www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Še ena čudna z moje strani...LCD TV + infrardeče stikalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dj robee
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Okt 2003 20:34
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 7:47 am    Naslov sporočila:  Še ena čudna z moje strani...LCD TV + infrardeče stikalo Odgovori s citatom

Doma, v sobi imam namesto navadnega stikala za luč, tisto verjetno vsem poznano IR stikalo (na dotik ter daljinsko preko TV daljinca). Nato sem si kupil še Sony Bravio 32E4020 in sedaj...

Ko prižgem "hladen" TV, se stikalo sproži (zapiska) nato luč nekaj časa utripa, se prižiga, ugaša, temni, svetli in nato ko imam občutek, da se je TV dovolj segrel, stikalo zopet zapiska (konec čakanja na ukaz) in vse je OK. Kot da bi LCD panel med segrevanjem backlighta oddajal nek IR spekter, ki je verjetno še celo tako pravilno moduliran, da ga stikalo sprejme kot ukaz.

Ima kdo podoben primer ali sem spet samo jaz ta Frenkenstein Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisi edini Evil or Very Mad

Moti tudi druge naprave-predvsem zvecer,ko je temno v prostoru Confused
Veckrat dobim nalog za zamenjavo STB (Motorola) ali daljinca ker naj bi slabo lovil,... Potem pa pridem in vidim Bravio - dopovej sedaj stranki,da mu njegov TV oddaja motnje Rolling Eyes To je nemogoce saj je nov, za povrh pa je bil se drag in je nemogoce,da je kaj narobe z njim Brick wall

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.89
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V hiši imam 3 taka stikala Razz
Na začetku me je motilo, sedaj sem se pa navadil Laughing

Raje to, kot pa da moram iz postelje, da ugasnem luč..... Laughing

_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dj robee
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Okt 2003 20:34
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2009 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Nisi edini Evil or Very Mad

Moti tudi druge naprave-predvsem zvecer,ko je temno v prostoru Confused
Veckrat dobim nalog za zamenjavo STB (Motorola) ali daljinca ker naj bi slabo lovil,... Potem pa pridem in vidim Bravio - dopovej sedaj stranki,da mu njegov TV oddaja motnje Rolling Eyes To je nemogoce saj je nov, za povrh pa je bil se drag in je nemogoce,da je kaj narobe z njim Brick wall


Dopovej še meni haha... Ne ne, hecam se... Kaj nam je storiti? Si morda že kontaktiral Sony?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2009 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam enake izkušnje z Bravia... Onesposobil je daljinsko (IR) upravljanje STB (mali Amino) in sicer praktično popolnoma, ko je bilo v prostoru temno, pa tudi podnevi je daljinec STB deloval precej nezanesljivo. Ker je nedelovanje STB natančno sovpadlo z dobavo novega TV s kopico "prepametnih" funkcij in senzorike sem jasno posumil na tega. Po nekaj dnevih je težava izginila, daljinec STB sedaj zopet deluje normalno. Vmes sem:

- izklopil senzor pristonosti v prostoru (avtomatsko ugašanje TV, ko v prostoru ni gledalcev) in senzor osvetlitve (regulacija svetlosti LCD panela), ker za moj okus obe "pametni" funkciji bolj motita kot koristita,
- ukinil "varčevalni program",
- na TV spremenil še cel kup nastavitev glede na tovarniške,

tako da žal ne vem, kaj točno je motnje povzročalo. Nisem potem niti poskušal ugotoviti, katera funkcija točno je delovanje IR daljinca motila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2009 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam Bravio.
Moti pa me to, ko na daljincu pritisnem tipko PROG (+ -), da programi kar letijo, dokler držiš tipko. Tudi če nakratko pritisnem se premakne za najmanj 2 programa. Moram res na brzino pritisnit, da se premakne za en program.

Ali je mogoče kje kaka nastavitev?

LP,marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dj robee
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Okt 2003 20:34
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enako pri meni... Opazil sem da če so programi čez programsko mesto 90 še toliko bolj..

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusite nastaviti svetlost tv-ja na maksimum.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group