www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bray Terminal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali uprabljas moj Terminal?
Ne, v ta namen uporabljam drug program
11%
 11%  [ 15 ]
Ne, ker ga ne poznam
20%
 20%  [ 26 ]
Da, ampak samo osnovne funkcije
57%
 57%  [ 72 ]
Da, uporabljam tudi scripting
10%
 10%  [ 13 ]
Skupaj glasov : 126

Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem prepričan ampak se mi zdi da hardverski UART pri mikroprocesorju sam doda ta dva znaka. V brayu imaš možnost vklopit HEX (ali DEC), ki se ti pokaže na desni, tam boš videl natanko kaj ti prileti notri. Namreč, jaz sem že preizkušal ravno ta dva ukaza in meni je vse delalo tako, kot mora. Po moje ti nekje uleti 0A...
sicer pa - poskusi s kakšnim drugim terminalom, pa boš videl ali je kriv bray ali tvor program.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Noben UART v mikrokontrolerju ne dodaja sam CR, LF ali katerih drugih znakov.

Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navigator
Član
Član



Pridružen-a: Tor 26 Feb 2013 21:15
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. Še tole me zanima: Kako bi naredil in če je možno, da bi v terminalu izpisal podatke npr. 10 različnih spremenljivk v 10 vrstic, ko bi jih želel osvežiti bi jih vse izbrisal, kurzor poslal na začetek vsega teksta in jih znova izpisal. Tako bi jih lahko v bistvu videl mirujoče in njihove vrednosti v realnem času. Kontrolni znaki domnevam, da vsi ne zagrabijo, ali pa le meni ni kaj jasno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za prepisovanje imaš "workaround":
lahko izbereš karakter, ki ti pobriše zaslon (ta je lahko tudi 0A) - Rx clear.

S tem lahko narediš tudi zgoraj opisano funkcionalnost (been there done that), s tem da 0D 0A uporabiš kot standarden "zaključek" vrstice, nek specialen karakter pa uporabiš za brisanje ekrana.

Po izkušnjah sodeč (to uporabljam) je treba med brisanjem in ponovnim pisanjem dati vsaj kakih 100 ms zakasnitve, sicer izpis ni celoten.
(To je na splošno velik minus Brayevega terminala - mi je požrlo veliko živcev, ko sem mislil, da se mi po RFju izgubljajo paketi, so se pa izgubljali na terminalu! Kot da ne sprejema dovolj hitro. Npr. v "klasičnem" Hyperterminalu je bilo vse ok, v Brayu pa nikakor.)

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navigator
Član
Član



Pridružen-a: Tor 26 Feb 2013 21:15
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Za prepisovanje imaš "workaround":
lahko izbereš karakter, ki ti pobriše zaslon (ta je lahko tudi 0A) - Rx clear.

S tem lahko narediš tudi zgoraj opisano funkcionalnost (been there done that), s tem da 0D 0A uporabiš kot standarden "zaključek" vrstice, nek specialen karakter pa uporabiš za brisanje ekrana.
Lp, g


Jao, sem bolj začetnik, ali mi lahko prosim malo natančneje pojasniš, kako izberem ta nek specialen karakter, ki bi mi pobrisal cel ekran? Če si prav predstavljam v terminal pošljem nek specialen znak zaradi katerega se izbriše celo polje za izpis. Kako določim kateri znak bo to?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@navigator


RxClear.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.5 KB
 Pogledana:  15194 krat

RxClear.png



_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En čuden bug sem našel... včasih prileti kaka vrstica pred ??? ostalimi. Na slikah je zadnja številka zaporedna, kot se oddaja.
Problematična je vrstica z "error:-19" na koncu, ki bi morala biti zadnja. YAT prikaže pravilno.



term.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  74.37 KB
 Pogledana:  52 krat

term.png



yat.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  94.7 KB
 Pogledana:  31 krat

yat.png



_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, zadnja verzija je zelo hroscata...prevec sprememb pa premalo testiranja...tale bo boljsa.

https://sites.google.com/site/terminalbpp/Terminal20140703.zip?attredirects=0&d=1

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75544.81

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Jaz sem pa opazil, da če kliknem na RTS se na USB CDC nič ne zgodi. Ne vem, ali je težava v USB driverjih, ali v terminalu.


Hmm....jaz redno uporabljal DTR in RTS, ker imam na ISP donglih za LPCje gor vezan BSL in RESET. Preverjeno deluje z FTDI in SILABS usb2uart cipi.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 2:53 pm    Naslov sporočila:  REQUEST/RESPONSE Odgovori s citatom

Najprej pohvale za dober program.

Ne znam pa uporabljat oz. nastavit REQUEST RESPONSE.


Npr v request sem napisal ! in po v response xxx

Ce dobim podatek ! ne vidim nobenega ukaza, da ga pošlje...
Kakšen je pravi postopek?


Opazil sem tudi zgubljanje podatkov pri večji količini podatkov ( hotrost pa je 9600).


lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izgubljanje podatkov tudi jaz opažam. Trajalo je pa ure in ure dela te razbijanja glave, kaj sem naredil narobe v programu, da ne pošilja vseh podatkov ven...pojavi se takrat, ko je pošiljanje podatkov neprekinjeno in hitro eden za drugim.
To je res hud problem, ki močno omejuje uporabnost sicer odlično zasnovanega programa.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 10 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group