www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TELIT GM862 (gprs modem)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gprs
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Sep 2009 23:57
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 12:21 am    Naslov sporočila:  TELIT GM862 (gprs modem) Odgovori s citatom

Imam verjetno težave s konfiguracijo GPRS modula GM862. Ne deluje mi povezava GPRS.
SIM kartica je mobitelova.
inicializacija:
AT+CPIN=1234
AT+CGDCONT = 1,"IP","internet","0.0.0.0",0,0
AT#USERID = "mobitel"
AT#PASSW = "internet"

1.način:
AT#SKTSET= 0,61111,"177.38.19.161" (port=61111, IP=177.38.19.161)
AT#SKTOP

2.način
AT#GPRS=1
AT#SKTD=0,61111,"177.38.19.161"

ne javi mi CONNECT

Na serverski strani pa vidim da se poveže čez cca 2 sekundi in potem vsake toliko sprejme kakšen oddani znak

Kaj delam narobe ???



Shocked d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena varianta je, da priključiš zadevo na PC, skonfiguriraš kot dial-up povezavo, vključiš LOG in se povežeš. Če uspe, potem pogledaš, kakšen je delujoč postopek v log datoteki...
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
gprs
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Sep 2009 23:57
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GM682 ima vgrajen TCP stack, tako da ne potrebuje PPP povezave. Preko interneta se bodo podatki prenašali (on line) na clienta, tako da je potrebna stalna povezava.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokO
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Nov 2006 11:14
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.57
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj ti vrne, ko mu izdaš ukaz:

AT#GPRS=1

Moral bi dobiti IP...

Sam sem imel težave, ko je modul dobil IP, nisem pa dobil "CONNECT-a". Problem je bil, da moj napajalni vir ni mogel zagotoviti 2A - glej datasheet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Butalec, a imas sploh vkljucen odziv na ukaze ? Think Ce ga nimas, potem delas narobe to, da ga nimas. Odpri navodila in najdi opis za ukaza Q0 ter Xn. Oba sta iz osnovnega nabora in bi ju tvoj modem moral poznati. Za povrh poglej se V1, ce bo odziv cuden.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gprs
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Sep 2009 23:57
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Butalec ima vključen ECHO (ker ni čisto iz centra Butal).
Na komando AT#GPRS=1 dobim IP, ki pa je izgleda lokalni (mobitelov) 10.xxx.xxx.xxx, stvar se mi sicer poveže na tlnetserver (z ukazom-> AT#SKTD=0,61111,"177.38.19.161" ). IP s katerim se mi poveže je 213.xxx.xxx.xxx in je mobitelov(preverjeno) in to z zakasnitvijo cca 2 do 4 sek. Ne javi mi pa CONNECT (kot je v navodilih za EASYGPRS - TELIT). Nato mi ne sprejme nobenega ukaza več (niti +++), pa čeprav ga pri dial komandi SKTD vklopim. Preko terminala lahko prenšam "KARAKTERJE" na serversko stran, ampak odzivnost ni uporabna v praksi, zato menim da nimam pravilno konfiguriran modul na mobitelovo omrežje???.
Poskušal sem že z različnimi dolžinami paketov.
Napajalnik je 2A
Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Echo ni isto kot command response. Nimam volje vleci informacij iz tebe in se ponavljati, zelim ti pa vseeno veliko uspeha pri usposobitvi vsega skupaj.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gprs
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Sep 2009 23:57
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat vseeno hvala, problem je bil v napajalniku. Izgleda da ni imel hitrega odziva po štromu.
Pričakoval sem pa hitrejše odzive podatkov - približno od 4 do 6 sekund da pride podatek na "drugo stran" do serverja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 5:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gprs je napisal/a:
Sokrat vseeno hvala, problem je bil v napajalniku. Izgleda da ni imel hitrega odziva po štromu.


Na kakšne način imaš rešeno napajanje? Tudi sam sem pri HW designu na začetku imel probleme, ko sem pred GSM dodal 2 x 4700uF pa vse deluje stabilno.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gprs
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Sep 2009 23:57
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 5:59 pm    Naslov sporočila:  Napajalnik Odgovori s citatom

Imel sem externi napajalnik -adapter. Seveda, bil je problem v kondenzatorju.

