www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Obnašanje na forumu in "svoboda govora"
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PiLLLe
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 14:42
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem vam ki me napadate!

Prvo kot prvo naslov teme je domofon.

Ce je tema obdelana naj se zaklene ce smo ze pri temu.A s tem bi beseda forum zgubila svoj pomen.

Tretje kot tretje iskalnik [slovenščina je zame španska vas] ze uporabil vendar najdel temo mikrofon-slusalka oz neki podobnega v njej je ze bil nacrt ki ga imam doma ter tiskovino. Zadeva namrec nedeluje.

Kar se pa tice mojega pisanja je pa [slovenščina je zame švedska vas]. Ce spustim kako crko ker pisem hitro s tem neupostevam besed ki so v ssjk oz pisem v slengu se nepomeni da [slovenščina je zame španska vas] klosar za katerega me imate.

S tem kar pocnete boste marsikomu naredili vtis bednega foruma. Meni ste ga ze ker tle sploh nepodpirate svobode govora.
Brezveze da nakladam.

LP PiLLLe

p.s Ce hocete benite, sam vedite da niste edini tak forum. Vsem je pa v interesu cim vec uporabnikov z podrocja elektrotehnike.

_________________
Tle pa pride podpis sam ga za [slovenščina je zame španska vas] se ni Razz Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par mojih komentarjev na napisano. PiLLLe opomnil sem te na upoštevanje jasno napisanih pravil za sodelovanje na forumu. Tukaj ne gre za napadanje pač pa za po mojem mnenju povsem normalno moderiranje foruma.

PiLLLe je napisal/a:
Tretje kot tretje iskalnik [slovenščina je zame španska vas] ze uporabil vendar najdel temo mikrofon-slusalka oz neki podobnega v njej je ze bil nacrt ki ga imam doma ter tiskovino. Zadeva namrec nedeluje.

Če je temu tako ne razumem, zakaj si vrgel puško v koruzo z omenjenim vezjem. Prav gotovo je na forumu kdo, ki bi ti lahko pomagal pri sanaciji omenjenega.

PiLLLe je napisal/a:
Kar se pa tice mojega pisanja je pa [slovenščina je zame švedska vas]. Ce spustim kako crko ker pisem hitro s tem neupostevam besed ki so v ssjk oz pisem v slengu se nepomeni da [slovenščina je zame španska vas] klosar za katerega me imate.

Od kje ti tole mnenje ne vem - nihče kaj podobnega napisal, verjetno pa niti mislil ne. Obstaja pa gumb "uredi" in "predogled", s katerim lahko svoje sporočilo urediš na tak način, da pokažeš vsaj malo spoštovanja do slovenskega jezika.

PiLLLe je napisal/a:
S tem kar pocnete boste marsikomu naredili vtis bednega foruma. Meni ste ga ze ker tle sploh nepodpirate svobode govora.

Seveda ne, kje si pa to slišal ali pa prebral? Celo v pravila smo napisali, kaj je na forumu dovoljeno in kaj ni zaželjeno. Svobodo govora podpirajo kaki izvozniki demokracije, vse dotlej seveda, dokler ta svoboda ni kakorkoli škodljiva za njih same. Ustvarjeni vtis o forumu pa je seveda tvoja pravica, ki ti je ne krati nihče.

PiLLLe je napisal/a:
Ce hocete benite, sam vedite da niste edini tak forum. Vsem je pa v interesu cim vec uporabnikov z podrocja elektrotehnike.

Mogoče lahko ta trditev velja za kak drug forum, za tega gotovo ne. Sicer lista brisanih uporabnikov ne bi bila takšna kot je. Povsem nepomembno je število članov, bistveni so drugi parametri. In ne - ni mi v interesu, da imam delo še z rezanjem takšnih zmazkov, kot sta bili naprimer tvoji sporočili. Tovrstne mojstrovine piši na forumih, kjer podpirajo svobodo govora in jim je število članov v interesu .

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PiLLLe, ne misliti da blatim po tebi ali te kakorkoli napadam. Tole je samo moje mnenje o uporabi slovenščine.

