www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava antene za brezžično omrežje - wireless network
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.59
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO je napisal/a:
VolkD je napisal/a:
Kje to je? Mogoče je smiselno narediti EATNC in radijsko postajo.


Drugače je vikend na hribu nad Tržičem. Internetno povezavo bi 'izkoriščali' samo na prenosnikih, ki jih prinesemo s sabo gor. Zato wlan kartice in dodatni clienti niso ravno zaželjeni.
Z WRT54GL imam do sedaj zelo dobre izkušnje, vendar še vedno ne vem, če delujeta obe anteni kot RX+TX... Rolling Eyes

Lotiti se postavljanja EATNC-ja me je pa kar strah, ker malo dvomim, da bi našel dovolj časa za to...


Tako imam jaz doma. Z WiFi omrežja presnamem dol celotno povezavo na LAN ter jo "broadcast"-am dalje po WiFiju (drugi SSID). seveda z DD-WRT firmware-jem.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge

Se da, in funkcionira. Če rabiš več info lahko "komot" na msg. PS: ne boj se "flešat" ruterja. Boj se antivirusa ter izpada štroma. Brick wall
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

watts, hvala za potrditev, da stvar deluje. Sem pa že kar nekaj routerjev nadgradil z dd-wrt in zaenkrat delujejo vsi razen Belkina Play F7D4302 (dobil kot zamenjavo za N+, ki je izdihnil po enem letu), kjer deluje dd-wrt zelo nestabilno. Nisem pa vseh možnih konfiguracij stestiral Smile

Kakorkoli, če prav razumem tele pametne antene od Ubiquiti - to anteno namestiš na točki A, na točki B pa uporabljaš 'navadne' WiFi naprave (prenosniki, telefoni...).
Žal je točka B cca. 20m oddaljena od vikenda (pač izbral sem točko, s katere se vidi točka A brez ovir). V tem primeru te antene ne pomagajo, ali pač?

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.59
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na okrog 100m zračne (je res da je nekaj drevja vmes d'oh! ) dobim na sebe "10%" signal z BiQuad-ovko... če si vzamem čas (potem ko mi jo mačke prevrnejo) in splezam na podstrešje z laptopom (sprotno preverjanje Mr. Green ) si jo lahko namerim na 20% signala.

Še en feature/bug (kot vzameš)... oddaja in sprejema oboje, na obeh antenah... oddajaš svoje in sprejemaš tuje, na obeh antenah Mr. Green
se da nastavit RX in TX anteno, ampak da bi dodelil anteno SSID pa še nisem zasledil Cool

če rabiš kak howto kako imam jaz nastavljeno reci na pm, ni problema Smile lahko zmail-am tudi screenshote Razz
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaenkrat se mi zdi še najboljša naslednja konfiguracija (na obeh routerjih DD-WRT):
- Točka A: TP-Link TL-WR741ND + usmerjena antena,
- Točka B: WRT54GL + usmerjena antena, druga antena za lokalno omrežje.

Ima kdo že narejen par usmerjenih anten in ustrezni hardware za posodit za en dan, tako da bi lahko preizkusili, če bi stvar sploh špilala?

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se igral s podobnimi konfiguracijami (no ja 12km round path! , 2 x 15dBi panel in 2 x WRT54GL z DDWRT). Po vseh testih in preizkusih sem pristal na zamenjavi z NanoBridge M5 x 2 in enim WRT54GL lokalno za AP.
V bridge konfiguraciji se WRT54GL z DDWRT ni obnesel preveč dobro.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO, routerji z dvema antenama se bodo zelo čudno obnašali, če boš imel eno usmerjeno in drugo omni lokalno. Imajo res dve anteni, ki pa sta preko diversity čipa povezani na en sam radijo, router avtomatsko izbere anteno na kateri ima boljši signal. Če je ena antena usmerjena, potem se lahko "zatakne" na tisti in omni antene sploh ne bo uporabljal oz. bo prihajalo do velikih izgub paketov. Ta konfiguracija je izjemno nestabilna, je bolj pogojno uporabna.

Tudi jaz uporabljam za takše povezave Ubiquiti naprave. Drugače pa raje wrt54gl zamenjaj z dvema wr741nd, ki sta supaj cenejša od wrt54glja...

