www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

korenjev fpga
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
korenje_ver2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Jul 2009 22:18
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2009 10:28 pm    Naslov sporočila:  korenjev fpga Odgovori s citatom

V glavnem to naj bo moja tema. Delam FPGA vezje z spartan XC3S1600E čipom, ki ima ball array. Enako ram XCF08P z ball arrayom. Prom ima samo 0,4mm razmaka med kroglicami, pa me zanima, če bom lahko sam to v pečici nalotal gor, ali bo moral nekdo drug? Ploščico nameravam dati drugim da jo naredijo.

Pa zanima me tudi, če je kdo že uporabil LTC2402 24biten adc. Predvsem me zanima, če je konverzija dovolj konstantna... uporabil bi pt100 sondo, za vref pa dvojni upor.

oziroma, vidim da je spartan 6 zunaj. Razz
verjetno bom nove uporabil, če bo cena podobna.


povezana tema - klik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto uporovnega delilnika raje uporabi bolj točen referenčni izvir. Jaz za podoben namen (sonda tipa K) uporabljam zenerco LM4040AIM 2.5V
Je pa stvar še v sestavljanju in ti ne morem poročati kako se vse skupaj obnese.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75317.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korenje_ver2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Jul 2009 22:18
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ko sem delal z picom, sem imel uporovni delilnik. ko mi je pwm ugašal backlight na lcdju, je prikaz temperature poskočil za kako 1°C. tk da upam da bo z zenerco boljš.

pa še to me zanima... rad bi delal z 5V, 2,5V in 1,8V, vendar ta ADC čip uprablja sam 5V. Kako naj napravim komunikacijo med 1,8V na fpga in 5V na ADC čipu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korenje_ver2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Jul 2009 22:18
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

simons, a bo napetost konstantna, če bodo nihanja na glavni liniji?

predvidevam da se to poveže med gnd in 5V, s tem da se da se da upor na 5V pred diodo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75317.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.07

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zener white noise generator kar na napajalni veji in 24 biten ADC ... to bo se zanimivo.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Zener white noise generator kar na napajalni veji in 24 biten ADC ... to bo se zanimivo.

Namenska zenerca
Nisem še stestiral mojega vezja, tako da ne morem poročati, kako se je vse skupaj obneslo.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.07

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Sokrat je napisal/a:
Zener white noise generator kar na napajalni veji in 24 biten ADC ... to bo se zanimivo.

Namenska zenerca
Nisem še stestiral mojega vezja, tako da ne morem poročati, kako se je vse skupaj obneslo.


To ni zener dioda. Ta zadeva je temperaturno kompenziran shunt regulator. Funkcionalno je podobna stvar (z vidika priklopa v vezje), deluje pa drugace.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75317.40

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korenje_ver2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Jul 2009 22:18
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bom šel z lm4140.

Kaj pa PT100 sonda. Bo vredu če to povežem v uporovno dvojico, ki bo dajala referenčno voltažo? Ali je kakšen drug sistem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hmm... PT100 in 24bitov

A bi rad mikrostopinje meril?

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eni še nimajo občutka kaj 24 bitov sploh je Think
Bi bilo fajn tako, za občutek, si malce na papir vržt in pogledat koliko bitov je sploh smiselnih...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korenje_ver2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 01 Jul 2009 22:18
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stotinke... sam cena je skoraj taka kot za 16 bitne, tk da raje vzamem 24 bitne, ka lahko še za kaj drugega prav pride.




/* Pazi, da tale tvoj "korenjev fpga" ne bo pristal s ključavnico pod temo ob takšnih prispevkih */
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvoje butastih vprašanj.

V kakšnem temperaturnem obsegu boš meril temperaturo in kako natančno?

Iz tega lahko zelo hitro določiš število bitov, ki jih dejansko rabiš.

Ali željenim ADC lahko omejiš kako natančno bodo zajemali podatke?

Če ne moreš, je že v štartu nesmiselno saj 16.78 milijona različnih vrednosti pri 167K temperaturnega razpona pomeni meritev na 10uK, kar pa mislim, da je s PT 100 sondo neizvedljivo, bolje rečeno ugibanje spoh, ko bo stvar čutila vsako motnjo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group