www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava antene za brezžično omrežje - wireless network
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.07

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2005 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ne moreš verjeti! Pri iskanju pločevinke sem tudi jaz našel prazno Nitro razredčilo in odkril, da ima ravno pravšnji premer in dolžino! Nameravam izdelati dve anteni in vzpostaviti brezžično omrežje, vendar za začetek bom izdelal samo eno. Same antene še nisem izdelal, ker moram na pošti prevzeti paket, v katerem je N konektor. "Pigtail" že imam. Kartica, katero bom uporabljal je Lucent Orinoco Silver.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.70
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2005 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko si omenil pločevino, jaz sem vzel kar PCB. Kabel sen dal H155, konektor SMA, vse sem dobil v HTE. Najprej sem slike pogledal, potem pa malo prebral in ugotovil manše napakena svojem izdelku.


P1010005.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  177.48 KB
 Pogledana:  180 krat

P1010005.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2005 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

osmica da tvoja antena pa ima nekoliko čudno polarizacijo probaj raje zasukat dipol horizontalno ali pa vertikalno glede na reflektor
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RastaMan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Jan 2005 22:06
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.26
Kraj: Tolsti vrh - Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2005 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, če bi se dalo narediti WiFi povezavo dolgo 3km preko hriba. Sam sem razmišljal, da bi dal na vrh hriba dostopno točko, v to dostopno točk, pa bi usmiril anteni iz vsakega konca doline?

LP, M.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2005 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni je v tem trenutku zaradi kroničnega pomanjkanja časa ostalo zgolj na testiranju. Kaj več napišem, ko postavim stalen link.

Citiram:
Zanima me, če bi se dalo narediti WiFi povezavo dolgo 3km preko hriba.


RastaMan,

Glede na moje testiranje sem prepričan, da v koliko gre za vidno razdaljo bi z dobro usmerjeno anteno ter s čim krajšo povezavo in kvalitetnim kablom do antene moralo iti tudi na tej razdalji.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 12:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

z biquadkami zeko težko vendar z uporabo sat krožnikov pa se to da
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2005 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

že na drugih forumih je bilo govora pa nobeden ni vedel prav točno kako je s tem
torej če bi dobil ojačevalnik 500mw za anteno a bi potem rabil samo enega ali dva torej na obeh straneh
sicer nekateri so bili mnenja da je dovolj samo na eni strani vendar moja logoka pravi da bi bilo potrbno imeti na vsaki strani enega
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2005 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če zamenjaš anteno, je dovolj na eni strani.
Ojačevalnik bi moral biti na obeh straneh, čeprav ne vem, kako bi preklapljal med oddajanjem in sprejemom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.70
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2005 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima kako preklaplja ojačevalec ned oddaj in sprejem in mirovanje?
En načrt .
http://www.qsl.net/n9zia/wireless/appendixD.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.14
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2005 10:55 pm    Naslov sporočila:  preko hriba ... Odgovori s citatom

RastaMan je napisal/a:
Zanima me, če bi se dalo narediti WiFi povezavo dolgo 3km preko hriba. Sam sem razmišljal, da bi dal na vrh hriba dostopno točko, v to dostopno točk, pa bi usmiril anteni iz vsakega konca doline?

LP, M.


Ali mi lahko das postni naslov
obeh tock, ki ju zelis povezati?
Obcina, kraj, ulica in hisna stevilka.
Ce pa razmisljas kaj postaviti
tudi na vrh hriba, je tam verjetno
tudi kaksna hisa, ki ima hisno stevilko?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2005 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem postavil anteno še na drugi lokaciji. Trenutno mesto kamor sem jo postavil ni najprimernejše kajti del antene mi zakriva streha. Tudi antene še nisem točno usmeril. Povezava je tem trenutku stabilna 1-2Mbit. Naredil sem tudi fizični preizkus. Kopiranje 203 fotografij v skupni velikosti 124M je trajalo 7min in 20 sec.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.14
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2005 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliksna pa je razdalja od ene do druge tocke, Silvo?
Ni nobene ovire na trasi?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2005 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zračne linije ca 1km brez ovir -vidna razdalja.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2005 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si bo kdo sam delal antenco se mu splača narediti tole:
www.seattlewireless.net/index.cgi/MicroTVAerial

Jaz sem si jo naredil in v primerjavi s CD BIQUAD dobim okoli 10dBm močnejši signal. Gre skozi dve steni neznano kam pri 11megabit/s. Smile
Slikce:
www.mobisux.com/album/showgallery.php?cat=4118

LP. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.16
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2005 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pripenjam povezavo na en video posnet v kiberpipi. Predavanje o WIFI antenah. Mogoče komu prav pride.

Kiberpipa

p.s. Opzorilo!
datoteka = 211MB
aly.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 2 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group