www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vprašanja avtorjem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

C7 in C6 sta na istem mestu eden nad drugim. na strani 23 slika čisto zgoraj je vidno kako se to naredi. Popolnoma enako velja za C4 in C5.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

se mi zdelo,samo pod papirjem ne morem videti Very Happy .Hvala
Še enkrat sem pogledal in imaš prav d'oh! Embarassed
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2009 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Razporeditev elementov na tiskanem vezju namenoma ni narisana, ker je dobro vidna iz priloženih slik.

To mi je pa nekam poznano, iz časa ko sem sestavljal NESY po slikah, HI Not talking .

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj sem pozabil vprašati,koliko napetosti ga lahko za napajanje?Mogoče dosti 1,5V za indikator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Nekaj sem pozabil vprašati,koliko napetosti ga lahko za napajanje?Mogoče dosti 1,5V za indikator.

Ja res je tega nisem napisal. Se posipam s pepelom.
No kakorkoli naprava ni občutljiva na napajanje. Priključimo jo lahko na napetosti od 5 pa do 15 V.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj sem končal in preizskusil.Dela.Bom še poskusil še optosklopnik,ko ga nabavim.


IMG_1062.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  606.25 KB
 Pogledana:  31 krat

IMG_1062.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.51
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskušam narediti tiskanino za @Silvotov regulator svetlobe iz 3št. revije pa mi ne "uspe" natisniti dobro strani z tiskanino. Ko natisnem je slika v slabi resoluciji, ko pogledaš se vidi, da ni dobro zapolnjen toner na vezicah. Uporabljam HP1018 in do sedaj nisem imel problemov. Sem tudi poskusil z istimi nastavitvami natisnit eno predlogo iz sprintlayouta in tam se v redu natisne, tukaj iz te slike, ki je v reviji mi pa ne uspe. Ne vem ali je slučajno slika vreviji slabe resolucije kar dvomim ali kaj je narobe, saj ko sliko pogledam v povečavi je videti Ok natisne pa ne OK. Sem tudi prvo poskusil natisnit v PDFkreator in potem tiskat pa je isto. Ne vem kaj delam narobe. d'oh!

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prilogi tiv v Layout formatu. Če ga ne uporabljaš, snami z njihove strani View-er s pomočjo katerega boš lahko vezje natisnil.


reg_s_t13.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  reg_s_t13.zip
 Velikost datoteke:  15.58 KB
 Downloadano:  15 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če kdo ve kakšni hemti so to na sliki od andrejj-a, sam imam doma prav take, pa še ene ravno tako rdeče le da imajo dve pikiin rjave s piko in brez. Ne vem pa kateri so boljši.Kje se sploh dobi kakšne specifikacije od teh zadev?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tranzistorji so pobrani iz satelitskega sprejemnika (LNB).
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.51
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
V prilogi tiv v Layout formatu. Če ga ne uporabljaš, snami z njihove strani View-er s pomočjo katerega boš lahko vezje natisnil.


Hvala sedaj ko sem natisnil z pomočjo tega programa je pa v redu. Jutri pa verjetno naredim ploščico. Applause Applause

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aly to vem, sem jih tudi sam dobil tam, ampak mislil sem kaj bolj konkretnega. Recimo primerjava takih brez pike, pa z eno piko, pa z dvema pikama. Mogoče celokje se giblje kakšno šumno število pa ojačanje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 1:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razen pik so pomembne tudi barve. Nekje imam spravljeno to, a sedaj ne najdem.

Moram pa povedati, da so razlike med njimi minimalne in jih v praksi ne boš uspel opaziti, razen, če boš delal kak predojačevalnik za sprejemanje signalov z odbojem od lune.
No kakorkoli novejši polprevodniki imajo sicer manjši šum, a je tudi tok manjši.
Seveda je tudi Ft nekoliko višja. No slednja je pravzaprav še najbolj odvisna od ohišja, ki električno podaljša priključke (epsilon r).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha hvala, malo sem pa tudi sam kriv. Že dolgo nazaj sem jih odcinil in spravil, pozabil sem pa v katerem zaporedju so bili pricinjeni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.51
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2009 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
V prilogi tiv v Layout formatu. Če ga ne uporabljaš, snami z njihove strani View-er s pomočjo katerega boš lahko vezje natisnil.


Sem zlaminiral ploščico po tej predlogi in pri čiščenju pred jedkanjem sem opazil, da je predloga za SMD verzijo tinija. Pri pregledovanju in branju revije je pa za DIP verzijo in ker sem že prej naročil čipe imam samo dil verzijo čipov.
Sedaj ali imaš to verzijo, ki je v reviji za dil tudi v tem formatu sprintlayoutu, če nimaš bom pa poskusil sam malo "čarat" v tistem programu. Pray

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group