www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SWAP & Linux
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.72

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2009 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Umnik, to resujejo razlicni file sistemi. Mene bolj motijo stevilke iz zacetka. To, da je potrebno uporabljati tako aplikacijo oz. da se generirajo tako velike datoteke samo pomeni, da imate napacno metodo resevanja problemov.


Ce prav razumem, uporabljate aplikacijo, ki analizira neko drugo aplikacijo? Imate probleme z memory leaki? Je ta tezavna memory leak aplikacija vasa, tuja, koda je na voljo?

_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da. Gre za reševanje Memmory leak-ov.

Imamo svojo aplikacijo, ki teče na strežniku. Heapa za aplikacijo je 6GB. Aplikacija ima memmory leak, ki ga ne znamo odkriti. Po memory leaku izpljune heap dump in potem se z HD analyzerjem to odpre in analizira. HD analyzer pa ni naša aplikacija in za velike heape potrebuje veliko pomnilnika. Trenutno sem dobil virtualno mašino na strežniku s 25GB memorije. Porabljenih je 22 Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.72

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 9:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot sem predvideval. S temi dumpi lahko porabite preveč časa, ker ste se namesto problema v kodi lotili problema z novo strojno opremo in kot kaže nikoli ne bo dovolj dobra. Najbolje bo, da dobro pogledate kodo, korak po korak in preden naredite prvi korak naprej, najprej stopite nazaj. Od blizu se včasih nič ne vidi. Tako kot pred tablo v šoli ali kakšno sliko v muzeju.
_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če gledaš od blizu ali daleč.... Pri več kot 100MB java kode ne moreš začeti pri kodi...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.72

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Govorim ti iz izkušenj. Podoben problem sem imel sam, sicer zelo kompleksna embedded zadeva. Zal nimam informacij o stevilu vrstic izvorne kode. Skratka... ogromno, res ogromno. Debuger/tracer metoda se ni obnesla, zadeve sem se lotil kot sem povedal.

Zal si tudi z razlicnimi revizijami nisem mogel pomagati, ker se je napaka pojavila kar tako, navidez zelo nedeterministicno.

Seveda da ne zacnes direktno pri kodi. Raje si izmislite par testov s katerimi boste izlocili posamezne dele kode v katerih ni napake oz. se bolje, naredis test s katerim takoj povzrocis in ponovis napako v delovanju. Ker je test ciljan na doloceno delovanje bi se dalo ugotoviti kateri del kode je zadolzen za dolocena opravila. Potem pa naprej...

_________________
Answers: $1, Short: $5, Correct: $25, dumb looks are still free.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.92
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se SWAP-a tiče, ta ni nujno slab in ni nujno, da bo drugače pisana aplikacija delovala hitreje.

Mnogokrat lahko komot take stvari prepustiš SWAP-u, predvsem če program zna držati lokalnost dostopa k pomnilniku in tako recimo res rabi veliko RAM-a, vendar ga praviloma obdeluje v gručah, manjših od dejanjske količine RAM-a.

Takrat tudi z ročnim nalaganjem posameznih kosov ne bi veliko pridobil, če spoh kaj.

Poči gor velik swap ali če imaš itak več diskov pač več enakih manjših SWAP particij.

Kar se dela z SSDjem tiče, je to zelo odvisno od samega drajva. Baje da un tahud Intlov dela tako kot od drajva pričakuješ in posebne prilagodbe niso potrebne.

Elcheapo drajvi od konkurence so pa slabši.

A tudi tu se da pomagati. Linux ima kar nekaj FS-ov namenjenih direktno FLASh medijem, drugače pa lahko uporabiš kak FS tipa "rolling log".

Jaz sem uporabil recimo NILFS2 in dela na navadnem USB ključku SUPER.
Z njim brez problema zbootam mašino s ključka in jo na njem celo updatam, kar je bilo na navadnem ext3/4 noro početje.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2009 6:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, zadeva je bila potem rešena drugače. Dobil sem server z 25GB memorije in potem je zadeva delovala kot rožica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group