www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

windows 7
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reaktivna tuljava
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 09 Okt 2007 15:59
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cudno da Avast ne dela na Win7, na WinXPx64 namrec dela in nic ne zamesa gonilnikov...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2008 18:14
Prispevkov: 629
Aktiv.: 3.29
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

današnja norija

Ok, kaj takega pa še nisem videl, da bi ljudje mrzlično stali v vrsti zaradi OS Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reaktivna tuljava
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 09 Okt 2007 15:59
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdaj bo pa Microsoft na Steamu prodajal svoje izdelke? Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj niso stali tam zaradi winsow Shame on you , ampak zato ker so razdelili 20 računalnikov Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.90
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 1:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

de_lost je napisal/a:
..............Na windowsih lepo dela Sophos, ki pa se mi žal ne zdi napreden software s tega področja.


Ja Sophos dela odlično na Win 7 Ultimate poleg tega pa je trenutno na prvem mestu po odkritju razno raznih neželjenih programov.
Uporabljam ga že kar nekaj let (seveda licenčne) in do sedaj se še ni zmotil!

Na stroju ga ne občutiš za razliko od ostalih(Avast, BD,...).

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2008 22:17
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.28
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim da nisem edini ki ima težave..

Dogaja se mi, da v primeru ko računalnika nekaj časa ne uporabljam.. 10-15 min
včasih zmrzne, miška se še premika to pa je tudi vse.. potrebno je stisniti ctrl+alt+del počakati kake pol minute včasih celo več, potem pa se spet pobere od mrtvih...

gledam sem v nastavitvah, izključil mirovanje, spanje... vse fore za varčevanje z energijo, ugašanje diskov ipd... vendar se stvar ponavlja in je zelo moteča...

pozna kdo rešitev?


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No jaz sem si tudi namesto jajc od Viste dal gor Win7 Proffesional..
imam pa na disku dve aktivni particiji in prej me je "boot manager" vprašal kateri OS bi želel butati.. Visto ali XP-je..

Ko sem inštaliral OS sem šel pod custom install in ko je setup našel particije sem mu pokazal particijo od Viste in jo sformatiral.. tja se je Win7 tudi namestil..

no po restratu in ponovnem zagonu pa mi ne pokaže več boot managerja.. torej ne morem Pc zbootat v dobrih starih XP-jih kjer imam tudi vse nastavljeno..

Sem gledal pod startup options in je sicer možnost za bootanje drugih OS in nastavljanja čas koliko časa naj sistem čaka, da se odločiš... vendarle v seznamu Os je samo Win7.. Xp pa ne pokaže..

Ima kdo idejo kako na ta seznam dodati še XP pa da potem ob butanju lahko izberem tudi XP-je?

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2063
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi z easy BCD

Tukaj so navodila, kako to uporabiti. Začeti moraš pri koraku 8.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa vista boot manager, sicer ni brezplačen, ampak razpozna namestitve in naredi boot meni po potrebi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ales
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2008 22:17
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.28
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

z boot manager-jem še nisem delal, mislim pa da velja podobno kot pri acronis os selector-ju.

zdaj ko si inštaliral 7-ko ti je povozlo določene stvari na disku, tako da je najverjetneje potrebno samo še enkdar zagnati boot manager, in nastaviti naj preveri particije oz poišče operacijske sisteme...


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kleop
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 02 Feb 2004 0:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila:  windows 7 Odgovori s citatom

de_lost je napisal/a:


Sicer pa sem probal na Ultimate 32 bit, Bitdefenderja 2009, ki pravi, da ima probleme z firewall-om in ga nisem mogel prepričati. Tako je ostal firewall od windowsov in antivirus od bitdefnderja.


To isto težavo imam na 64 bit-ni verziji, na starejšem računalniku, kjer imam nameščeno 32 bit-no verzijo pa dela brez težav.

Zanimajo me še vaše izkušnje s porabo prostora na disku, pri namestitvi nove verzije Windows 7. Nekako mi ni jasno da mapa "Windows" zavzame približno 10GB prostora. Ali je možen kakšen nadzor nad inštalacijo posameznih aplikacij med samo namestitvijo Win7?

[/img]



SpaceDisk_001.jpg
 Opis:
Zaslonski posnetek zasedenega prostora na c disku takoj po instalaciji.
 Velikost datoteke:  165.86 KB
 Pogledana:  9 krat

SpaceDisk_001.jpg



SizeWindowsFolder_001.jpg
 Opis:
Velikost Windows mape
 Velikost datoteke:  107.67 KB
 Pogledana:  4 krat

SizeWindowsFolder_001.jpg



_________________
Lp Boris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

po mojih izkušnjah ne. sedmica se namesti tako, kot ona hoče Liar
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.90
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na mojem strojčku zavzame Windows mapa skoraj 14GB, po enomesečni uporabi in inštalacijah razno raznih programovvključno s SLO MUI.
Se mi je pa danes zgodila zanimiva stvar, ki mi ni povsem jasna, namreč ponoči sem defragmentiral sistemski disk s "Paragon Total Defrag 2010 Special Edition".
Pred defragmentiranjem je bilo na sistemskem disku 96GB prostega prostora, po njem pa 101GB Shocked . Ima kdo pametno razlago?
Zaenkrat mi pa tale črna verzija Win7 64bit dela odlično, t.j. zelo tekoče, hitro in ni se še zgodila kakšna čudna stvar (črn zaslon po wake up, BSOD, ....), je pa tudi res da je strojček popolnoma nov in podprt z vsemi gonilniki za Win 7.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sedmica ima že vgrajen urnik za defragmentiranje...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Poskusi z easy BCD

Tukaj so navodila, kako to uporabiti. Začeti moraš pri koraku 8.


Hvala za link!

SW je zagotovo zelo uporaben!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 2 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group