www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nr.5 - napajalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole, v ponedeljek sem oddal naročilo za TIV. Tiskanini sti dve. Glavna plošča in mali TIV za USB vmesnik. Naročil sem 90 kom.
Danes sem naknadno povečal naročilo na 100kom.
Naročila ploščic so s tem zaključena.
Kit kompletov nimam namena delati, ker je z njimi skoraj toliko dela kot da sestavim napajalnik.

Za transformatorje sem dobil ponudbo, ki pravi 18 eur za vsak transformator. Transformatorje sem naročil in sicer 60 kom.
Popravil sem naročilo za transformatorje na 65 kom. S tem je možnosti naročanja transformatorjev konec.

Hladila rebra bodo pa 13 eur.

Dobil sem pa ponudbo za eloksacijo in ko sem preračunal površino škatle pride to
nekje 15 eur. Še iščem alternativo. Cena je 32 eurocent na dm2. Površine škatle pa bodo preko 35 dm2. Za ceno eloksacije sem se uspel pregovoriti na 350 eur za vse, kar znese slabih 7 eur.
Počakati moram še ponudbo za izdelavo škatel. Škatla bo 14 eur.

Upam, da bom naslednji teden ploščice že imel in seveda vedel tudi ceno.
Tistim, ki ne gori voda jih lahko dam na pikniku ostalo bomo pač reševali s pošto.
Ploščice prispele. Obe skupaj so dlako manj kot 8 eur. Glede na vožnjo bom ceno pogumno zaokrožil na 8 eur.

Tudi naročila za izdelavo hladilnikov in škatel so zaključena.


Vsa naročila so zaključena.

Če bo še vedno interes bomo naredili "ponatis".



Škatla sama je 14 eur. Pri tem niso všteti stebrički, ker mojster nima orodja s katerim bi to naredil. Stebrčke sem torej naredil sam. Cena dveh stebričkov in vsi pripadajoči vijak k škatli so nadaljna 2 eura. V četrtek gredo škatle na eloksacijo. Za ceno se bom pa še pogajal.
Kot izgleda mi bo uspelo vse skupaj pripraviti do piknika, saj so transformatorji že doma.

V prilogi je kosovnica. Upori in kondenzatorji so pač samo navedeni. Pri ostalih stvareh je podana tudi koda za farnell


Popoln komplet pride torej 62 €. ( TIV+Trafo+hl. rebro+škatla+vijaki +stebrički +eloksacija)
Komplet brez škatle, vijakov in stebričkov je 39 €.
Tiskanina +transformator je 26 €.
Tiskanina sama pa 8 €.


Cene veljajo za prevzem na pikniku ali osebno pri meni doma. Kdor ne more priti pošljem tudi po pošti, a opozarjam, da so stvari precej težke, poštarji pa nesramno dragi.

Ker imam kar nekaj problemov z desno ramo, bom naslednji teden v Ljubljani v ponedeljek, sredo in petek. Po 11-tih bom verjetno že odpravil obveznosti. Naprej pa je ostalo stvar dogovora. Zainteresirani mi pošljite vsaj GSM na ZS.



seznam(2).xls
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  seznam(2).xls
 Velikost datoteke:  25 KB
 Downloadano:  472 krat



Nazadnje urejal/a VolkD Sre Okt 14, 2009 6:04 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.76

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 1:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

C2 2200uF 16V gre na tesno.
Med C11 in R4 je neznan (neoznačen) element.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm... ta element je vezan med UREG in -VCC. Opcija, da se C11 prestavi tja mogoče?
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
germil
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jul 2005 16:14
Prispevkov: 194
Aktiv.: 0.87
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 8:31 am    Naslov sporočila:  komplet Odgovori s citatom

A je možno še dobiti en komplet brez ohišja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Samo87
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 2:14
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.34
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz nisem mogel čakat na organizacijo skupinskega nakupa za elemente, tako da sem že naročil kar rabim...Anxious
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če pride do skupinskega nakupa komponent sem zraven.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 2:37 pm    Naslov sporočila:  Re: komplet Odgovori s citatom

germil je napisal/a:
A je možno še dobiti en komplet brez ohišja?

