www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Borza materiala
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2003 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To z cenikom HTE je prima . Zanima me , če obstaja kak program kot je ta , le da bi bil tak , da bi bila baza dostopna uporabnikom foruma. Za primer , mnogi od nas imamo kar precej materiala po predalih , ki tam leži neuporaben. Take "smeti" bi dali na forum in recimo zdraven ceno, količino in lastništvo. Drugi pa bi pobrskal za material ki ga potrebuje in če bi ga na forumu dobil , se bi dogovoril za odkup , oziroma zamenjavo.
Recimo temu blagovna menjava. Prepričan sem , da bi marsikatera pot v avstrijo odpadla. Če pa bi poleg lahko še pripeli datashete in slikice , bi pa postalo prav vroče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2003 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared ideja ni slaba. Ne vem sicer ali kaj podobnega obstaja, ker sem tole šel pisat sam. Tako zadevo sicer načeloma ni problem napisat če se bo seved a našlo dovolj časa in interesa. Če se bo na forumu zadrževalo toliko obiskovalcev da bi se bilo smiselno spustit v to lahko pozimi poskusimo spravit nekaj takega v življenje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2003 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni se zdi zanimiva ideja infrareda. Ne vem v čem pišeš ti Frenki ? Tole bi jaz enostavno naredil v Clipperju - vrjetno pa ne moreš poganjati clipperjeve aplikacije Confused. Bilo bi dovolj eno eventuleno dva vnosna polja. V eno bi uporabnik vpisal svoje želje - recimo ca 40 znakov v drugo pa nap. ceno. Sistem bi moral dodati le nick - pogoj, da je uporabnik registriran.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smolko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2003 9:10
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2003 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared ima mnogo zanimivih idej, isto kot za uporabniške skupine, ki jih v glavnem skoraj nihče ne uporabja, v bistvu skoraj nihče sploh ne ve zakaj se uporabljajo, je infrared spraševal zakaj nima skoraj nihče uporabniških skupin, prav tako je to odlična ideja, vidim da se poglobi v vsako zadevo in jo do potankosti preštudira, kar je tudi prav Very Happy kar tako naprej infrared, mislim da je vsaka nova ideja dobrodošla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2003 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule si s Clipperjem (čeprav sicer nimam nič proti njemu in ga za določene stvari še vedno uporabljam) nimam kaj veliko za pomagat. Celotni forum kot že ime pove bazira na php-ju , uporabljam pa MySQL podatkovno bazo, ki je kar nekako standardna v Linux okolju. Glede na to je najbolj smotrno tudi razširitve in dodatke napisat v enakem okolju.
Infrared-ove ideje nisem zavrgel - če je interes se bom lotil in napisal. Če pa je tu na forumu kdo ki omenjeno okolje pozna in ima kaj "prostih zmogljivosti" je seveda dobrodošel Wink . Verjetno bomo morali še malo premleti tole in ni Evil or Very Mad da ne bi nekaj uporabnega nastalo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2003 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj se ne mudi, to sem predlagal , ker kaj takega nikjer ne dobiš, videl pa sem da na elektronu nenehno sprašujejo , kje lahko kaj kupijo. Sam mislim da taka baza nebi bila namenjena trgovini , ampak da se nam pomaga znebiti odvečnega meteriala , ki bi ga sicer zavrgli , nekaterim pa bi prav prišel. Po mojem bi cene, če bi že bile , morale biti simbolične. Bi pa verjetno močno povečalo promet na forumu , saj bi postal zelo uporaben. Saj že obstaja bolha.com ampak tu pri nas bi si izmenjevali material za samogradnje in podobno, se razume pravi elektroniki in tisti ki bodo to postali!!
Sprašujem pa še ostale ali se z menoj strinjajo , da bi forum postal mnogo bolj zanimiv , če bi na njem bilo MNOGO več uporabnih shem in projektov.
Naj samo nakažem, odločili smo se , da začnemo z pici, SUPER , kaj mislite , če bi vzporedno z tem , recimo v neki skupini razvijali naprimer spektralni analizator, recimo tisti enostaven, z kanalnikom in I2C upravljanjem . Tako bi verjetno napravili zanimivejše učenje programiranja PICOV in našo "štrmarijo" . Vsekakor pa je z kvaliteto foruma enako , kot z berljivostjo slovenščine na njem , če se bomo vsi trudili in se opozarjali na pomanjkljivosti , bomo stvar speljali.
Po mojem nima smisla odpirati novih forumov , ki bi bili kopija "prejšnjih" in za ta forum lahko rečem (po moji sodbi) da ima vse možnosti da postane drugačen ,berljiv , predvsem pa zelo poučen za mlade , ki še ne vedo kaj bi s seboj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2003 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale ideja o borzi materialov je res super! Sam imam kar nekaj (že rabljenega, a še uporabnega) materiala, včasih pa tudi kaj potrebujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2003 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared slišati je zanimivo. Glede projektov se strinjam s tabo, upam da se bo stvar počasi pričela popravljati in se bo tudi nabralo kaj zanimivega gor.
Kar pa se razvoja omenjenega analizatorja tiče predlagam da mogoče v eni temi malo širše opišeš kako si si stvar zamislil pa bomo poskusili nekako na forumu zadevo podpret. Odpiranje skupine same ni problem, in če si zainteresiran za njeno vodenje lahko poskusimo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2003 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Infrared slišati je zanimivo. Glede projektov se strinjam s tabo, upam da se bo stvar počasi pričela popravljati in se bo tudi nabralo kaj zanimivega gor.
Kar pa se razvoja omenjenega analizatorja tiče predlagam da mogoče v eni temi malo širše opišeš kako si si stvar zamislil pa bomo poskusili nekako na forumu zadevo podpret. Odpiranje skupine same ni problem, in če si zainteresiran za njeno vodenje lahko poskusimo.

