www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LabView
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2009 11:38 pm    Naslov sporočila:  LabView Odgovori s citatom

Ker se po sili razmer učim tega orodja me zanima ali se lahko kje najde, kaka navodila, dokumentacija primeri - po možnosti v SLO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 22:11
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.61
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2009 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda, za začetek kar v Helpu pod Find Examples.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rbogomir
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Apr 2004 13:58
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.18
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2009 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V slovenščini se verjetno ne bo našlo prav veliko. Poleg primerov omenjenih zgoraj, je zelo veliko tudi na NI Developer Zone.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 223
Aktiv.: 1.00
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2009 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V knjižnici FE najdeš skripto Uvod v LabView, avtor Žarko Gorup. Meni je precej pomagala; sicer sem večino že pozabil.

Srečno!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2009 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti je bila v reviji Svet elektonike objavljena serija člankov o Labview. S tem sem sam začel, in moram reči, da je zelo dobro napisano, namenjeno predvsem čisto začetnikom.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2009 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Pred leti je bila v reviji Svet elektonike objavljena serija člankov o Labview. S tem sem sam začel, in moram reči, da je zelo dobro napisano, namenjeno predvsem čisto začetnikom.

lp
uroš


Kot sem zasledil je imel Svet elektronike serijo člankov z naslovom ''Mala šola Labview-ja'' - Bilo je vsaj 9 člankov kot sem pogooglal.

Zanima me če kdo to ima v .pdf (bilo je leta 2001)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nighthunter
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Jan 2008 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razni uvodi in skripte so po mojem mišlenju brez veze.
Več kot osnove ti zadeva ne podaja...

Ker sem se po sili razmer tudi jaz bil primoran naučiti LabView, ti svetujem da se oziraš na help.
Enostavno se odloči in če si začetnik si najprej oglej strukture in potem nadaljuj z kompleksnejšini zadevami, ki jih potrebuješ.

Jaz osebno nisem potreboval nobenih skript, čeprav sem jih iskal, vendar nisem našel nobene pametne.

Poleg NI Developer Zone sem si pomagal tudi s to stranjo http://lavag.org/

lpR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LabView je dober za učenje trial and error. Kar pomeni probaš, če ne deluje spremeniš. Za začetnike je tudi zelo fajn imeti vklopljen Context Help, ki ti pokaže pomoč za vsak programski gradnik posebej.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Nighthunter
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Jan 2008 13:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
LabView je dober za učenje trial and error. Kar pomeni probaš, če ne deluje spremeniš. Za začetnike je tudi zelo fajn imeti vklopljen Context Help, ki ti pokaže pomoč za vsak programski gradnik posebej.


Pravzaprav imam še sedaj vklopljen Context Help, čeprav sem naredil že nekaj sistemov z LV.

Zadeva ti lepo pokaže kaj pomeni kateri pin in tudi kateri pin mora biti zvezan da zadeva deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si v začetku pomagal s temle, toliko da sem spoznal nekaj osnovnih funkcij in lahko začel delati.

Ko začneš delati pa poskušaš Wink



Uvod v LabView.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Uvod v LabView.pdf
 Velikost datoteke:  3.81 MB
 Downloadano:  312 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kimikaze
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Maj 2010 11:55
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 12, 2010 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav.

Sem začetnik in bi za potrebe diplomske(višja šola) naloge uporabil LabView(tudi tukaj bolj kot ne začetnik). Nimam še nič določenega, gradim pa si nek koncept. Ker mikrokontrolerji ne pridejo v poštev, bi izdelal neko analogno vezje z neko funkcijo(še nič določenega). Iz njega bi pridobival neke podatke različnih veličin, ob enem pa recimo meril tudi veličine(napetost itd), ki so pomembne za pravilno delovanje samega vezja. Te podatke pa bi potem analiziral v LabView-u. Se pravi, da za komunikacijo med vezjem in LabView-om potrebujem nek A/D konverter? Za povezavo konverterja z računalnikom morda RS 232? Kaj pa dvosmerna komunikacija(izvedba)? Zelo bi bil hvaležen, če je kdo že kdaj delal kaj podobnega ali če mu je jasno, da obrazloži koncept povezave med posameznimi sklopi.

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 12, 2010 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kimikaze je napisal/a:
Ker mikrokontrolerji ne pridejo v poštev, bi izdelal neko analogno vezje z neko funkcijo(še nič določenega).

In zakaj ne ?

Citiram:
Se pravi, da za komunikacijo med vezjem in LabView-om potrebujem nek A/D konverter? Za povezavo konverterja z računalnikom morda RS 232? Kaj pa dvosmerna komunikacija(izvedba)?

RS232 omogoča dvosmerno komunikacijo. Tudi LabVIEW. Namesto RS232 je bolje vzeti nekaj z USB vmesnikom.

Predlagam kakšno "Low Cost USB Data Acquisition" škatlico.
Nekaj takšnega, ali to, mogoče to.

LPA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kimikaze
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Maj 2010 11:55
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 12, 2010 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ker mikrokontrolerji ne pridejo v poštev, bi izdelal neko analogno vezje z neko funkcijo(še nič določenega).

In zakaj ne ?

Čeprav je dejstvo, da so mikrokontrolerji že del vsakdana, se nekako ne vidim v programiranju. Bolj mi je všeč analogno področje, kjer se tudi bolje znajdem.

Citiram:
RS232 omogoča dvosmerno komunikacijo. Tudi LabVIEW. Namesto RS232 je bolje vzeti nekaj z USB vmesnikom.

Predlagam kakšno "Low Cost USB Data Acquisition" škatlico.
Nekaj takšnega, ali to, mogoče to.

Kaj podobnega bi imeli pri vas v HTE ali kakšni podobni trgovini?

p.s.: Hvala za hiter odziv.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 12, 2010 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kimikaze je napisal/a:
Kaj podobnega bi imeli pri vas v HTE ali kakšni podobni trgovini?

Vse navedene zadeve imajo dobavitelja v SLO. Mogoče ne ravno pri HTE. Stane pa takšna škatlica med 200 in 300 Eur.

Kje pa je to "pri vas" ? S katerega konca pa si ?

Naj ti ne bo nerodno vpisati kraj v tvojem profilu. Na našem forumu je med drugim zanimivo to, da so uporabniki iz vseh mogočih koncev Slovenije. Občasno "poguglam" za kak kraj, ker mi je nerodno priznati, da ne vem, kje je to. Smile

Predlog. Mogoče bi zraven kraja lahko vpisali neke geografske koordinate (format po izbiri).

Lep pozdrav, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kimikaze
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Maj 2010 11:55
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 12, 2010 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe Ptuja pa ne boš rabil iskat, ali? Smile
Citiram:
Stane pa takšna škatlica med 200 in 300 Eur.

Primerki, ki si jih podal v linkih so cenejši. Najcenejši tam okrog 130€. Res pa je da bo v primeru mojega nakupa pri nas nekoliko pridobil na ceni, kot vedno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group