www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Obdelava digitalnih podatkov po AD pretvorbi--pic16f876a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 1:04 pm    Naslov sporočila:  Obdelava digitalnih podatkov po AD pretvorbi--pic16f876a Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Imam na mikrokontrolerju analogni vhod od 0 d0 5 V. Program deluje pretvorbo mi lepo shrani v željen register. Ta 8 bitni rezultat bi sedaj rad prikazal na dveh 7 seg displejih, tako da bi mi za vsakih 100mV prištelo na displejih +1. To kako prižigati displeja ni problem samo algoritem da bo program vedel kdaj naj kaj izpiše na displejih.


hvala za kakršno koli pomoč

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pretvorba > množenje / deljenje, da dobiš pravilno številko > razbiješ na stotice, desetice, enice > pretvorba v 7-segmentno obliko > prikaz.
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
množenje / deljenje, da dobiš pravilno številko > razbiješ na stotice, desetice, enice


E to je ta stvar katera mi ni jasna...mi lahka to edn prosim razloži Pray

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker je vprašanje postavljeno v programiranje v assemblerju, te verjetno zanima kako izvesti v assemblerju?

Izmerjeno vrednost je najprej potrebno spraviti v 3 registre (enice, desetice , stotice)
Najprej vrednost deliš s 100 - dobiš stotice nato jo deliš z 10 dobiš desetice ostanek so enice.

Narediš tabelo "številk" za prikaz.

To je to...

Na forumu je ogromno mojih primerov z izvorno kodo. Malo poišči (voltmetri, termometri, števci...)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je v asemblerju pišem...

Zanima me bolj teorija, kar je bilo razloženo malo prej je bolj na grobo, ker potem bi že nekako sam si pogruntal kot pa če gledam nek program, ki ga je nekdo napisal.

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 8:00 pm    Naslov sporočila:  Re: Obdelava digitalnih podatkov po AD pretvorbi--pic16f876a Odgovori s citatom

mk0388 je napisal/a:
Ta 8 bitni rezultat bi sedaj rad prikazal na dveh 7 seg displejih, tako da bi mi za vsakih 100mV prištelo na displejih +1.


Temu se reče skaliranje: v poštev pride stara še onovnošolska formula y=k*x(+n),
kjer je x vhod(surova vrednost iz AD-ja), y izhod(številka na displeju) k pa faktor (y2-y1)/(x2-x1), kjer so y2 in x2 izhodno območje(0 do xx mV), y1 in x1 pa vhodno(npr. 0 do 1024 ). Ostane pa še n, ki je offset...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skaliranje = Enakost intervalov = Linearna funkcija

Imam 8 bitno pretvorbo torej 0 do 255 izhod ne? Pa če mam od 0 do 5V 0mV do 5000mV.

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

y=(5000-0)/(255-0)*x+0
y=5000/255*x
y~19,6*x

Torj če imaš na vhodu 3V bo to AD pretvoril v 153, kar pa boš s skaliranjem dobil v

y=19,6*153
y=2998,8mV

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eddie je napisal/a:
y=(5000-0)/(255-0)*x+0
y=5000/255*x
y~19,6*x

Torj če imaš na vhodu 3V bo to AD pretvoril v 153, kar pa boš s skaliranjem dobil v

y=19,6*153
y=2998,8mV

Lp


Super, sem jaz tudi na takšen način tole enačbo rešil, ampak kako sedaj napisati rutino, za izpis števil npr. y= 54mV to mi naj izpiše, kaj mi mora program preverjati?

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group