Samo tole bi pripomnil, če bi tu na forumu pisali slengovsko, velik del Slovenije ne bi popolnoma nič oz. z veliko težavo razumel članke kot so recimo od najbolj dejavnega člana - Silvota(koroška) prav taka situacija bi bila še pri kakšnih primorcih in mogoče belokranjcih.
Podobne nerazumljive razlike pa so tudi med gorenjsko in dolenjsko, verjetno sem še kaj pozabil.

Tako, da je uporaba slovenščine ob taki raznolikosti zelo zaželjena in ni luksuz ali kakeršnokoli omejevaje.

LP


Nazadnje urejal/a G-Lab Čet Jan 20, 2005 10:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej, cilj tega foruma je biti dober, kvaliteten, če ne že najboljši forum. Cilj tega foruma absolutno ni kvantiteta ali po domače čimveč uporabnikov. Na tem forumu ni pomembno koliko članov je, pomembno je, da so ti člani v redu in to se lahko meri le z upoštevanjem pravil. Vsekakor na forumu velja svoboda govora in pisanja. Kdor pa misli, da nezaželjena uporaba slenga, nemarnega in malomarnega pisanja ni svoboda govora , se pač moti. Pravila so stroga, lahko bi bila še bolj, in ravno ta pravila dajejo forumu neko vrednost, ki jo lahko poimenujemo na kratko kar: kvaliteta. Mislim, da ravno stroga pravila dajejo forumu neko "žlahtnost", ker se ravno po tem razlikuje od večine drugih forumov....
Komur pa taka svoboda govora, ki je na tem forumu ni všeč, ima vse možnosti odprte, saj na internetu obstaja nešteto forumov. Prav tako velja za tiste, ki jim pravila niso všeč.

Če pa kdo misli, da se mu dogaja krivica, naj to napiše na miren nači in brez razburjanja.
Večina uporabnikov je resnih in nimajo (nimamo) nobenih pomislekov, da forum krati svobodo govora in podobno.
Mirne živce želim vsem, ki jim pravila niso všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Amen !
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.69
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2005 6:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi rekel da se vsak lahko malo potrudi in napiše v slovenščini ker sleng narečja.. izzovejo debato o izražanju temo ki je postavljena pa skoraj pozabijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2005 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

osmica je napisal/a:
Jaz bi rekel da se vsak lahko malo potrudi in napiše v slovenščini ker sleng narečja.. izzovejo debato o izražanju temo ki je postavljena pa skoraj pozabijo.


Tako je, zato je še najbolje, da se take teme kar takoj zbrišejo.

Tudi uporaba vejic da povedi smiselen pomen. Na misel mi je prišlo, ker v tvojem odgovoru (osmica) ne vidim vejic.

Primer:

Obglaviti, ne pomilostiti.

Obglaviti ne, pomilostiti.

Nekaj v razmislek, kako lahko ena vejica vpliva na pomen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2005 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res, tudi vejica ima svoj pomen, le to me osebno ne moti preveč. Prav tako me ne motijo napake, ki so nastale, ker se je pisec zatipkal. To se mi tudi samemu dostikrat zgodi. Če napako kasneje opazim, jo sicer popravim. Vrjetno pa tudi kdaj katera "uide" skozi. Postanem pa tak kot tale Twisted Evil smeško Wink , ko vidim sporočilo napisano v slengu. Na ostalih forumih takih "zmazkov" ne berem na tem pa imam "moč", zato uporabnika na njegov "umotvor" opozorim, kot sem to storil pri uporabniku "PiLLLe" -u. Nikakor pa ne nameravam zgubljati z časa ter energije ali pa se prepirati s takimi, ki jim ni mar za opozorila. Sporočilo bo pač obrisano brez opozorila. Lahko povem še to, da od kar obstaja tale forum sem sam obrisal vsega le eno spročilo, nekaj jih je bilo premaknjenih v smeti. Par sporočil je bilo zaklenjenih. V gavnem zaradi tega ker je tema zašla ali pa je bila že preobsežna.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 1:56 am    Naslov sporočila:  Podpora administratorju foruma Odgovori s citatom

Na tem mestu izrekam vso podporo administratorju foruma, ki mu ni vseeno, kaj vse ima na strežniku in občasno počisti nesnago. Mislim, da je tolikokrat napadan s strani osebkov, ki so, kot prizadeti, ker nam ni všeč, kako se obnašajo na forumu, da ga moramo, administratorja namreč, občasno podpreti, sicer bo morda mislil, da je sam proti vsem. Prisrčna hvala za dobro opravljeno delo, in vedi, da nas je veliko, ki se na tem forumu zaradi tebe počutimo dobro in doma.

