www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z downloadom, slikami, ...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 8:16 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

Ziv Frenki
Koncno clovek najde nekaj "pravega", pa se tudi jaz pridruzujem ostalim, ki jokajo da download ne dela. Res ne dela. Ne morem pobrati PDFja.
Pa tudi privatne poste ne morem posiljati in ne morem mojemu profilu dodati slikice (120x120 pix)
Frenki to je samo dobronamirna pripomba, da ne bo kaksne hude krvi Confused

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bo hude krvi zaradi pripomb, bilo bi pa lepo, če takšnih pripomb ne pišeš v temah, ki z omenjenim nimajo kaj dosti. Tole sem izrezal in prestavil. Glede omenjenih težav: po nekaj "napadih" in sesutjih foruma sem bil prisiljen v razmeroma korenito nadgradnjo, ki pa se je praktično zgodila v slabih dveh dneh. Zavedam se da vse še ne dela tako kot bi bilo treba, vendar sem se za online-vklop odločil ker mislim da je to bolje, kot pa da strežnik čepi offline. Pripombe bom preveril in poskusil popravit v čimkrajšem času, zaenkrat pa bi vseeno prosil za malo potrpljenja, ker ne bi rad naredil kake napake ali potencialne luknje zaradi hitenja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS: privat sporočilo se pošlje, samo ti ne napiše ničesar ko stisneš pošlji.
da je bilo pa poslano pa laho vidiš če je sporočilo med Odposlanimi...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS, tole sicer ne leti na tvoje sporočilo, mislim pa tudi, da zaradi dobronamernih pripomb načeloma ni bilo slabe volje. Če je le mogoče jih poskušamo upoštevati.

Sem pa pravkar prebiral svoja zasebna sporočila in po prebiranju pripomb kot je naslednja včasih res ne vem kaj naj si mislim:
Citiram:
obešanje na vsako besedo in zaklepanje tem samo zaradi velikih črk spada bolj v področje OPov na IRCu kot pa na forum. Nekje sem zasledil, da si menda ti ustanovitelj tega foruma, ampak s takim čistunstvom ga boš slej ko prej tudi uničil.

Tole sicer ni edina, podobna mnenja, so prej stalnica kot izjeme. Zadnji teden je bil resnično pester in če poskušam sešteti vse skupaj pridem do zaključka, da je vedno težje "voziti slalom" med željami članov foruma in omejitvami, ki so potrebne za njegovo kolikor toliko nemoteno delovanje. O vsem skupaj bo res potrebno razmisliti.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, mislim, da tistemu, ki ti je tole napisal lahko mirne duše odgovoriš, da ga nihče ne sili k sodelovanju na forumu pa, če mu napisana pravila ne ustrezajo naj si pač poišče forum, ki mu bo odgovarjal.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...ampak s takim čistunstvom ga boš slej ko prej tudi uničil....

Še komentar pošiljatelju spročila; Z veliko sodelujočih na forumu sem se ravno zaradi foruma osebno spoznal. Vsak se je strinjal z resnostjo ter disciplino na forumu. Tako , da glede zgoraj napisanega ni najmanjše skrbi. Še tole; forum ni komercialnega značaja. Za administracijo ter vse stroške v zvezi s strežnikom skrbi Frenki osebno. Res je tudi, da za kvalitetno vsebino foruma skrbimo obiskovalci. A ne smemo pozabit, če frenki ne bi poleg vsega reskiral še ogromno svojega prostega časa tega
takega foruma ne bi imeli niti približno.
Vrjamem, da je zadnje tri dni delal skoraj cele dneve, da je nadgradil sistem ter forum spravil nazaj k življenju. Zato prosim vse sodelujoče k strpnosti, če še kaj ne deluje kot prej.

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Pet Dec 10, 2004 11:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Frenki, mislim, da tistemu, ki ti je tole napisal lahko mirne duše odgovoriš, da ga nihče ne sili k sodelovanju na forumu pa, če mu napisana pravila ne ustrezajo naj si pač poišče forum, ki mu bo odgovarjal.



Pod to , se podpišem tudi sam !

lp Jože
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.55
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2004 2:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[quote="Silvo"]
Citiram:

Vsak se je strinjal z resnostjo ter disciplino na forumu.

Se popolnoma strinjam Silvo z vsem, kar si zapisal. Kljub temu pa nisem zasledil odgovora na zgornje vprašanje, ki je bilo sicer postavljeno zelo provokativno in nekorektno.
Sam nimam kaj slabega v mislih, ampak me pa zanima, zakaj Frenki se na forumu ne sme pisat z velikimi črkami. Saj ne mislim celotne vsebine ampak morda samo par besed. Če pogledamo čisto slovnično, po navadi pišemo z velikimi črkami takrat ko je stvar malo bolj pomembna, ko se želimo nekomu še posebej zahvaliti itd. Pred kratkim si tudi meni zapisal če se mi je CapsLock zaskočil,(post sem seveda popravil z malimi črkami, ker se nimam namena s tabo ali kom drugim prepirat zaradi par malenkosti). Me pa zanima zakaj? Ali zasede več prostora na forumu? Prepovedanega pisanja z velikimi črkami nisem zasledil med pravili foruma? Pa prosim brez razburjanja, ker kot sem že zapisal je to bolj dobronamerno vprašanje, če mora tako biti se bomo pač tega držali.

