www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Davidf1's problems PIC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo že dela vse kot mora. Temperatura od -99°C pa do 999°C Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Davidf1 je napisal/a:
Jah verjetno je bila kdaj, samo jaz je nisem delal. Ker obstaja več vaj in vsak dobi po eno. No saj se že neki trudim, ampak saj veste kako je, ko neki ne gre, pa ti ubistvu čisto malo manjka in potem ti pomaga nekdo, ki ima že iskušnje, kajti jaz jih nimam prav veliko in stvar ti steče.

Hvala vsem za odgovore, zdaj pa grem mal delat, pa da vidmo Very Happy

Lep dan vsem Smile


Kaj pa vajo iz Slovenščine si "naredil"? Applause

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 1:50 pm    Naslov sporočila: icon_idea Re: Davidf1's problems PIC Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
P.S. - sedaj vem, zakaj so mi vsi govorili, da sem mojo diplomo preveč zakompliciral in preveč izpilil. Ker sem pač naredil, tako kot je treba in se spodobi, in je bila očitno precej nad povprečjem. Think



Aljaž ti si ga usral! Tvoja diplomska bi bila ravno pravšnja za ene tri doktorate. Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srecko je napisal/a:
Davidf1 je napisal/a:
Jah verjetno je bila kdaj, samo jaz je nisem delal. Ker obstaja več vaj in vsak dobi po eno. No saj se že neki trudim, ampak saj veste kako je, ko neki ne gre, pa ti ubistvu čisto malo manjka in potem ti pomaga nekdo, ki ima že iskušnje, kajti jaz jih nimam prav veliko in stvar ti steče.

Hvala vsem za odgovore, zdaj pa grem mal delat, pa da vidmo Very Happy

Lep dan vsem Smile


Kaj pa vajo iz Slovenščine si "naredil"? Applause

Lp Srečko


Nisem, verjetno sem takrat manjkal Very Happy Mah ja, če je kašna napakca, menda ni tako hudo. Mislim, da se kar razume.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No sedaj imam pa drug problem.

Na PIC hočem priklopit temperaturni senzor TC74 http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/21462c.pdf , komuniciral bo preko I2C protokola.

No in moj problem je, da ne vem katere bite moram nastaviti in kako. Vhod za temperaturo bo na PIC-u PORTC. Jaz sem naredil, da je moja premenljivka za temperaturo Temp=PORTC; Samo to seveda ne deuje.

Prebral sem datasheet in notr piše, da naj bi se moja temperatura nahajala v registru TEMP, kot 2's comp. Vendar ne vem kaj naj naredim, da dobim vrednost v moj Temp.

Help Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zcetrt
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Dec 2005 11:29
Prispevkov: 275
Aktiv.: 1.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

temp=portc ne dela? Hm... Mogoče imaš kaj narobe vezano.



Daj poglej malo, kaj je i2c.

_________________
4.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ot:
Naredil si napako, ko si napisal, da delaš diplomsko! Very Happy
@aly te razumem, da piz***, vendar moraš tudi razumeti, da nimajo vsi diplomanti nekaj letne izkušnje v industriji. Večina študentov na žalost ne naredi kaj več kot samo obvezne vaje in iz tistih vaj res ne potegneš kaj veliko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, saj zdaj sem že malo dlje in vidim, da to ni tako na easy, ter da moram sprogramirati celo sekvenco za read Sad

Jah res je da večina študentov nima ravno nekih izkušenj, kajti narediš vaje in izpite, ki pa je vse prej kot neka praksa, zato pa je tako kot je. Največ se itak naučiš pri diplomi, ko moraš vedno neki delat sam pa tuhtat Very Happy In na tak način osvojeno znanje ti verjetno malo bolj ostane, to sje bolj praktično, neke izkušnje.

A mogoče samo kdo ve, kje bi našel kakšen dober primer z I2C-jem, da dobim vsaj malo občutka?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zcetrt
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Dec 2005 11:29
Prispevkov: 275
Aktiv.: 1.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, to je že boljše vprašanje.

Ne spomnim se, v čem programiraš. Pic ima vgrajeno strojno podporo za i2c. Zato ti ni treba celotnega protokola pisat, prav pa je, da imaš pregled nad njim.

Na portu C se nahajata dva pina - sda in scl. Namenjena sta prav komuniciranju preko i2c protokola. Če pravilno nastaviš delovanje, se ti v registru samodejno znajde 8 bitna vrednost, če jo prejemaš, ob pošiljanju pa jo samo položiš v register in se ta serijsko pošlje.

Povej torej, kje programiraš. Če v CCS C-kompilerju, imaš na voljo kar nekaj primerov že priloženih. Če v assemblerju, pa si boš moral malo bolje pregledat nastavitvene registre. Teh ne poznam v podrobnosti, načeloma pa v njih nastavljaš delovanje (master/slave), naslov sužnja, hitrost (fast, slow), interrupt lahko nastaviš itd.

_________________
4.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, na PORTC imam RC4, ki je SDA. Programiram pa v C18 Compilerju. Vem, da so nekateri programi narejeni, samo verjetno so razlike med EEPROM-om in mojim TC74 senzorjem. Sicer glavni program je verjetno zelo podoben.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zcetrt
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Dec 2005 11:29
Prispevkov: 275
Aktiv.: 1.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je, zelo podoben. Vse razlike so le v tem, kako se pogovarjata. S kakšnimi ukazi. To pa vse piše v datasheetu senzorja.
_________________
4.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj vem, da bolj kot ne odkrivam toplo vodo, ker je o tem na MC forumu že veliko napisano, samo zanimivo je, da je imelo ogromno ljudi težave s tem. No jaz sem skopiral eno kodo, ki naj bi delala Very Happy In jo sedaj malo študiram in nastavljam, ker mi še ne dela.

Upam, da bo.

Evo link za vse, ki imate podobne težave.

http://www.microchip.com/forums/tm.aspx?m=229465&mpage=1&key=TC74%2c18F452&#229490
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davidf1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2007 16:44
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.27
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pomeni ta vrstica, in kaj vse moram definirati na začetku?

unsigned char testI2C(void)

Jaz sem definiral na začetku takole, ker vem, da rabim 8 bitov.

unsigned char testI2C[8];

Sedaj pa mi napiše, da je napaka

main.c:96:Error: syntax error

To je vrstica

unsigned char testI2C(void)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Unsigned pomeni da je tip spremenljivke v tvojem primeru spremenljivke testI2C, nepredznačen znakovni tip.

Poskusi prvo deklarirat spremenljivko nato pa jo še inicializirat,

Koda:

unsigned char testI2C;
testI2C == 8;


Poskusi tudi takole:
Koda:

unsigned char testI2C == 8;

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"testI2C(void)" je deklaracija za funkcijo, ki je ni...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group