www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

windows 7
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:07 pm    Naslov sporočila:  Re: windows 7 Odgovori s citatom

kleop je napisal/a:

Zanimajo me še vaše izkušnje s porabo prostora na disku, pri namestitvi nove verzije Windows 7. Nekako mi ni jasno da mapa "Windows" zavzame približno 10GB prostora. Ali je možen kakšen nadzor nad inštalacijo posameznih aplikacij med samo namestitvijo Win7?


S vsako namestitvijo novih programov bo mapa Windows večja. Zakaj? Zato: http://www.winvistaclub.com/f16.html
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
sedmica ima že vgrajen urnik za defragmentiranje...

ja, vem, vendar vedno rad preizkusim še kaj drugega.
Ko sem defragmentiral s sedmico je zasedenost ostala enaka t.j. 96GB prostega, sedaj pa je prostega 101GB. Torej od kje teh 5GB več Question .
Btw urnik defragmentiranja imam izključen, kakor tudi indeksiranje datotek, ki je v sedmici izključen po defaultu in ne tako kot v XP-jih, ko smo morali na roke ugašat servis.........

Pa še nekaj, če MS trdi, da je njihovo defragmentiranje edino zveličavno za Winse, to še ne pomeni da drži!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

to vem, ampak jaz sem se počasi naveličal tega preizkušanja, ker na koncu nikoli ne vidiš razlike. Vgrajeni defragmener mi je čisto dovolj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:52 pm    Naslov sporočila:  Re: windows 7 Odgovori s citatom

R33D3M33R je napisal/a:
S vsako namestitvijo novih programov bo mapa Windows večja. Zakaj? Zato: http://www.winvistaclub.com/f16.html

Drži.



Zasedenost.JPG
 Opis:
Zasedenost mape Windows v Win7
 Velikost datoteke:  63.31 KB
 Pogledana:  28 krat

Zasedenost.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
to vem, ampak jaz sem se počasi naveličal tega preizkušanja, ker na koncu nikoli ne vidiš razlike. Vgrajeni defragmener mi je čisto dovolj.


Se strinjam, saj so razlike praktično neopazne, vsaj jaz jih nisem opazil.
V tem primeru mi je šlo predvsem ali bo to naredil ali ne, saj sem v fazi preizkušanja črne verzije Win 7 in preden naložim Win 7 Profesional, kateri me že čakajo v SLO, jih želim preizkusiti na vse mogoče načine.
Predvsem kako delajo programi za Win XP.
Prav zanimiv je tudi pogled na Event Viewer, predvsem Administrative Events. Ko sem ga danes po dolgem času pogledal sem imel kaj videti Shocked .

In še enkrat, ima kdo razumljivo razlago, od kje teh 6GB več prostega prostora na sistemskem disku Question .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kleop
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 02 Feb 2004 0:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: icon_great Re: windows 7 Odgovori s citatom

R33D3M33R je napisal/a:
kleop je napisal/a:

Zanimajo me še vaše izkušnje s porabo prostora na disku, pri namestitvi nove verzije Windows 7. Nekako mi ni jasno da mapa "Windows" zavzame približno 10GB prostora. Ali je možen kakšen nadzor nad inštalacijo posameznih aplikacij med samo namestitvijo Win7?


S vsako namestitvijo novih programov bo mapa Windows večja. Zakaj? Zato: http://www.winvistaclub.com/f16.html


Hvala, zelo nazorno.
Smile Malo sem bil šokiran, ko sem po osnovni namestitvi videl porabljen prostor za mapo Windows. Prvo sem celo mislil, da se disk sploh ni formatiral in da so ostanki prejšnjega OS še prisotni.
Da mapa Windos z vsako na novo instaliranim programom naraste mi je bilo razumljivo, ni mi pa razumljivo da aplikacije, ki so sestavni del win7 požrejo toliko več prostora kot Xp-ji.

Kot vidim na zgornji povezavi so že v Visti imeli kar zajetno porabo prostora, da se je v Win 7 to podvojilo je pa skoraj nerazumljivo (vsaj za mene, bom še malo raziskoval naslednji mesec ko bo več časa).

Sicer pa so prve izkušnje z novim sistemom pozitivni. Nekoliko se sicer lovim okoli gonilnikov, vendar bo verjetno tudi to iskanje in nalaganje v prihodnje vse lažje, sploh pa ob nakupu novih komponent, ki bodo imele priložene potrebne gonilnike.

