www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linux na Alix

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Biškotek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 25 Nov 2009 16:26
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: Padna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 6:26 pm    Naslov sporočila:  Linux na Alix Odgovori s citatom

Zdravo,

ker sem še neizkušen s temi stvarmi, imam en problemček, ki mogoče niti ni tak težek, kot se meni zdi, zato se obračam na vas. Ppred dnevi smo kupili Alix3D2 (link: http://www.mini-box.com/Alix-3D-Board-2-LAN-1-MINI-PCI-1_2 ), na katerega bi rad namestil Linuxe gor, za lažje kasnejše delo na nekem projektu, ki smo si ga doma zadali (o čem je ta projekt, naj bo zaenkrat še skrivnost, ker do tam pač še nismo prišli Smile).

kupil sem še 2GB flash kartico, na katero bi namestil Puppy linuxe. Po navodilih sodeč, morem narediti to flash kartico bootable. Tu pa nastane prvi problemček, saj ne vem kako. Mi lahko kdo kako pomaga na čimbolj razumevajoč način? Smile

Hvala za odgovor Smile

LP


Nazadnje urejal/a Biškotek Sre Dec 30, 2009 7:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.10
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko distribucij linuksov boš pa naložil? Kot pišeš več kot 3? Bo pa treba pošteno oklestit, da bo šlo vse na 2Gb kartico..
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.16
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Highlag je napisal/a:
Koliko distribucij linuksov boš pa naložil? Kot pišeš več kot 3? Bo pa treba pošteno oklestit, da bo šlo vse na 2Gb kartico..


Smile Twisted Evil

To kar je pisal Highlag je zato ker Windows se piše v množini, Linux pa v ednini. Pravi linuxaši znajo biti na to zelo pozorni.

Glede tvojega vprašanja, naredi bootable kartico kar v čitalcu po naslednjih navodilih
http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197

Ko bo kartica bootable, lahko nanjo kopiraš kar hočeš.... če gre za inštalacijo sistema pa bo treba verjetno še kak drugačen hec...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bluel
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Apr 2008 20:11
Prispevkov: 79
Aktiv.: 0.41
Kraj: Kreplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ciao,

lahko uporabis tudi to za instalacijo sistema
http://sourceforge.net/projects/unetbootin/

podpira razlicne linuxe.

Ce pa hoces pod linuxom, se to da tudi enostavno.
lahko si pogledas projekt buildroot.org

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov
user
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 04 Jan 2010 11:37
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 11:48 am    Naslov sporočila:  Re: Linux na Alix Odgovori s citatom

Biškotek je napisal/a:
Zdravo,

ker sem še neizkušen s temi stvarmi, imam en problemček, ki mogoče niti ni tak težek, kot se meni zdi, zato se obračam na vas. Ppred dnevi smo kupili Alix3D2 (link: http://www.mini-box.com/Alix-3D-Board-2-LAN-1-MINI-PCI-1_2 ), na katerega bi rad namestil Linuxe gor, za lažje kasnejše delo na nekem projektu, ki smo si ga doma zadali (o čem je ta projekt, naj bo zaenkrat še skrivnost, ker do tam pač še nismo prišli Smile).

kupil sem še 2GB flash kartico, na katero bi namestil Puppy linuxe. Po navodilih sodeč, morem narediti to flash kartico bootable. Tu pa nastane prvi problemček, saj ne vem kako. Mi lahko kdo kako pomaga na čimbolj razumevajoč način? Smile

Hvala za odgovor Smile

LP


Z unetbootin zapečeš Linux na Flash ali CD. Nato na normalnem računalniku poženeš Puppy Linux in klikneš na Install ter inštaliraš puppy na CF oz. karkoli pač imaš.

Potem CF vstaviš v Alix in Puppy se ti zažene. Predtem pa ne pozabi inštalirat OpenSSH, ker drugače ne boš mogel do računalnika. Verjetno pa boš imel problem tudi z mrežnimi driverji.

Jaz sem raje nabavil te mašine iz Tajvana (glej link spodaj), ker Puppy na njih dela in razpozna mrežno brez dodatnih nastavitev. Poleg tega lahko gor priklopiš monitor in tipkovnico za inštalacijo, potem pa vse skupaj odklopiš postaviš PC na svoje mesto.

http://www.ewayco.com/

Mimogrede imam še 2 komada ekstra, če kdo potrebuje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Biškotek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 25 Nov 2009 16:26
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: Padna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala za odgovore, bova z bratom po teh vaših postopkih narediti, pol pa če nama uspe, pa dalje... Smile

še enkrat, hvala za odgovore, pa srečnega pa zdravega vsem v tem novem letu Smile

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
res2et
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Maj 2010 15:12
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 07, 2010 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prestav se na drug sistem. verjetno ti flash memory nagaja??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group