Jaz imam kar nekaj doma izdelanih in drugih wifi anten, pa se lahko zmenimo za en dan in sprobamo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi zdi, da sem nekje videl ruter ki je imel dejansko dva radijska dela. Think
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2011 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem doma našel Belkina F7D4302 (Belkin Play), s katerim sem imel precej težav doma (slab domet z vgrajenimi antenami). Mogoče bi se ga splačalo uporabit... Spodaj je slikca vezja.
Ne razumem čisto zakaj ima 4 antenske vode (2 iz glavnega procesorja BCM4718 ter 2 iz dodatnega čipa BCM43224). Čisto laično gledano - če zamenjam eno izmed vgrajenih anten z zunanjo usmerjeno, bi povezava načeloma še vedno morala delovati... Bi to šlo?



P1070312 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  234.56 KB
 Pogledana:  16 krat

P1070312 (Large).JPG



_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel sem en forum, kjer pravijo, da je levi spodnji del namenjen le 5 GHz spektru, ostali dve anteni (črna kabla) pa za 2.4 GHz. Na vezju je med mestom, kjer je prilotan kabel, in SoC-jem oznaka, ki zelo spominja na konektor. Je pa na tem mestu prilotan kondenzator. Sklepam, da bom na tisto mesto nato lahko prilotal 50 Ohm kabel do antene. Sem kaj zgrešil?


P1070312.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  79.11 KB
 Pogledana:  10 krat

P1070312.jpg



_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če hočeš zunanjo anteno, odlotaj en obstoječi kabl za anteno in napelji na zunanjo. Pri tem routerju zna to početje še poslabšati domet, sam sta obe anteni potrebni za MIMO komunikacijo 802.11n standard. Če vse skupaj nastaviš na .11g potem bo router komuniciral preko antene z najboljšim signalom.

Na tvojem mestu bi probal speljat ven obe anteni in jih namontiral z različnima polarizacijama.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na router sem pred časom že naložil DD-WRT, a so za tisto verzijo napisali, da podpira samo 2.4 GHz radijski del. Tako da načeloma 5 GHz del ne bi smel motiti. To z različnima polarizacijama pa bom sprobal.
Še vedno pa nisem prepričan, kam naj zalotam kabel... med oznako za konektor in kablom so trije kondenzatorji - so to za impendančno prilagoditev te kovinske antene in kabla? Kako ugotovim, če je ta 50 Ohm ali ne?

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Antene so ponavadi 50Ohm, prav tako koaksialni pigtaili, raje jih pusti, lahko pa poeksperimentiraš in jih odstranjuješ, pa spremljaš signal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stari
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2012 20:18
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 8:31 pm    Naslov sporočila:  Dolžina kabla Odgovori s citatom

Pri WIFI-ju na 2,4GHz je tudi pomenbna dolžina kabla zaradi odboja signala, ponavadi je to Lmr, 195,240,400. Ima mogoče kdo kako forumulo za izračun dolžine kabla? Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 7:12 am    Naslov sporočila:  Re: Dolžina kabla Odgovori s citatom

stari je napisal/a:
Pri WIFI-ju na 2,4GHz je tudi pomenbna dolžina kabla zaradi odboja signala, ponavadi je to Lmr, 195,240,400. Ima mogoče kdo kako forumulo za izračun dolžine kabla? Hvala


Če je antena impedančno prilagojena na oddajnik in je ta impedanca enaka impedanci kabla, je dolžina kabla popolnoma nepomembna, če zanemarimo izgube v njem. Če upoštevamo tudi izgube (zelo zaželjeno), naj bo kabel čim krajši.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zdravo!

Imam en majhen problem, ker ne morem dobiti DSL linije v hiši kjer živim (slab kabl in ostali izgovori, pred tem je še bil po teh istih kablih DSL) mi sosed ponuja da lahko napeljem brezžično povezavo. Signal je zelo slab, tako da s ene morem povezati z omrežjem, samo vidim ga. problem je v tem da nisva na isti višini. zato sem planiral da bi postavil pri njemu tole zadevo na takšnem mestu da bi bila antena v direktni vidni liniji z mojo:
http://www.mimovrste.com/artikel/2480020319/zunanja-dostopna-tocka-tp-link-tl-wa5210g

želel bi, da je repetitor brezžično povezan tako z AP soseda kot z mojo AP. Ta na sliki pa ima samo usmerjeno anteko primerno za dolgo razdaljo, ne more pa se (predvidevam) povezati z AP soseda. lahko ta AP na linku preklaplja med anteno bi bila priključena na dodatni priključek in vgrajeno usmerjeno? hitrost povezave pri sosedu je kvečjemu 4/512 ali 2/256...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Stran 12 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group