www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hitri polnilec akumulatorjev s TEA1102
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 10:57 am    Naslov sporočila:  Hitri polnilec akumulatorjev s TEA1102 Odgovori s citatom

Nekateri to aplikacijo že uporabljate, sam pa ga ravno spajkam enostavnejšo (linearno) varianto po datasheetu skupaj. Zanima me, koliko se kaj greje BD transistor oziroma kakšen hladilnik bi zadostoval za njegovo hlajenje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He, he poglej mojo v prilogi - če prav jo "redno" uporabljam za polnjenje baterij fotoaparata je še vedno brez ohišja postavljena na ohišje usmernika Crying or Very sad. Transistor se kar precej greje. Fotografijo sem naredil pred minutko Wink.

lp
Silvo



P9140031.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  418.41 KB
 Pogledana:  393 krat

P9140031.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo hvala za zelo nazoren odgovor Laughing . Planiral sem hladilnik, ne pa te velikosti. Bom popravil preden dokončno sestavim skupaj Wink in ugotovim da je prevroče.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NO, in še moja rešitev, ki je žal nimam na sliki, saj je polnilec že pri drugem lastniku.
Ker se je tudi meni grel izhodni tranzistor, tako, da bi ga lahko uporabljal za kuhalnik, sem namestil hladilnik za CPU z ventilatorjem.Razlika je samo v tem, da ne zasede toliko prostora, je pa res, da je malce bolj glasno.Prav tako se v kompleksnejši varijanti greje tranzistor TIP 110, ko se praznijo baterije.Zato sem tudi tega pridodal na prej omenjeni hladilnik.
No, tukaj imam še eno vprašanje.Ali ima mogoče kdo datsheet za TEA 1101, ali pa načrt za polnilec z omenjenim čipom (le tega prodaja Conrad v kit kompletu za cca 9.900SIT, pa se mizdi, da ima prav tako zelo dobre karakteristike).
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče imaš kataloško od Conrada - nekoč sem z njhovega f*p-ja uspel potegnit kar dosti datashetov. Sedaj ni več dostopen Crying or Very sad

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, tole bo pa trenutno malce problem.
Bom poskusil poiskati kataloško številko i če jo najdem jo objavim.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kat. štev. 130136-01

No, tudi tole sem našel, je pa podroben opis na njihovih straneh.Res je edino to, da polnilnik ne "pozna" Li-Ion accu, bi pa prišel zelo v poštev.
Če se da kje dobiti Shema + TIV + (montažna shema -pa ni nujno), bi bil zelo hvaležen.
LP
Boco

p.s. Tukaj je še link do opisane zadeve http://www.e-trading.si/conrad/nakup/prikaz.asp?Kat_Stev=130136#
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj gre za U2402
Priloga:

lp
Silvo



130136-as-01-de-universal_lade_entladeschaltung.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  130136-as-01-de-universal_lade_entladeschaltung.pdf
 Velikost datoteke:  802.79 KB
 Downloadano:  118 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 4:36 pm    Naslov sporočila:  re shema Odgovori s citatom

Boco to gre za ic od telrfunkena u2402b,teh. dokumemtacijo dobis na http://www.conrad.de,ja pa to za NiCd in NiMh baterije,tulaj ti dajem ae teh.dokumentacijo


130136-an-01-sl-univerzalni_preklopn.pdf
 Opis:
slovenska verzija preklopnika

Download
 Ime datoteke:  130136-an-01-sl-univerzalni_preklopn.pdf
 Velikost datoteke:  240.5 KB
 Downloadano:  96 krat


U2402B_B.pdf
 Opis:
originalne tehnicna dokumentacija

Download
 Ime datoteke:  U2402B_B.pdf
 Velikost datoteke:  298.42 KB
 Downloadano:  57 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ups............ sem izgleda malce pobrkal stvari.ž
Ja, najlepša hvala za priložene datoteke, sem pa iskal podatke za ta polnilec, s tem, da sem zgrešil IC, ki v tem primeru ni TEA 1101.No, pa še toliko bolje.Sem preveril ceno za U2402-B v HTE in stane samo nekih 988.-SIT.Pomeni bo zelo poceni varijanta polnolca, saj je IC še cenejši od TEA1102.
Saj ne upam več niti vprašat, če bi kdo vedel, kje dobiti TIV, če sploh obstaja v kakšni dokumentaciji. Wink
Pa obema lepa hvala.
Imam že občutek, da sem že obseden s temi polnilci Laughing ........tako pač je, če so potrebe.Še najbolje pa bo, ko se bomo naučili programirat PIC in bomo naredili ta pameten polnilec, a ne Silvo???
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 5:45 pm    Naslov sporočila:  RETISKANO VEZJE Odgovori s citatom

Edina varjanta je da kupia kit v konradu ,sam je drag
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, na to varijanto sem že sam pomislil, vendar je ena zasoljena, da je le kaj.Sploh če pogledaš ceno za materia.............halo, eni pa res služijo.
Mogoče pa je že kdo kupil, pa ima TIV, samo da bilj težko verjamem.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 5:52 pm    Naslov sporočila:  ne verjamem Odgovori s citatom

To teeako verjamem,je pa mozmo

// Gregio, naslednjič pred pošiljanjem preveri kako izgleda napisano! Sad //
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, še ena opazka Wink . One upore 0.1E si dal 5W zato ker si jih imel slučajno pri roki ali je kak drug razlog?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel sem le tiste "konjske" pa še dva v serijo Confused Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group