_________________
Lp Boris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka...ena izmed možnosti je ta da tvoj program poleg defragmentiranja izvede še nekakšno čiščenje diska, torej odstrani vse začasne mape itd...a si kdaj pogledal koliko krame ostane v mapi temp, ki se nahaja v uporabniki/tvoje ime/appData/Local ? Moraš pa vključiti pokaži skrite in sistemske datoteke ter še odznačiti skrij zaščitene sistemske datoteke.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.87
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na vsake par mesecev zaženem CCleaner. Sčisti precej nepotrebnih datotek (ne maram ga, ker mi vedno pobriše preveč piškotkov - to funkcijo izklopim, s tem pa ne počisti nobenega.. Ah ja Razz)
_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
In še enkrat, ima kdo razumljivo razlago, od kje teh 6GB več prostega prostora na sistemskem disku Question .


Defragmenter je šel lahko poiskat tudi izgubljene clustre (podobno kot dela scandisk), jih pobrisal, njihove ostanke v FAT tabeli pa je pobrisal, posledica tega je, da Explorer teh clustrov ni več upošteval pri izračunu zasedenosti prostora.

Druga razlaga, ki mi je bolj intuitivna, pa je, da je defragmenter za podatke porazdeljene (razmetane) po več clustrih na raznoraznih lokacijah po disku ugotovil, da so del ene in iste datoteke, jih združil in zapisal nazaj na disk. Na ta način, bi lahko datoteka namesto npr. 10 clustrov, zasedala samo npr. 6 clustrov.

Lahko pa je samo popravil FAT tabelo, tako da sedaj pravilno kaže zaseden prostor na disku.

Tukaj je lahko možnih kar nekaj razlag, marsikaj je odvisno od tehnik defragmentiranja in upravljanja s podatki. Tako tudi kmalu ugotoviš, da MSov defragmenter ni tata mata defragmentacije, čeprav si je FAT izmislil Bill.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2009 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Jaka.....a si kdaj pogledal koliko krame ostane v mapi temp, ki se nahaja v uporabniki/tvoje ime/appData/Local .........

Ja, velikokrat, pa za tvoj info, pri meni se nahajajo na vseh mašinah v C:\Temp in niso skrite, pa tudi redno brisane in ne samo te, še veliko druge krame je.....

Umnik je napisal/a:
.....Defragmenter je šel lahko poiskat tudi izgubljene clustre ..................Druga razlaga, ki mi je bolj intuitivna, pa je, da je defragmenter.............
Tukaj je lahko možnih kar nekaj razlag, marsikaj je odvisno od tehnik defragmentiranja in upravljanja s podatki. Tako tudi kmalu ugotoviš, da MSov defragmenter ni tata mata defragmentacije, čeprav si je FAT izmislil Bill.

Ja Umnik, se strinjam, pa čeprav take drastične razlike še nisem zasledil. Se mi je že zgodilo, vendar so bile razlike majhne.
Je pa razlika reda velikosti pagefile.sys, možna je pa tudi druga varianta, kajti pri inštalaciji kar veliko časa porabi za dekomprimiranje inštalacijskih datotek na disk,
katere naj bi bile na koncu pobrisane (vsaj tako tik pred zaključkom pove "Cleaning temporary instalation files....) in če jih ne pobriše tako kot treba....potem?
Kakorkoli, tvoj zadnji stavek drži kot pribito Exclamation

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mounty
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 31 Okt 2008 16:51
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni AVG free dela brez težav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAAG
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Jun 2008 14:18
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.92
Kraj: SG-MB

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce koga se zanima defragmentiranje, uporabljam MyDefrag in me se ni razocaral. Prej se je imenoval JKDefrag. Imam pa Win7 64bit Professional.
Na koncu ti v log datoteki lepo izpise katere datoteke na disku so se fragmentirane in se ostali "uporabni" podatki. Na ta nacin sem pri XP pred leti zvedel za skrito $extend datoteko, ki je bila nenormalno velika in mi samo povzrocala tezave.

_________________
Samo da se kadi Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.43
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mene pa moti ker v novih Win7 ne najdem IŠČI..

Prej sem preprosto vnesel naj išče recimo *.xls, ki so bili spremnjeni v zadnjih 5 mesecih naj noter išče še besedo zaloga...
posortiral po datumu...

in je našlo.. sedaj pa?

Kje vnesem dodatne pogoje? pa recimo da išče po skritih in sistemskih folderjih?


Nazadnje urejal/a clownfish Sre Dec 02, 2009 1:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm...
V mojem računalniku, zgoraj desno je search. Dela vse, lahko iščeš po datumu, velikosti. Ko najde zadetke jih pa lahko sortiraš po mili volji. Prednost je tudi ta, da vse datoteke lahko indeksiraš in je iskanje zelo hitro.

Npr. tvoj primer: v search vpises "datemodified:yesterday *.xls zaloga". Pa najde vse kar liči na to...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.96
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali v win7 delujejo vse funkcije Totalcommander-ja?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 3 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group