Lp, Frenki

S skupinami se nam ne mudi , saj smo vsi skupaj komaj za eno, ko dobimo več izkušenj pa bi poizkusili. Da pa bo vsem bolj jasno , kaj mislim , bom kar sem pripel načrt. Kot vidite kar sam kliče , da ga posodobimo , da enega pica izkoristimo , da bo delal kot črnec za nas. Odpirajo se res neomejene možnosti za eksperimentiranje. RS232, I2C, Visual Basic , ali kaj podobnega.Takorekoč iz malega raste veliko. Ker samo vezje ni komplicirano , ga eden izdela, izproba , nato pa začnemo " komplicirati" saj z znanjem o programiranju picev se nam odpirajo možnosti neštetih modifikacij. Če pa se nam pridruži še kakšen programer v višjem jeziku (visual c++ - basic, delphi..) pa lahko napravimo celo e- knjigo , ki bi bila zelo koristna za "novošolnike". Sem prepričan , da bi tako učenje marsikoga povleklo, forum pa bi se lahko potegoval za kakšna kvalitetna finančna sredstva(o tem pa pozneje , ko kaj napravimo)
Samo čimveč idej potrebujemo , kako bi to izvedli.



spektralec.jpg
 Opis:
namesto starega dobrega UV-ja damo sodobnejši PLL reguliran kanalnik z resulucijo 0.1 HZ , pa lahko uporabimo neomejene možnosti za pice.
Upam da sem dal dovolj primeren projekt , čeprav je šele začetek
 Velikost datoteke:  759.43 KB
 Pogledana:  50 krat

spektralec.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2003 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dajmo še malo debatirat o temle "bolšjaku" Wink . Moj pogled na zadevo: Ok, imam nek material ki mi leži po predalih. Odprem ponudbo, zadevo opišem, postavim ceno, eventuelno sliko in mogoče kako dokumentacijo ki sodi zraven. Ali pa iščem nekaj, odprem povpreševanje, postavim zgornjo ceno ki sem jo pripravljen plačat za to. Pa naprej Question . Kako ste si predstavljali da se zadeva odvija dalje? Koliko časa naj bi bila po vašem mnenju ponudba oziroma povpraševanje objavljena. Hipotetično: nekomu se valja en PIC, ki ga sam iščem že mesece in jasno, najdem ga na tej ponudbi. Mu bom pisal privatno sporočilo, ...? Kaj pa v primeru ko bo nekdo objavljeno zadevo prodal oziroma dobil - kaj naredit z objavo? Bomo objavljali ponudbe in povpraševanja v istem košu?