P.S. Da ne bo kdo narobe razumel tisto zasebno sporočilo mu pa nisem jaz poslal, da se ne bo kdo zdaj name spravil....

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2004 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Robertos pozdravljen,

Osebno me posebej ne moti, če je nekaj napisano z velikimi črkami. Pisanje z velikimi črkami na forumu pomeni "kričanje". Tudi sam dostikrat napišem z velikimi črkami del teksta, ki se mi zdi pomemben.
Mimogrede, bistevno "grše" izgleda sporočilo pretirano "opremljeno" s smeškoti in pretirano povečanim in barvastim tekstom. No ja, v tem času te tako sporočilo spominja na novoletni drevešček Wink

Še tole kot zanimivost:
Na forumu bo kmalu 10 000 sporočil. V tem času je bilo v smeti, če sem prav štel premaknjenih 21 sporočil od katerih pa vsa niso niti zaklenjena. Koliko se sam spomnim je v tem času bilo obrisano le eno sporočilo, pa še to le na željo avtorja. Vse to priča, da smo na forumu zelo disciplinirani obiskovalci pa tudi to, da s Frenkijem ne "vladava" s pretrdo roko. Upam, da bo tako tudi v prihodnje. Cool

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2004 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi se bi morala zadeva stabilizirati. Je še nekaj stvari, ki bi bile za podelati, vendar upam, da se bo razmeroma hitro umirilo. Glede nekoliko nenavadnega obnašanja pri pošiljanju zasebnih sporočil je popravljeno, prav tako upload datotek in pripenjanje slik v profilih. Načeloma bi moral tudi download teči, čeprav sem opazil. da je nekaj pripon manjkajočih. Kolikor sem analiziral, so izginile po prvem poskusu vdora. Pripone so sicer arhivirane, vendar jih bo potrebno od tam spravit nazaj. Za ta namen bom verjetno odprl neko temo in poskusil izkoristiti malo pomoči, da se poišče eventuelno manjkajoče.

Še odgovor na vprašanje glede pisanja z velikimi črkami: Če preskočim tisto o bontonu, kričanju, ... je takšen stil po mojem mnenju zelo nečitljiv in kot tak nezaželjen. Če je v sporočilu tako napisan stavek, na katerega želiš obrnit pozornost je to seveda povsem sprejemljivo, za celotno sporočilo ali naslov teme pa mislim, da takšen način ni primeren. Robertos, odgovor na tvoje vprašanje pa je: ne, ne zaseda več prostora in res je, ni napisano v pravilih (bom pa dodal). Enostavno moti me in zato sem opozarjal na to. Moje stališče je, da je lažje delati majhne korake, kot pa pustiti, da se obiskovalci foruma navadijo na popolno svobodo in potem delati radikalne spremembe.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2004 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podpiram postavljena pravila foruma, saj so le-ta v korist vsem članom foruma - tudi tistim, ki jih morda kdaj nenamerno ali namerno kršijo. Prav je, da so pravila, ki omogočajo članstvo foruma tudi sankcionirana, ker vsak ki ima pošten namen sodelovanja - pravil ne krši, vsaj namerno ne.

Vsi, ki spremljate dogajanja na drugih slovenskih forumih lahko ugotovite, da nekateri pri pisanju tekstov uporabljajo zraven pretiranih raznih okraskov tudi svoj narečni jezik - zakaj???. (če bi osebno uporabljal besedni zaklad svojega rojstnega kraja bi udeležencem foruma bil razumljiv le nekaj %). Za marsikoga je takšen način izražanja moteč "predvsem zato, ker vsebine teksta ne razume".

LP.jp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2005 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Načeloma bi moral tudi download teči, čeprav sem opazil. da je nekaj pripon manjkajočih. Kolikor sem analiziral, so izginile po prvem poskusu vdora. Pripone so sicer arhivirane, vendar jih bo potrebno od tam spravit nazaj. Za ta namen bom verjetno odprl neko temo in poskusil izkoristiti malo pomoči, da se poišče eventuelno manjkajoče.
Lp, Frenki


Zadnje dni prebiram starejše teme, pa je kar nekaj takih, kjer ne morem odpreti slike ali priponke. Vem da iskanje takih mankajočih datotek vzame veliko časa, tako da ne pričakujem, da bodo vse dodane. Toda če si bi nekdo nekaterih želel, kaj naj vpraša v tisti temi ali kje drugje, da se jih poskuša poiskati, če je mogoče?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group