Žal ne. Možno je pa dobiti samo tiskana vezja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Modlar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2009 10:59
Prispevkov: 190
Aktiv.: 1.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 4:16 pm    Naslov sporočila:  tiskana vezja Odgovori s citatom

Ker ni možno ,da osebno dvignem ploščice ,prosim za poštno dostavo ,
naslov pošljem na ZS .

Hvala

LP Mare

_________________
LP Mare


Kdor visoko leta - daleč vidi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem interesent za en komplet komponent v primeru skupinskega nakupa komponent! Very Happy
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Med C11 in R4 je neznan (neoznačen) element.

Bill je, a ga ni več. Laughing Drugače pa čestitam za dobro opažanje. Applause
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
cyber92 je napisal/a:
Pa še poceni kondenzatorji z zastonj poštnino.

http://cgi.ebay.com/10-Rubycon-63V-10000UF-Electrolytic-Capacitor-30-52_W0QQitemZ220430422492QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3352ad51dc


Tukaj je bližje in ceneje. Samo zalogo bi bilo treba po telefonu preverit.

Lp, Frenki



Sem včeraj klical za tile kondije,pa so na zalogi,sicer cena ti tista kot na spletnem ceniku,temveč dražje za dober €.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem te kondenzatorje gledal. Žal so previsoki za celih 11mm.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No zdaj je pa vrsta na meni, da se malo posujem s pepelom.

Kot ste nekateri opazili se je na tiskano vezje prikradel tehnološki škrat. Luknje za mosfet tranzistorje in nekatere trimerje so premajhne. Da vam prihranim delo sem jih povrtal. Pri tem pa seveda odstranil metalizacijo. Ker mesta niso kritična so tiskanine povsem uporabne, le spajkati je potrebno spodaj in zgoraj.

Za naslednjo nevšečnost pa nisem kriv jaz: Transformator je navit z žico preseka 1mm2 !! Sam sem razmišljal na sledeč način. Ker tako in tako moram vzeti jedro 120VA je prav, da naročim glede na napetosti 2x19V (38V .... 120VA) sekundar s tokovno zalogo 3A, čeprav potrebujem le 2,5 A po navitju.

Ta način razmišljanja je pravzaprav rešil projekt, saj bi v nasprotnem bili transformatorji neuporabni.
Nekaj podrobnosti izračuna:
Žico v transformatorju je dovoljeno obremeniti do 3A/mm2. Premer 1mm nam torej da (0.5*0.5*3.14) 0.785 mm2. To pa pomeni, da bo žica pri polni obremenitvi 2,5 A obremenjena z 3,18A / mm2, kar je še vedno povsem v redu.

Izvajalec je na ta način prihranil pri bakreni žici. Baker je namreč precej drag. Moti me, da je pri tem izkoristil moje dobro ime in tako preko mene posredno ponudil tako sleparijo slovenski eliti na področju elektronike. In to prav na dan, ko smo ustanovili društvo, ki naj bi se proti tovrstnim zlorabam borilo.
Ne verjamem, da se mu bo tole na dolgi rok izplačalo !
Napovedujem namreč primerjalne teste kvalitete slovenskih proizvajalcev, trgovcev in sploh vseh s katerimi prihajamo v stik. Želim, da ti ljudje niti slučajno ne pomislijo na kakršno koli neprimernost, če le ugledajo izkaznico društva.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.76

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bill je, a ga ni več. Drugače pa čestitam za dobro opažanje.
Hehe.

Za ostale ne vem, vendar je se meni zdi da je kosovnica izginila neznano kam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.94
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo87 je napisal/a:
Jaz nisem mogel čakat na organizacijo skupinskega nakupa za elemente, tako da sem že naročil kar rabim...Anxious
LP


Glede na to da nimam izkušenj z Farnellom - kolikšna je poštnina?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Naslednja
Stran 12 od 36

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group