Tole je le par vprašanj in iztočnic. Vrgli ste kost, sedaj pa poskusimo nekaj naredit iz tega. No, preden se do konca zakopljemo v samo izdelavo bi rad imel vsaj okvirno sliko pričakovanega Wink .

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2003 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,
S stvarjo jaz ne bi preveč kompliciral. Zadevo bi naredil podobno kot za vnos povezave. Eno vnosno polje recimo z 60 znaki opis cena ... itd potem spustno polje kupim, prodam, podarim ... sistem bi sam dodal uporabniško ime - uporabnik bi lahko vnešeno popravil ali brisal sistem pa bi sam izbrisal vnešeno po določenim času. Klik na uporabniško ime bi moral pognati povezavo za "Privat sporočilo" To pa je po moje tudi vse.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2003 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi predlagal takole, Frenkov predlog se mi dopade, res je malo kompliciran , vendar daje več , torej lahko postavimo osnovno bazo za lažje iskanje ( osnovni čipi...TDA, AN ,BC, BU 2N..) recimo , da bi pored tega lahko dali pin shemo mogoče kakšne podatke (moč, napetosti , namen uporabe..) Ceno ! , ker pa sam mislim , da bi to bilo bolj za izmenjavo materiala , ki mrtev leži v predalih, bi ceno določal vsak zase , oziroma označil da je FREE+PTT stroški, količina , ki je na razpolago,
Tisti pa ki bi to kupil , bi navedel količino in e-mail za konkreten dogovor. Ko bi izmenjava bila izvršena , bi z potrditvijo zmanjšal količino. Za iskanje pa nebi kompliciral. Še enkrat po mojem bi to bilo bolj za izmenjavo odvečnega materiala po obsolutno netržnih cenah, za ostalo , naj poskrbi trgovina.**** lahko pa bi taka baza služila tudi za iskanje karakteristik materiala( če bi bila povezava na kakšno datasheet bazo?)****
Po mojem mišlenju je z to stvarjo tako , da če ti omogoča veliko možnosti , jo sprejmeš in uporabljaš, če pa bo nekaj na pol , pa verjetno ne bo zanimivo. Predvsem se mi zdi pomembno , da bo prijazna do tistih , ki bodo ponujali material , saj bo z količino in raznovrstnostjo materiala zanimivejša in uporabnejša.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.13
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2003 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Po eni strani se strinjam z infrared-om, po drugi strani pa mislim, da si malce preveč zakompliciral, sploh z pin-i, napetostjo, nasploh z tehničnimi podatki.Glej, če jaz rabim 2N3055, verjetno vem zakaj ga rabim in mislim, da bom že toliko živ, da bom v goooglu vpisal te podatke in dobil tehnične podatke.
Mislim, da bi bilo najbolje naziv materiala, količina zaloge, cena, rubrika možnost pogajanja za ceno in lastnik materiala.še to se mi zdi skoraj preveč.
Dobro bi bilo ob tej tabeli narediti tudi iskalnik, ki bi brskal po tej tabeli, saj mislim, da bo le ta postala zelo obsežna.
Toliko iz moje strani, pa brez zamere.
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2003 12:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem danes napisal Bolha . Namenjeno je malo poskušanju, potem bomo pa videli kako naprej. Aja, vpisani oglasi ne veljajo Wink .

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2003 6:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je po moje čisto o.k. - če ni prezahtevno bi mogoče predlagal možnost narediti povezavo na fotografijo - ter seveda možnost priipetja le te. Mogoče bi kdo za kak izdelek, ki ga prodaja pripel fotografijo.

po
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group