www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bray Terminal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali uprabljas moj Terminal?
Ne, v ta namen uporabljam drug program
11%
 11%  [ 15 ]
Ne, ker ga ne poznam
20%
 20%  [ 26 ]
Da, ampak samo osnovne funkcije
57%
 57%  [ 72 ]
Da, uporabljam tudi scripting
10%
 10%  [ 13 ]
Skupaj glasov : 126

Avtor Sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@VolkD
Super...tale moj programator je precej pocasen. Bom sprobal se tvojega....seveda ce ponudba se velja, ker je Silvo ze skoraj odkril v cem je tezava. Wink

@Silvo
Ce lahko preveri tudi ce je verzija driverja za ta usb/com na obeh racunalnikih enaka.

@MarE69
Hvala za linke in ker si nasel tisti del, ki ga sam nisem nasel. Wink Najbol vsec mi je tale zadnja varjanta.....ampak ne najdem tiste "setup api" kniznice, ki je potrebna za tisto funkcijo.
Drugace sem se pa malo zakopal v registry in nasel kljuc v katerem so trenutni com porti in poti do "driverjev".

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Serenum\Enum

ps: Ko sem brskal po registyu sem nasel tudi stvari, ki jih nisem ravno pricakoval....poleg tega, da se v registry zapise cist vsak kos hardwarea, ki je bil kdajkoli prikljucen se med drugim belezijo tudi url naslovi. Shocked
Ni cudno da se zadeva tako zabase. Wink

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75342.23

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 1:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


setupapi.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  setupapi.zip
 Velikost datoteke:  39.01 KB
 Downloadano:  5 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je dober, enostaven in funkcionalen!
Samo oni hec, kjer moraš 2x# vnesti bi lahko popravil. Drugače res dober program !

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mars
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Mar 2008 13:03
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.45
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@bray

RealTerm ima pošiljnaje v bin. Lahko pošlješ v decimalnem zapisu, tako da številke ločiš s presledki, ali pa v hex tako da dodaš spredaj 0x ali $. Ima pa zato dva gumba za pošiljnaje.
Tudi tvoja varianta bi bila uredu. Drugače pa pohvale za program. Ga imam najraje od vseh terminalov Applause Dancing

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
@VolkD
Super...tale moj programator je precej pocasen. Bom sprobal se tvojega....seveda ce ponudba se velja, ker je Silvo ze skoraj odkril v cem je tezava. Wink


Velja! Kar naslov na ZS !
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@MarE69
Hvala za linke in informacije. Sem shranil vse...bo prislo prav za v2.0. Wink

@SimonS
Dvojni ## in $$ je zaradi parserja macro stringov. Ce uporabis samo en # ali $ potem parser pricakuje za znakom dec oziroma hex vrednost ali pa ukaz.

@VolkD
Dobis...Hvala!

Na strani sem dodal tudi nekaj primerov skript, ce bo kdo nasel v primerih kak namig kako zadevo uporabit.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2009 12:15 am    Naslov sporočila:  Pohvale, čestitke, .... Odgovori s citatom

@Bray:
Zelo dober program! Sam ga sicer samo občasno uporabljam, ampak me nikoli ni pustil na cedilu ko sem ga rabil.

Če želiš lahko pomagam pri načrtovanju & programiranju. Bi se morala kdaj ob kakem pivu usest.

Recimo tisti script parser (## escape za #) bi bil lahko opcijski. Jaz parserja nisem nikoli rabil. Sem pa prvič rabil kar nekaj časa preden sem pogruntal kaj se dogaja z mojimi lojtrami. Zdaj samo še občasno pozabim dat ##. Smile

Vedno ko poženem terminal se za trenutek prikaže in izgine macro settings dialog. Verjetno bi blo treba na formi nastavit de je Visible := False;

Offtopic:
vsem ki pišete SW ki komunicira z napravami po COM portih in imaste simulatorje ali pa želite poslušat kaj se dogaja na com portu priporočam:

com0com
driver naredi 2 (ali tudi več) med sabo povezanih virtualnih com portov (kot null-modem kabel oz kot loopback adapter pri mreži)
zelo priporočam (free, open source, no adware/spyware)
torej "bare metal" tako kot BrayTerminal (ne gre pa brez instalacije)
http://com0com.sourceforge.net/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale com0com je pa zelo zanimiva zadeva. Bi lahko bilo uporabno za marsikaj. Bo treba sprobat.
_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oversc0re
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 15:20
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Radomlje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bray, super je tale tvoj programček. Pri nas v službi je dokaj uporabljan. Edina težava je sprejem večjih količin podatkov pri visokih hitrostih. Tam se mu čisto odpelje in podatki niso več verodostojni. V takih primerih uporabljamo HTerm, ki požre karkoli mu pošlješ na serijski port.

Lp, over.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JohnD
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Nov 2008 20:47
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.55
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odličen programček. Edino kar me moti, da pri sprejemu ogromnih količin podatkov porabi tudi preko 80% procesorja Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75342.23

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oversc0re
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 15:20
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Radomlje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, HTerm ima timestamp zelo dobro podprt.

Lp, over

_________________
The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!' but 'That's funny ...'
Isaac Asimov (1920 - 1992)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole al kaj drugega?


tt.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.15 KB
 Pogledana:  110 krat

tt.png



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oversc0re
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 15:20
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Radomlje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je super, le včasih se rabi čas za vsak znak posebej. Hterm ima to rešeno tako, da se ob pomiku z miško nad znakom v statusni vrstici prikaže njegov čas.
_________________
The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!' but 'That's funny ...'
Isaac Asimov (1920 - 1992)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75342.23

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group