www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Suse linux 8.2 Live
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2003 10:30 pm    Naslov sporočila:  Suse linux 8.2 Live Odgovori s citatom

A mogoce kdo ve kako se instalira live verzija suse linuxa 8.2?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2003 6:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Live se ne instalira. Namenjen je poganjanju-testu iz CD-ja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2003 7:36 am    Naslov sporočila:  re linux Odgovori s citatom

Kot sem prebral je treba boot instalerat boot na cd,imas 3 cd,taprv je boot,sam ga das gor.samo je problem,ker ga das ta boot cd go mi enostavno zablokira,kaj moram naredit,pa se nekaj je ,vcasih pozabim,da ta forum nima slovenskega nabora,zato sem zadnjic napisal dva aa-ja

//Kaj si hotel pravzaprav povedati? Sad Mimogrede, slovenski nabor znakov je podprt. //
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2003 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na težave z mikrosoftom , se mislim preseliti na linukse, pa bi prosil , da mi kdo pojasni , kaj s tem pridobim oziroma izgubim. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smolko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2003 9:10
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2003 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mislim da izgubu ne boš nič, mogoče še kaj pridobil, ogromno iger deluje v Linuxu, isto lahko gledaš DIVX filme, lahko poslušaš MP3-je, interneti brskalnjik je več ali manj mozilla, ki jo lahko instaliraš tudi v winsih, pa še veliko bi lahko našteval Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2003 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bo držalo kar je napisal smolko, jaz sem sicer začetnik zelo dobro primerjavo pa bi vrjetno lahko napisal Frenki . koliko je meni znano oba OS odlično obvlada Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od več dejavnikov je odvisno kaj dobiš oziroma izgubiš. Če bi rad šel po sistemu instaliram-pogledam-nimivšeč potem pač ne dobiš kaj veliko. Linux kot operacijski sistem ima pred Windows okoljem kar nekaj prednosti. Vedeti je potrebno, da se dela s tako obsežno zadevo ne da naučiti čez noč. Če pa si pripravljen v spoznavanje vložiti vsaj del tega kar si vložil v Windows okolje ti bo stvar postala všeč in po mojem mnenju lahko povsem nadomesti omenjeno okolje. Sam ga za domačo rabo uporabljam že kar nekaj let brez da bi pogrešal karkoli. Res je, občasno preklopim na W2000 zaradi tega ker sem se na nekatere stvari navadil ali pa nisem še našel primerne alternative za določene pregramske rešitve. Če bi več napisal o tem, kaj s svojim računalnikom počneš bi bil odgovor enostavnejši tako pa lahko le na splošno rečem, da ob pravem pristopu k migraciji dobiš več kot izgubiš. V nasprotnem primeru pa lahko hitro prideš do tega da boš nad njim (neupravičeno) razočaran.

