www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bray Terminal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali uprabljas moj Terminal?
Ne, v ta namen uporabljam drug program
11%
 11%  [ 15 ]
Ne, ker ga ne poznam
20%
 20%  [ 26 ]
Da, ampak samo osnovne funkcije
57%
 57%  [ 72 ]
Da, uporabljam tudi scripting
10%
 10%  [ 13 ]
Skupaj glasov : 126

Avtor Sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila:  Re: REQUEST/RESPONSE Odgovori s citatom

KrEn je napisal/a:

Ne znam pa uporabljat oz. nastavit REQUEST RESPONSE.


Če si kot request vpisal ! potem terminal čaka na !<CR><LF>. Torej request more biti zaključen z CR+LF. Za response pa moraš CR in LF dodati....torej recimo vpišeš xxx$0D$0A. Upam, da je zdaj bolj razumljivo.


@protoncek in @KrEn
Katero verzijo uporabljata?
Pri problemu izgubljanja podatkov zelo pomaga, če so prikazi dec, hex in bin izklopljeni.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 1:33 am    Naslov sporočila:  Re: REQUEST/RESPONSE Odgovori s citatom

@bray:
bray je napisal/a:
Pri problemu izgubljanja podatkov zelo pomaga, če so prikazi dec, hex in bin izklopljeni.


Na današnjih procesorjih take pretvorbe (če so dobro narejene) nebi smele nikakor vzeti več kot 1% časa procesorja ( še to se mi zdi veiko ).

Pretvarjati je potrebno le tistih nekaj 10 bytov, ki jih izpisujemo na zaslon.
Pa še za to si lahko vnaprej naredimo tabelo z vsemi 256 vrednostmi.
Taka "pretvorba" potem pomeni le izpis iz tabele.

Našel sem samo eno sliko, kjer je to vklopljeno. Izpisanih je samo 9 bytov v dec, hex, bin obliki, to je šala mala, tudi če bi jih izpisoval 10x toliko.

Nasplošno so današnji procesorji dovolj zmogljivi, da se karkoli na serijskem portu da narediti brez izgube podatkov.

Hitrost serijskega porta se meri v bytih na sekundo, procesor je zmožen obdelati več 10 MB na sekundo.

Bray terminala sicer ne uporabljam, sem ga pa preizkusil in se mi je zdel simpatičen.

V vsakem primeru ne bi škodilo če se prikaz na zaslon loči od dela ki dejansko prenaša podatke.
Prikaz dec, hex, ... vrednosti/podatkov na zaslon se lahko dogaja na vsakih 300 ms ali celo manj, pa uporabnik tega ne bo zaznal.
Saj ni nujno da se za vsak sprejet byte celoten zaslon izriše na novo, sumim namreč da se nekaj takega dogaja če se zaradi pretvorbe v dec, hex in podobno izgubljajo podatki.

Če za izpis uporabljaš TextBox, je tudi to lahko vir težav, saj ni narejena za pogosto izmenjavo podatkov.
Naredi si svojo custom kontrolo za izpis, glede hitrosti bi moralo biti precej boljše.

Lp, Gregor



bray.terminal.002.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  23.84 KB
 Pogledana:  23 krat

bray.terminal.002.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@gregoral

Ni problem v pretvorbi ampak v izpisu. Za izpis je uporabljen navaden TMemo, ki postane obupno počasen, ko ima par sto vrstic. Ne razumem pa čisto dobro kaj si hotel povedat s tisto sliko terminala iz leta 2004. Wink


Zasnova Terminala je zaenkrat pač takšna kakršna je in že v osnovi ni bila mišljena za velike hitrosti in veliko podatkov oziroma terminalsko delo ampak bolj za debugiranje. In ker takega programa/orodja takrat ni bilo sem si ga naredil. Osnova terminala je nastala takrat, ko na računalnikih še ni bilo USBjev in je večina komunikacije s periferijo potekala pri 9600bps. Na srečo me skozi leta pri dodajanju novih funkcij malo rešujejo vedno večje zmogljivosti PCjev. Wink

Za večje hitrosti in večjo količino podatkov predlagam uporabo Putty-a. Terminal ni nikoli bil namenjen za take stvari.
Mogoče pa bo kmalu drugače. Wink

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sicer uporabljam zadnjo verzijo. In ker je program všečen, ga uporabljam takrat, ko je podatkov malo, kadar pa rabim več, pač uporabim drug program, kot praviš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protoncek

