www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi o reviji. Nr.1
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jnz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 22:11
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.61
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 8:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz želim pohvaliti tako zamisel za revijo kot tudi revijo samo. Všeč mi je tudi to, da se še posebej na forumu, kjer je to težje pričakovati, razpravlja v normalni slovenščini in ne v neki "spakedranščini", ki jo prakticirajo na mnogih forumih, da ne govoim o nekih reklamah, ko ti gre že kar na bruhanje. Zdelo bi se mi škoda, če kdo ne bi oddal prispevka samo zato, ker ne bi bil prepričan, če je napisan slovnično pravilno.

Rad bi dodal pa če svojo izkušnjo, ki bi mogoče izboljšala enolončnico. Nekoč sem namreč v Feritih delal teste na temo temperaturnih obremenitev feritnih jeder. Ferit je namreč keramika in kot tak precej občutljiv na termične šoke, zato svetujem, da se jih izpostavlja čim manjšim toplotnim šokom. Normalno segrevanje na štedilniku ne bi smelo škoditi, zalivanje z vročo vodo pa vsekakor. Še hujše pa je hipno ohlajanje. Razlika se vidi pri lomu. Pri hipno segrevanem feritu se le-ta precej hitreje zlomi, oblika loma pa dobi ostre prehode, pri hipno hlajenem pa bi obliko loma opisal najbolje, če ga primerjamo z zmečkanim papirjem, potrebna sila, da se jedro zlomi pa pade pod vsako uporabno vredost; npr jedro E42 lahko zlomiš v rokah. Sicer pa bodite previdni. Lom povzroči ostre robove, ki te še kako lahko porežejo.
Za boljšo predstavo bom naštel še pogoje v mojih testih:
- 20 na 80°C: potopitev v vročo vodo
- 80 na 20°C: potopitev v hladno vodo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 8:33 am    Naslov sporočila: icon_impressed Feriti večni problem Odgovori s citatom

jnz je napisal/a:
........Nekoč sem namreč v Feritih delal teste na temo temperaturnih obremenitev feritnih jeder...........
Hopla, takšnega človeka z iskušnjami na feritih že dolgo iščemo. Lahko pričakujemo kak večji prispevek v reviji?
Pozdrav, Branko!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tonci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2008 18:14
Prispevkov: 629
Aktiv.: 3.30
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

REvija mi je všeč. Mogoče bi lahko samo oblikovno poravili, da je tekst okoli slik, ne pa na levi strani slika na deesni pa prazen prostor! Na dno revije bi lahko prilepili mail za pošiljanje člankov! Drugače pa zelo pohvalno in kar tako naprej!

Edit: lahko kdo naredi poročilo o sejmu v Pordenone za tiste, ki nismo bili?!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 22:11
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.61
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Lahko pričakujemo kak večji prispevek v reviji?


Ne vem, koliko je še ostalo, v glavi namreč. Tudi nimam ideje, kaj bi bilo zanimivo. Mogoče je za začetek boljše kako vprašanje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 223
Aktiv.: 1.00
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čestitke!!! Samo to lahko napišem! Applause Applause Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
lunivas
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 18:39
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!
Sem si nocoj potegnil dol, za mene, ki obcasno zaidem sem in sem "skregan" z elektro podorcjem, moram pohvaliti trud ljudi ki zrtvujejo cas za te reci.
Dopadel se mi je trik o "kuhanju" trafojev, mogoce mi kdaj pride prav na kakem drugem podorcju.
Lp,V
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denis7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Maj 2009 8:03
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2009 8:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je bila vščeč mogoče še mal več uporabnih slikic;)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej-M
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Maj 2009 18:40
Prispevkov: 87
Aktiv.: 0.48
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Denis7 je napisal/a:
Meni je bila vščeč mogoče še mal več uporabnih slikic;)


podpis!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
scorpio
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Okt 2006 22:59
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.12
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pohvale tudi z moje strani. Kar tako naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group