Predlagam da vsaj malo širše opišeš kaj naj bi z njim počel pa bo diskusija veliko lažja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po pravici povem , da uporabljam vindowse zato ker drugega ni bilo. Tako da od operacijskega sistema pričakujem , da mi omogoči internetne storitve kot WIN98 ( razen subverzij Confused ) in da lahko napravim kakšno vezje z predpotopnim Protelom 2.. . pa tudi to ni nujno , če lahko dva računalnika povežem v mrežo in Linuxse uporabljam za okno v svet , drugi računalnik pa za teh par programov , ki tečejo samo v WIndovsih, seveda pod prepostavko , da lahko med njima izmenjujem stvari ( skenirane slikice , sicer ne bom mogel več sodelovati na forumu). Drugače pa sem z OpenOffice sila zadovoljen , čeprav so za malenkost počasnejši od mikrosoftovih. Posebej zato to sprašujem , ker tržni inšpektorji za informatiko že hodijo okoli in strašijo, pa tudi to ,da z nakupom windovsov ne nameravam podpirati vojne v Iraku.. in še kje drugje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po delu tvojega odgovora sodeč deliva enako mnenje do Windows in ostalih MS produktov Wink . Kar pa se tvojih zahtev tiče jih po mojem mnenju brez težav pokriješ tudi z Linux-om. Če pa si pripravljen iz Protel-a presedlat na Eagle potem imaš rešeno tudi dilemo glede risanja tiskanin. Pač, za potrebe tečaja programiranja PIC-ev boš še rabil MS okolje Wink . No, ampak mislim da bi se z malo truda tudi Microchip assembler dalo pripraviti do tega da dela pod Linux-om Confused . OpenOffice si omenil že sam, če k temu dodaš še Netscape ali Mozillo in če privzameva instalacijo namizja KDE ki s sabo prinaša večino stvari potrebnih za vsakdanje delo potem bi moralo biti to več ali manj vse. Kar se samih komunikacij tiče ne pričakuj nekih problemov, če tvoj HW le ni res povsem MS Evil or Very Mad orientiran, kot je žal to v primeru Silvovega winmodema. Razni scannerji, printerji in podobno pa tudi povsem spodobno delajo tudi na Linux-u. Torej, če si pripravljen nekaj časa porabit za privajanje bi moral s prehodom dobit vsaj enako, če že ne boljšo platformo.

Tole se sicer ne nanaša povsem na temo ampak vseeno. Kaj misliš, na čem se postavlja časopis Delo Wink ? Le en primer, še bi jih lahko naštel.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenk , po pravici povedano , sem se že odločil , samo pogum zbiram , za ta korak, naj vrag vzame Billa G... .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smolko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2003 9:10
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared tudi jaz mislim da si se pravilno odločil, sam uporabljam Linux in windows moram pa priznati da mi bolj leži linux, na internetu imaš tudi ogromno "helpa", jaz sem v bistu štartal z linuxom iz nule, po pravici povedano nisem imel pojma kako ga instalirati, potem pa nekako osvojiš to, se naučiš kje kaj pogledati, kako se instalira program, ker velikokrat ni "setup" programček, moraš sam pogruntati kako se programček instalira, imaš pa na voljo ogromno driverjev, vsaj če boš uporabil zadnje različice RED HAT-a, MANDRAKE, SUSE, problem lahko nastane edino če uporabljaš winmodem, pa še to se da rešit "Frenki že ve kako", za ostalo pa nebi smelo biti problema, vsaj kar se mrežnih, grafičnih, zvočnih ali video kartic tiče Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared,
Sam sicer šele tudi le "tipam" po linux okolju. Moram pa ti povedati, da mi je vedno bolj všeč. Opažam tudi, da je čedalje več aplikacij pisanih za oba okolja. Pred časom sem naložil siemensov logosoft , ki je tudi "dvojezičen" Imam občutek, da se celo hitreje naloži kot Win verzija. Glej tudi tale forum dela pod Linux-u.
Tukaj je to napisal Frenki. Saj res, Frenki si že "nabasal" tisto bolj zmogljivo mašino s katero si nameraval zamenjat obstoječo ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2003 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, ne še. Malo mi nagaja, ker je kot izgleda problem s firmware-om in ne boota pravilno s CD-ja. Poskusit moram še drugo varianto - boot iz traku, sem pa trenutno bolj na tesnem s časom tako da ... Confused

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2003 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede uporabe linux-a za programiranje pic-cov in podobnih zverinic. Za linux obstaja cel kup assamblerjev za pic, ki mislim, da so kompatibilni z microchipovim. Prav tako se dobijo C compajlerji za Pice. Programatorjev je kolker ces in v glavnem se da najti tudi taksnega ki podpira ze obstojec hardware, ki ste ga prej uporabljal pod dosom/windowsi.
Za ostale kontolerje(avr,8051,msp430) je podpora se nekoliko boljsa. Mislim da lahko skoraj vsak stromar brez strahu presalta na linux.

lp,
Pero
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali v Linux-u gre tako komunicirat preko COM in LPT porta kot v win oz. je kdo to že počel?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group