www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namestitev Pingo 3.1 Linux-a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2005 9:14 pm    Naslov sporočila: icon_question Namestitev Pingo 3.1 Linux-a Odgovori s citatom

Torej na drugem disku sem naredil 12GB prostora (ualocated) In se odločil namestiti Pingota, ki sem ga zadnjič dobil polek revije Monitor.

Prva namestitev je šla skozi po mojih predstavah pravilno, le ob reštartu, so se ponovno zagnala okna, brez kakršnega koli vprašanja če hočem slučajno zagnati Pingo Linux.

Sigurno sem ga polomil pri namestitvi Grub-a, ki je privzet kot program za zagon.
Nisem hotel preveč ekserimentirati, ker nebi rad nalagal vseh reči, ki mi v okenskem okolju trenutno delujeo brezhibno.

Diski so pa razporejeni takole:
Primarni disk: SATA Hitachi: particije: C: System 20GB
D: Data 95GB
F: Swap 700MB
Sekundarni disk: ATA100 MAkstor: particija E: Backup: 25GB
13GB unalocated.
Ob namestitvi sem izbral, da naj uporabi neizrabljen prostor.
Slučajno kdo ve kako nastaviti Grub, da bo zadeva delovala hkrati z okni? Rolling Eyes

Pom poizkusil pripeti še opcije, ki so mi na razpolago.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Omenjene distribucije sicer ne poznam, grub pa bi načeloma moral biti enak. Verjetno je problem kam si ga namestil. Imaš pa več možnosti. Ena je, da poskusiš boot-at iz sekundarnega diska, če to lahko v biosu nastaviš. Druga bi bila prestavitev gruba v mbr primarnega diska. Predpostavljam namreč, da se je namestil na sekundarnem disku. Gre za ugibanje, napisat boš moral kaj več. Sam imam nastavljeno takole in dela brez problema.

Mimogrede, saj veš, kaj lahko kopanje po mbr-ju diska pomeni Wink .

Lp, Frenki



suse94.png
 Opis:
GRUB konfiguracija
 Velikost datoteke:  82.85 KB
 Pogledana:  15 krat

suse94.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, mislim da rabim inštalacijski CD od oken Rolling Eyes

Drugače pa Pingo 3.1 temelji na Red-hat Fedora 2 distribuciji

Vsake toliko časa me prime, in poizkusim kakšen Linux. Nazadnje sem imel na starem računalniku naloženo Suse distribucijo. Tam se mi je zdela odlična možnost, da sem naložil LILO kar lepo na disketo. In se je Linux zagnal preko te diskete - če je bila ta prisotna, drugače so se naložila okna.

Tu te opcije nisem našel. Žal premalo vem o Linux-u.

Škoda, da niso namestitve napisali tako, da bi v primeru vstavitve namestitvenega
CD-ja (ali DVD-ja) in že nameščenega Linux-a ponudil poleg popravila še zagon nameščene distribucije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tole popravit pa ne rabiš instalacije oken. No, to glede možnosti boot-a instalirane verzije ni problema, čudi me sicer da ta distribucija omenjenega ne bi dopuščala ampak ni problema, boot-aj s kakim drugim cd-jem in povej od kje naj boot-a instalirano verzijo. Ne vidim pa nobenega razloga, da boot managerja ne bi napisal na disketo, če ti to odgovarja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo sem šel še enkrat skozi.
Nikjer ni na izbiro da bi lokacijo bootloaderja pokazal na disketo. Confused
Izberem lahko le MBR drugega diska ali pa prvi sektor istega diska. (tole drugo nisem siguren, je pa sigurno isti disk)

Mogoče je kje treba pritisniti na kakšno magično tipko samo to ni nikjer napisano.
Ko sem izbral, da naj ne namešča bootloaderja me je okence opozorilo, da bom moral bootloader namestiti na disketo, vendar potem do konca namestitve ni bilo nikjer kakšnega vprašanja če želim namestiti bootloader na disketo. Rolling Eyes

Sem dobil med pisanjem še eno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj, poglej še tale howto.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group