www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava antene za brezžično omrežje - wireless network
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mipax
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Jun 2005 22:35
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2005 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako naj priključim tole antenco na računalnik, da pri tem nebi pokvaril obstoječe omrežje na katerega sta brezžično priklopljena že dva računalnika (vsi so v različnih smereh). Ali imam lahko priklopljeni dve anteni na isti router, eno usmerjeno in eno omni oziroma ali naj kupim kakšno dodatno napravo za priklop na router.

Imam brezžični router CANYON preko katerega pošiljam signal na ta dva računalnika.
Rad bi pa poslal signal cca 150 m daleč.
Kako dolg kabel smem uporabiti.

Ali ima kdo kakšen predlog.
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2005 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no sicer ruterji imajo gor dve anteni vendar uporabljajo samo tisto ki bolje deluje
tako da bi ti svetoval da nabaviš pač še en ruter in ga daš na drug kanal da ne bo motil obstoječega omrežja
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2005 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mipax je napisal/a:

...Kako dolg kabel smem uporabiti....
Smile


Slabljenje glede na dolžino in tip kabla lahko zračunaš s kalkulatorjem, katerega snameš tukaj.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mipax
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Jun 2005 22:35
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2005 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za kalkulator, je res dober. Je pa tudi slabljenje kar precejšnje pri uporabi kabla RG58.

Moj router ima samo eno antenco. Je sicer ena najcenejših vaijant, kar sem jih našel, čeprav deluje brezhibno že dalj časa in to čez dve armirani steni.

Morda bom res moral kupiti še en router in na starega priklopiti kar preko RJ-45 kabla, da ne bo potreben daljši visokofrekvenčni kabel.
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2005 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole, sedaj testno surfam preko tega omrežja. Na drugi strani je sicer še vedno ISDN kajti ADSL trenutno še ni mogoč. Razdalja je nekaj čez km. Povezava stabilna 18Mbit. Antene še niso dobro usmerjene.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2005 12:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče koga zanimajo načrti za 2.4GHz antene. Tule jih je kar nekaj.
http://www.qsl.net/yu1aw/ANT.htm#prakt
Avtor je zelo znan radioamater.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2005 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z malo natančnejšo nastavitev anten se se stvar spojila z 24Mbps.
Cool

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2005 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo prilagam tudi jaz eno anteno. In sicer gre za patch anteno, ki ima sicer zelo malo ojacanja (dometa), ampak se pa odlicno obnese, kjer je veliko odbojev signala. Jaz jo uporabljam in sem bolj zadovoljen kot z dvojno osmico, ki sem jo imel predhodno!


path antena.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  path antena.pdf
 Velikost datoteke:  31.4 KB
 Downloadano:  134 krat


_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2005 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je bilo že omenjeno, a naj napišem še enkrat. ZELO VAŽNA je dolžina, ter kvaliteta kabla. Ker je bila dolžina kabla v mojem primeru na eni strani le blizu 1metra, sem povezavo naredil z RG174 misleč, da slabljenje ne bo imelo velikega vpliva zaradi kratke razdalje. A sem se motil. Povezava je v tem primeru bila le nekaj čez 1Mbit. Ko sem kabel zamnejal z pribižno enako dolžino RG213 se je hitrost dvignila na 24Mbit.

P.S.
Prilagam free kalkulator, ki je bil snet z gornje povezave, katera ne deluje več.



minidb13.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  minidb13.zip
 Velikost datoteke:  216.49 KB
 Downloadano:  47 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75340.26

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Boris meni dela ***Klik****
Sem stran stiskal v PDF. Sicer naj povem, da zadevo uporabljam doma za dostop do interneta. Razdalja je sedaj še malo večja kot pri testiranju. Tudi pri zelo močnem sneženju hitrost ni padla pod 12Mbit. V nekaj več kot mesecu dni ni bilo nobenih težav. Pred par dnevi je brat na najini strani postavil Access Point (prej sem namreč na spret hodil preko njegovega računalnika, ki je imel brezžično kartico)



Biquad Antenna Construction.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Biquad Antenna Construction.pdf
 Velikost datoteke:  131.88 KB
 Downloadano:  66 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75340.26

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Boris probaj preko proxi-a https://proxify.com/

Kaj ti javlja? Je mogoče težava tvoj DNS?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75340.26

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 25, 2006 8:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadaljevanje začetega sporočila. Omenjeno omrežje mi je delalo brez vsakih težav do sedaj. Sedaj mi je začela nagajati narava. (pred vsem obrščenost drevja) Zadeva sicer še vedno dela - občasno pa mreža pade. ( v tem trenutku sem na spletu preko nje) Zato sem se odločil, da izdelam še eno anteno z malo večjim ojačanjem.
***Klik***
Antena je že narejena:
a preden jo postavim, še vprašanje "VF-ašem" (VolkD ...) Nekdo mi je predlagal naj antene na obeh koncih postavim navpično. Je kaj smisla na tem? Kaj pridobim - izgubim pri taki montaži? V čem je sploh razlika delovanja antene glede na motažo?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 3 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group