www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

windows 7
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GJ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Nov 2006 15:51
Prispevkov: 946
Aktiv.: 4.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 12:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Share options določiš v: "Share with" (direktorij klik desna tipka)
Ali pa z wizardom "Computer" (klik desna tipka) "Add a network location"

Če nočeš gesla nastaviš v:



share.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  175.88 KB
 Pogledana:  22 krat

share.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.20
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 2:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede deljenja datotek - ali imaš vključenega uporabnika in geslo?
Jaz gesla nisem imel in mi že pri Visti (in potem pri 7) ni uspelo nastaviti deljenja datotek - pri XP je delalo tudi brez gesla. Sicer možno, da se to da zaobiti, ampak meni ni uspelo. Tako dodam na vseh računalnikih istega uporabnika in isto geslo in vse dela iz prve, neglede na Windows verzijo (od 98 do 7).


S tiskalniki imam tudi jaz težave na 7. Imam en res star A3 laser in ni variante, da bi našel driverje za 7, niti ne dela prek mreže. Ampak to bi že razumel - prek mreže mi nikakor noče namestiti tudi relativno novega E120 - menda ne najde gonilnikov, niti jih jaz ne najdem ročno. Kakšna ideja?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.87
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tretjic, poskusi z gonilniki za Visto. Jaz vse tiskalnike tako nameščam in nimam problemov (sploh HP tiskalniki - windowsi ne najdejo gonilnikov ali pa naložijo "generične", ki jim pa manjkajo funkcije)
_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
parilla101
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 21 Feb 2012 0:43
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: CERKNICA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

driver pack solution Wink Very Happy
_________________
preveri varovalko-brihta!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jahtba
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 23:38
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.12
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 12:30 pm    Naslov sporočila:  Kako iz spanja prebuditi pc ? Odgovori s citatom

Tole spanje bi mi bilo zelo všeč če bi ga iz njega lahko prebudil. Se sicer zažene,samo slike ni. Kako je s tem ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

M$ju še ni uspelo narediti funkcionalnega spanja. Od prvih winsow, ki so imeli to naprej je spanje neuporabno. dela-ne dela-dela....Včasih se zbudi OK; drugič se sicer zbudi, ampak neke stvari ne delajo (recimo extra tipke na tipkovnici), tretjič je kaj drugega..
Izklopi spanje in raje uporabljaj hibernacijo. Itak je to boljša varianta ker popolnoma izklopi računalnik (spanje ga ne!).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za težave s funkcijo spanja je krivo katastrofalno upoštevanje standardov. Popravki biosa znajo zadevo močno izboljšati, pa tudi kaki hotfixi na strani proizvajalca matične plošče.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni na prenosniku deluje tako spanje kot hibernacija brez težav.
Težave se pojavijo predvsem zaradi biosa in gonilnikov.
To pa pišejo predvsem proizvajalci.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, saj nekemu procentu računalnikov spanje povsem brezhibno deluje. ČE pa ne deluje večinoma ne moreš kaj dosti narediti. No, redkokdaj.
Poleg tega predvsem na laptopih ne vidim praktične uporabe spanja, saj se med njim baterija veselo prazni...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jahtba
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 23:38
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.12
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2012 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Ja, saj nekemu procentu računalnikov spanje povsem brezhibno deluje. ČE pa ne deluje večinoma ne moreš kaj dosti narediti. No, redkokdaj.
Poleg tega predvsem na laptopih ne vidim praktične uporabe spanja, saj se med njim baterija veselo prazni...


Se strinjam glede prenosnika,kakor tudi odgovora,da se ne da kaj dosti narediti. Problem je pač ta,da veliko in brez veze računalnik dela non stop,ker ga ne izklapljam in vklapljam desetkrat na dan.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2012 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si poskusil hibernacijo namesto spanja? Meni je ta do sedaj še vedno delovala brezhibno. Res da traja malce dlje da se zbudi, ampak še vedno je hitreje kot novi zagon. efekt pa je isti - zadeva je tako natančna da če ga pošlješ v hibernacijo sredi špilanja mp3 komada potem ob prebujenju špila od tam naprej, kjer je prej nehal...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.23
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

//************************************************************//

Imam sledečo težavo. Po neuspešni inštalaciji SQL server 2008 R2 nimam več dostopa do particije, na katero sem SQL server inštaliral. Ko hočem dostopat do podatkov na tej particiji preko Windows Explorerja dobim sporočilo:

Location is not available

D:\ is not accessible.

Access is denied.

Problem je, ker je to 200G particija, na kateri imam inštalirano bolj ali manj vso programje. Po drugi strani pa lahko v Control Panel odstranim programe, ki so nameščeni na tej particiji. Torej W delno lahko dostopa do teh podatkov, delno pa ne.

Ima kdo kakšno idejo, kako ta problem rešit, da mi ne bo treba particije na novo formatirat in cca 90G podatkov na novo nameščat?

OS je W7 Ultimate x64 z vsemi posodobitvami.

Pravkar sem utovil še to. Na isti particiji imam nameščene tudi igre, med katerimi je World Of Warcraft. Ta igra se normalno zažene, za razliko od vseh ostalih iger in programov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martinopresnik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2010 14:42
Prispevkov: 213
Aktiv.: 1.30
Kraj: Šentrupert nad laškim

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Desni klik na pogon -> lasnosti -> varnost
Mogoče je tam kaj narobe z pravicami.

_________________
1+1=10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.23
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, ko kliknem na lastnosti, mi kaže, kot da je particija prazna (0 bytes), neformatirana. Če hočem spreminjat pravice, zahteva od mene pravice administratorja za dostop, potem pa kaže, da je vse vredu.

Je mogoče problem v sistemskih registrih?



Screen2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  67.42 KB
 Pogledana:  5 krat

Screen2.JPG



Screen3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  89.96 KB
 Pogledana:  7 krat

Screen3.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martinopresnik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2010 14:42
Prispevkov: 213
Aktiv.: 1.30
Kraj: Šentrupert nad laškim

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za primerjavo prilagam sliko mojih pravic (default) od C diska.
Opazil sem, da imam skupino "users", ki pa je vi nimate.
Žal ne vem kako pomagat Think



Pravice.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  28.61 KB
 Pogledana:  1 krat

Pravice.png



_________________
1+1=10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Naslednja
Stran 17 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group