www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vprašanja avtorjem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2009 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srecko je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
V prilogi tiv v Layout formatu. Če ga ne uporabljaš, snami z njihove strani View-er s pomočjo katerega boš lahko vezje natisnil.


Sem zlaminiral ploščico po tej predlogi in pri čiščenju pred jedkanjem sem opazil, da je predloga za SMD verzijo tinija. Pri pregledovanju in branju revije je pa za DIP verzijo in ker sem že prej naročil čipe imam samo dil verzijo čipov.
Sedaj ali imaš to verzijo, ki je v reviji za dil tudi v tem formatu sprintlayoutu, če nimaš bom pa poskusil sam malo "čarat" v tistem programu. Pray

Lp Srečko


d'oh! Nisem ti poslal pravo verzijo - tole nisem niti preizkusil. Tole v prilogi je prava. (board2)



regulator_svetlobe_t13.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  regulator_svetlobe_t13.zip
 Velikost datoteke:  28.93 KB
 Downloadano:  14 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2009 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Nisem ti poslal pravo verzijo - tole nisem niti preizkusil. Tole v prilogi je prava. (board2)


Hvala za tole sem si pogledal.
Srecko je napisal/a:


Sedaj ali imaš to verzijo, ki je v reviji za dil tudi v tem formatu sprintlayoutu, če nimaš bom pa poskusil sam malo "čarat" v tistem programu. Pray

Lp Srečko


Sem se pa tudi jaz malo "igral" z tem sem prvo naredil printscren iz revije potem sem pa uvozil v layout in nastalo je to. Prilagam PDF moje "kreacije".
Po vsej verjetnosti bom pa to tvojo naredil. Applause

Lp Srečko



Svet_reg-SŠ_moja verzija.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Svet_reg-SŠ_moja verzija.pdf
 Velikost datoteke:  7.38 KB
 Downloadano:  38 krat


_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@VolkD

V reviji št. 5
Kje si dobil rotacijski enkoder s tipko?
Sam jih sicer imam nekaj(brez tipke oz. preklopnika), vendar me zanima, kje bi dobil takega?




lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sortaj je napisal/a:
@VolkD

V reviji št. 5
Kje si dobil rotacijski enkoder s tipko?
Sam jih sicer imam nekaj(brez tipke oz. preklopnika), vendar me zanima, kje bi dobil takega?




lp, Jernej


Jaz sem svojega dobil na farnelu za cca 1.3ojra. Ima tipko,tako da pritisnem samo notri. Točne oznake se ne spomnem,glej pod enkoders(tapocen)

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mojega mi je poklonil Silvo. Dobi pa se jih v Gradcu za manj kot 2 eur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
AS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2009 22:46
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.16
Kraj: vodice

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na ploščici kakšnega pokvarjenega avtoradija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem pogledal shemo nr.5 napajalnika in kje se nahaja upor R54 in kondenzator C16?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Malo sem pogledal shemo nr.5 napajalnika in kje se nahaja upor R54 in kondenzator C16?

Ni ju. Številčenje je pač posledica razvoja. Ko sem končal nisem preštevilčil. Sem pač nekaj hotel narediti pa sem si pozneje premislil.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
powr
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2007 13:20
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.37
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Mojega mi je poklonil Silvo. Dobi pa se jih v Gradcu za manj kot 2 eur.


Kar se tega tice bi se tudi jaz priporocal kje jih dobit. Mogoce stevilka izdelka na farnellu ali kaj podobnega. Gradec mi je malo dalec ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jih dobil pri pollinu klik s tipko, 16 tap-ov na obrat za 0,75€/kos Mr. Green siver ne vem, kako je z montažo, ker ni na vijak Think

aja... ta je večobratni ( se ga da obračati okrog)
pri farnell-u sem jih naročil, a so bili za 270 st.


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sortaj je napisal/a:
Jaz sem jih dobil pri pollinu klik s tipko, 16 tap-ov na obrat za 0,75€/kos Mr. Green siver ne vem, kako je z montažo, ker ni na vijak Think

Kaj če napraviš tiv in to enkoder zaspajkaš.Potem imaš za montažo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
sortaj je napisal/a:
@VolkD

V reviji št. 5
Kje si dobil rotacijski enkoder s tipko?
Sam jih sicer imam nekaj(brez tipke oz. preklopnika), vendar me zanima, kje bi dobil takega?




lp, Jernej


Jaz sem svojega dobil na farnelu za cca 1.3ojra. Ima tipko,tako da pritisnem samo notri. Točne oznake se ne spomnem,glej pod enkoders(tapocen)


http://si.farnell.com/alps/ec12d1524401/encoder-vertical-30-det-15ppr-sw/dp/1520815

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fricky
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Sep 2003 15:37
Prispevkov: 256
Aktiv.: 1.15
Kraj: Ribniško Pohorje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2009 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko,

detektor GSM signala,
kam je uglašena antena 900,1800?
Bi se HEMT tranzistorji obnesli kot UHF TV ojačevalci?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2009 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fricky je napisal/a:
Darko,

detektor GSM signala,
kam je uglašena antena 900,1800?
Bi se HEMT tranzistorji obnesli kot UHF TV ojačevalci?


Antena je uglašena na 900 MHz. Ker je 1800 ravno dvakart več je ta ista antena na tej frekvenci multilambda antena.

Ja HEMT tranzistor je primeren za UHF ojačevalec.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 12, 2010 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Silvo:

Imam vprašanje glede časovnega stikala iz 8. številke.
- Kaj in kako detektiraš prehod napetosti skozi 0? Vem da se izvede z R2 in C3, ampak pri simulaciji z EWB-jem pride takrat ena neobičajna napetost na vhodni pin- ali izmenična ali pa previsoka.
- ali potem, ko se ta prekinitev (prehod skozi nulo oz po moje bolj prav prehod skozi neko določeno napetost) šteješ še čas, kolikor ga mora biti, da pride napetost na 0?

Saj bi (in tudi sem) nekaj spoznal iz priloženega programa in simulacije v AVR studiu, ampak premalo poznam strojni jezik.

Potrebujem pa te podatke zato, ker bi po tvoji predlogi izdelal nov program, ki bi bolj ustrezal mojim potrebam. Čeprav glede na to, da je tvoj dolg 270B, močno dvomim:)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group