9, pa v čem se to da programirati aplikacije. Assembler je zgolj bil pri winidei, ki smo ga na vajah uporabljali. Ali ima mogoče kdo kakšno aplikacijo narejeno,v kateri uporablja tole arm ploščico?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nakamichi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Avg 2006 18:51
Prispevkov: 845
Aktiv.: 3.94
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2009 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ARM9 je le jedro tega procesorja. Kaj lahko vse na njem delaš te omejuje le domišljija. Po hitrem listanju osnovne strani je očitno, da nanjga lahko naložiš Linux in za tisto okolje programiraš, lahko prog. v Cju direkt kodo kot za vsak drugi uC itd. PRvo si poglej kaj to sploh je in nato ti bo jasno za kaj vse se lahko uporabli.

L.P.,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal. In sicer [slovenščina je zame španska vas] naletel na problem pri nameščanju linuxa na FRI-SMS arm - naredil sem vse tako kot piše navodilih (http://laps.fri.uni-lj.si/fri-sms/datoteke/Linux_namestitev.pdf) ampak se mi ARM ustavi pri zagonu krnela. Prilagam še izpis debuga:

Start AT91Bootstrap...
Loading U-Boot...
Detecting dataflash...
Detected AT45DB321
Starting U-Boot...


U-Boot 2009.01 (maj 13 2009 - 15:23:43)


CPU: ARM926EJS AT91SAM9xx Series ver. 1
ROM: 32K + 0K
RAM: 8K (SRAM)

FRI-SMS Education Kit
Faculty of Computer and Information Science, Ljubljana

CPU running at 192 MHz, I/O devices at 48 MHz
RAM Configuration:
Bank #0: 20000000 64 MB
DataFlash:AT45DB321
Nb pages: 8192
Page Size: 528
Size= 4325376 bytes
Logical address: 0xC0000000
Area 0:C0000000 to C00041FF (RO) Bootstrap
Area 1:C0004200 to C00083FF Environment
Area 2:C0008400 to C0041FFF (RO) U-Boot
Area 3:C0042000 to C0251FFF Kernel
Area 4:C0252000 to C041FFFF FS
In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: macb0
macb0: Starting autonegotiation...
macb0: Autonegotiation timed out (status=0x7849)
macb0: link down (status: 0x7849)
Hit any key to stop autoboot: 0

tukaj se pa ustavi in mi ne izpiše ničesar več.
Sam sumim da mora biti nek problem s spominsko kartico, mogoče je potrebno ustvariti kak poseben partition table da jo zna arm pravilno prebrati?

Ali je pa problem v samem jedru linuxa ali pa pravilni nastavitvi mostičkov ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ustavi ga v bootu in poglej parametre z
Koda:
printenv
.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

U-Boot> printenv
bootargs=console=ttyS0,115200 root=/dev/mmcblk0p1 rw rootdelay=1
bootdelay=3
baudrate=115200
ethact=macb0
stdin=serial
stdout=serial
stderr=serial
bootcmd=bootm 0xC0042000

Environment size: 172/16892 bytes
U-Boot>

v navodilih piše da je treba nastaviti samo spremenljivko bootcmd=bootm 0xC0042000 ter seveda saveenv. Misliš da je potrebno še kaj nastaviti ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne. Datotečni sistem si pravilno pripravil?
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SD kartico velikosti 512MB [slovenščina je zame španska vas] formatiral preko ubuntuja in sicer:

mkfs -t ext3 -L sd /dev/sdc

in pol preko

sudo tar xvjf rootfs-frisms.ext3.tar.bz2

razširil vse datoteke na spominsko kartico, mogoče imajo kakšne veze pravice datotek ki so na spominski kartici ?

drugače pa deluje popolnoma enako če je kartica notri ali pa ne (v obeh primerih se ustavi na istem mestu), in če jaz razumem pravilno navodila bi so moral najprej vsaj delno naložiti jedro, ki se nahaja v flashu (lokacija 0xc0042000) ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group