Vsem še enkrat hvala

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2009 3:49 am    Naslov sporočila:  Re: Napajalnik Odgovori s citatom

gprs je napisal/a:
Vsem še enkrat hvala

Ni za kaj, ampakj kraj bivanja bi pa vseeno lahko poravil, če si bil opozorjen na to.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 01, 2010 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mučim se z GPRS povezavo, pa nikakor ne uspem vzpostaviti povezave.
Do sedaj sem uporabljal klasično GSM povezavo in pošiljanje SMS. Sedaj sem se odločil, da poizkusim tudi GPRS povezavo.
Imam pripravljeno testno oklje, kjer je na PC-ju startana aplikacija za sprejem podatkov. Ko se povežem z računalnikom zadeva deluje.

Na drugi strani pa je GPRS modem (SIM3000), ki je že vgrajen na tiskanini. Ker naprava nima displayev, je težko testirati delovanje, zato sem vzel kar en odslužen GSM, ki ima vgrajen GPRS modem (Motorola V3XX). S terminal emulatorjem poskušam vzpostaviti zvezo in poslati nekaj podatkov.
Začel sem tako:

AT+CREG?
+CREG: 0,1
OK
AT+CGATT?
+CGATT: 0
OK

at+cgatt=1
OK
at+cgatt?
+CGATT: 1

OK

AT+CIPSTART=”TCP”,”211.xxx.xxx.xxx”,”2020” // vpisana sta IP in port
ERROR

AT+CIPSEND
ERROR

at+cops?
+COPS: 0,0,"MOBITEL"

OK

at+cstt="internet","mobitel","internet"
ERROR


Ker to delam prvič ne vem kaj je narobe.
Predpostavljam, da so vsaj nekateri pomembni AT ukazi približno podobni za vse modeme.

Zanima me, kako se nastavi modem in vzpostavi zveza, ter kakšni pogoji so postavljeni s strani operaterja za povezavo. Poskusil sem z naročniško SIM kartico in predplačniško SIM kartico. Na predplačniški SIM kartici že atribut

at+cgatt=1
ERROR
at+cgatt?
+CGATT: 0

OK

... ne morem spremeniti na vrednost 1.

Prvo želim zadevo stestirati s terminal emulatorjem, potem pa bi vse to sprogramiral v mikrokontroler.

Če ima kdo kakšne izkušnje v zvezi s tem ga prosim, če mi sporoči bolj podrobnejša navodila.

Ko sem poizvedoval pri operaterju, kako je s tem mi na informacijah znajo razložiti, kako se nastavi telefon, da na njem deluje internet. O nekih AT ukazih in modemih pa se je težko pogovarjati z njimi. Zvedel sem, da za takšno delovanje ne potrebujem paketa telemetrija, ampak lahko uporabim katerokoli kartico SIM s katero se preko telefona lahko povežem na internet.

LP M.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 01, 2010 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

connect ukaz za GPRS je
ATD*99# ali podobno.

AT, Dial, telefonska številka *99#
Telefonski je na koncu včasih dodana še številka profila, ki ga modem uporabi za povezavo in obračun (internet, MMS, ...). Takole: *99***1#
http://www.esato.com/archive/t.php/t-59177,1.html

Lahko doma pogledam v nastavitve, kako točno je nastavljena Dial-up povezava preko GPRS telefona. Vem da mora biti nekje še posebej nastavljen tisti string z 'mobitel' in 'internet'.

Telemetrija paket te bo verjetno prišel ceneje kot navaden paket z govorno telefonijo vključeno.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Sre Sep 01, 2010 9:01 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Medo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2006 19:53
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.32
Kraj: Laško, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 01, 2010 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrstni red je pomemben, zato ti morda ne deluje?

Nazadnje urejal/a Medo Sre Sep 01, 2010 9:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2006 19:53
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.32
Kraj: Laško, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 01, 2010 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj tako:
at+cgatt=?

+CGATT: (0,1)


at+cgatt=?

+CGATT: (0,1)

OK
AT+cstt="internet","mobitel","internet"

OK
AT+CIICR

OK
AT+CIFSR

178.58.59.96
AT+CIPSTART="TCP","200.101.20.00","3000"

OK

CONNECT OK //od te točke dalje sprejemamo po uartu podatke
+gftjutztzuttrjutr+gftjutztzuttrjutr+gftjutztzuttrjutr+gftjutztzuttrj

za pošiljanje je ukaz
AT+CIPSEND
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group