Tisti, ki namenoma žalijo slovenščino, namenoma žalijo tudi vse tiste od nas, ki imamo slovenščino radi. Naj bom slikovit: Če greš v opero ali na kaj drug javen kraj, si najprej ogledaš, kako se tam obnašati. Nekateri pa pridejo na forum, kot bi prišli v opero z manirami nogometnih navijačev, in potem se čudijo, če iz vseh strani slišijo negodovanje drugih gostov. Prizadeti so, kot da jim kratimo človečanske pravice. Nekaj kvasijo o svobodi govora.

Internet nudi krasne možnosti za takšne in drugačne. So forumi, ki so kot Springer Show na televiziji, kjer se pač družijo tisti, ki imajo pač tak okus. Nam na tem forumu pa je všeč tako, kot je, in samo branimo svoj teritorij. Forum je in naj ostane odprt vsem ljudem dobre volje in dobrih manir.

Vilko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milans
Deda
Deda



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2003 10:36
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.75
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni mi dalo miru, da se ne bi oglasil tudi sam.
Administratorjem tega foruma dajem vso podporo. Svoboda govora ali obnašanja vsekakor ni v tem, da lahko nekam prideš ter pišeš ali govoriš kar ti pade na misel in s tem motiš ali žališ druge, ampak v tem, da se v okolju v katerega prideš ali v katerem živiš, obnašaš tako, da s tem ne žališ ali motiš ostalih.
Vsekakor je to tudi osnova vsake demokracije, kar čisto premalo velja tudi v javnem in privatnem življenju.
Pravila so napisana in določena zato, da se jih upošteva!

Kar se tiče ostalih forumov pa samo tole.
Nekajkrat sem iskal odgovore za različne stvari tudi drugje in kaj se mi je zgodilo.
Od stotih odgovorov sta bila morda uporabna dva ali trije, vse ostalo pa je bilo samo nakladanje v stilu "kaj je teleban to bi že lohk vedu" in nato samo kreganje sem ter tja, kakšen bedak je kdo in kdo nima pojma.

Ljudje sprašujejo zato ker ne najdejo sami odgovorov in ne zato , da si nekdo, ki morda celo ve manj iz njih dela bedaka.

S tem mojim pisanjem nisem hotel žalit nikogar, le podal sem svoje mnenje, kaj si mislim o forumih, pomoči in o dialogu z drugimi.

Upam in želim si, da bo ta forum ostal še naprej tako dober, predvsem pa resen in kvaliteten, kar je po moje najpomembneje za nas, obiskovalce tega foruma.

_________________
l.p. Milan
"Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bi ponavljal zapisanih besed v podporo našemu administratorju in pozitivnem razmišljanju o vrednotah, ki jih le posamezniki zaradi "???????????" ne sprejemajo.
Se pridružujem vsem, ki podpirajo administratorja pri izvajanju postavljenih pravil delovanja foruma. Hvala! Le tako naprej.

LP. jp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 3:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako avtomatsko mi na misel prihaja stavek "KAKRŠNA KULTURA - TAKŠNA KVALITETA FORUMA" Wink

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=25637&start=0
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podpiram Administratorja in zapisana pravila.
Tisti, ki se s tem ne strinja pa naj gre na www.elektro-n.com

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmartin je napisal/a:
podpiram Administratorja in zapisana pravila.
Tisti, ki se s tem ne strinja pa naj gre na www.elektro-n.com



Laughing Laughing tudi na elektro-n bo brisan in to brez opozorila Twisted Evil
Tako da si dal bol slab predlog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vulture
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Jan 2004 22:09
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje ste še videli električarja, da se izraža po SSKJ. Tukaj imaš kar nekaj oseb, ki se jim zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ni uspelo vpisati na filo faks smer slavistika, pa tukaj delijo slovnične nasvete in ukrepe. Razumljivo izražanje, to je vse. Diplomo za lektorski pregled bom pa kar sem gor fliknil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group