Katero zadnjo (napiši datum)? Verzija na homepage-u ni zadnja in ima veeelik bug. Wink

Tale je zadnja objavljena in deluje solidno:

https://sites.google.com/site/terminalbpp/Terminal20140703.zip?attredirects=0&d=1

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, sem šel gledat v delavnico: v1.92b - 20140703B

Jaz sem sicer opazil zanimiv "fenomen": namreč, znake mi začne spuščati čisto random, ne šele takrat, ko nekaj časa deluje, lahko takoj ko ga startam...zadeva pa deluje lepše če povečam bitrate - sem dal na 256000, pa mi je delovalo lepše kot na 9600... resda je bilo to na xmega128 s taktom 40 MHz.

sicer kot alternativo zaenkrat uporabljam Docklight.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@bray
Upam da nisi vzel mojega posta kot kritiko, in upam tudi da boš vzel to, kar ti pišem, kot dobronamerne nasvete Smile

- slika iz leta 2004
Zanimalo me je kako izgleda vmesnik kadar je to vklopljeno. Ker nisem imel pri roki ničesar kar bi lahko priklopil da bi se v bray terminal prenašali podatki, sem moral sliko poiskati na netu.
Zadnja verzija ki si jo dal v linku glede same zasnove ne izgleda prav nič drugačna.

- TMemo
Predvidevam torej da gre za delphi.
Še vedno velja kar sem napisal za TextBox: to niso kontrole ki so bile namenjene za tako uporabo.

Napiši si svojo kontrolo, saj ni toliko dela, le lotiti se je treba.
Za ideje si poglej katerega od hex editorjev.
- fixed-width fonti
- vsaka vrstica naj ima enako število znakov (če se le da)
- za bin verjetno ni potrebe da se izpisuje za vse prikazane podatke (loči in prikazuj samo trenutno vrstico v bin)

mogoče lahko za bin narediš tudi "grafični izpis"
Koda:

▄ 3 ▄▄   | ▄ ▄ ▄ 3  | ▄  4 ▄▄
 ▀▀▀  ▀▀ |  ▀ ▀ ▀▀▀ |  ▀▀▀▀  ▀


Verjetno pa bi se našlo še kaj kar bi se dalo izboljšat.

Zavedam pa se kako lahko je pametovati o stvareh ki bi jih nekdo drug moral narediti, še posebaj če svoje delo brezplačno deli z drugimi.

LP, Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 11:19 pm    Naslov sporočila:  Bray terminal Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

malo sem se poigral z programčkom.
Zelo fajn koncept. Samo kaj ko se znaki izgubljajo.
Sem pa na netu našel starešo verzijo(19b), ki delujo brezhibno.


Pri najnovejši verziji pa me zanima, ko deluje avtomastko odgovarjanje.
Niakor mi ne uspe nastavit. Pa sem naredil kombinacijo z A in odgovor B.

lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2014 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hoj!

Pri zadnji verziji (1.93b) sem opazil, da auto scroll funkcija ne deluje ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni auto scroll ne deluje. Je mogoče planiran popravek v bližnji prihodnosti? Smile
_________________
Mondays aren't so bad, it's your job that sucks
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Tudi meni Auto Scroll funkcija ne deluje. Je zelo moteče glede na staješo verzijo.
Kdaj računaš na popravek?

Drugače pa bi pohvalil program! Super je za debagiranje in hiter pregled serijske komunikacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da malo obudim temo in mogoče dam Bray voljo da malce pobriše prah iz stare legende...

Ja, nedelovanje autoscrola je zelo moteče.

Zeeeelo dobrodošla bi bila možnost, da imaš skupno RX in TX okno. Če npr. parametriraš neko napravo preko serijskega porta, je včasih malce nerodno, da ni pisano v istem oknu.

Offtopic: Mogoče kdo ve za enostaven programček, ki to zna?

Sicer pa terminal je zakon program, uporabljam že dolgo let.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teraterm z echo mode to zna.
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2018 12:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil Tera term, je ok in vsestranski, pogrešam pa gumbe... (npr. vsaj connect/disconnect, clear screen). Sem mogoče kaj spregledal?
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2018 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napačnega sem dal. Termite sem imel v mislih. Ta ima te gumbe Smile
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Stran 11 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group