www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Enostaven TV oddajnik
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 11:33 am    Naslov sporočila:  Enostaven TV oddajnik Odgovori s citatom

obljuba dela dolg. Izdelava tega oddajnika je zelo enostavna in marsikomu bo prav prišla za nadzor vhodnih vrat, Cool ali pa mogoče še kaj drugega. Sam sem kar nekajkrat priključil nanj minikamere( ČB) nizke resolucije in bil je pravi štos Very Happy . Deluje med 470 in 700 MHz in meni je vedno ratalo iz prve. Ker včasih slika pove več kot 100 besed , naj spregovorijo one. Wink


TV1.jpg
 Opis:
kako izgleda VF del
 Velikost datoteke:  365.78 KB
 Pogledana:  1214 krat

TV1.jpg



TV2.jpg
 Opis:
Shema,
L3 3 ovoji, posrebrene žice fi 1mm diameter (notranji ) 3mm zacinjena cca 3 mm nad pertinaksom
L5 5-6 ovojev 0.8 mm notranji premer 3mm
L1-L2 3 do 5 ovojev izolirane žice na 1.6 mm feritu..
 Velikost datoteke:  901.33 KB
 Pogledana:  970 krat

TV2.jpg



TV3.jpg
 Opis:
detalj
 Velikost datoteke:  316.86 KB
 Pogledana:  492 krat

TV3.jpg



TV4.jpg
 Opis:
TIV
 Velikost datoteke:  66.59 KB
 Pogledana:  473 krat

TV4.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še Nf del


TV5.jpg
 Opis:
kako izgleda modulator
 Velikost datoteke:  426.51 KB
 Pogledana:  520 krat

TV5.jpg



TV6.jpg
 Opis:
Montažni pogled VF dela
 Velikost datoteke:  296.81 KB
 Pogledana:  416 krat

TV6.jpg



TV7.jpg
 Opis:
Montažni pogled
 Velikost datoteke:  350.64 KB
 Pogledana:  386 krat

TV7.jpg



TV8.jpg
 Opis:
TIV
 Velikost datoteke:  98.89 KB
 Pogledana:  371 krat

TV8.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je zanimivo - bo treba poskusit Cool

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ups Silvo to je pa bilo hitro , sem pa pozabil še anteno. Lahko uporabite Yagi za 4 in 5 področje, jaz sem eksperimentiral kar z eno polomljeno prenosno(hišno ) anteno Embarassed , ne bo pa škodila niti navadna UHF antena (logaritemska)
GRR pozabil sem še dodati da je VF del napravljen iz dvostranskega vezja . Na drugi strani je culo vezje in kot je iz slike razvidno :izvrtamo na masi luknje in z žico povežemo gornjo in spodnjo stran. Celo vezje ni kritično. Slika pa 100 % studijska ( seveda če niste prezahtevni). Tisti ki gledate filme z računalnika in vam je že nekajkrat odneslo RGB na TV oziroma video plato na računalniku , se kar malo zamislite Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrared, eno vprašanje zate.Kako daleč pa nese tale zadeva?
Mene kot neprofesionalca sicer kar zmrazi, ko vidim toliko tuljavic, te so še vedno bav, bav...
LP
Boco


p.s.Za koliko bi pa bil ti pripravljen to zadevo narst?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2003 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boco je napisal/a:
Infrared, eno vprašanje zate.Kako daleč pa nese tale zadeva?
Mene kot neprofesionalca sicer kar zmrazi, ko vidim toliko tuljavic, te so še vedno bav, bav...
LP
Boco


p.s.Za koliko bi pa bil ti pripravljen to zadevo narst?

Nekaj kilometrov ob idealnih pogojih, namenjena pa je za manjše razdalje, naj opozorim , da so zakoni danes glede tega strašni.(takega oddajnika sploh ne smeš narediti, saj so te frekvence rezervirane za TV prenose) Mislim pa da v kakšni vasi Confused lahko spelješ Question Question VideoTelef on Embarassed med dvema hišama Question . Je pa ta projekt kot nalašč za " NEPROFESIONALCA" je namreč tako enostaven , da skoraj ne mora spodleteti , material stane kakšnega tisočaka in pol . Samo ko ti rata , potem pa si Đek Cool : Tuljavice te naj ne skrbijo , vzameš sveder od 3 mm in nanj naviješ žico , enostavno kot pasulj. Če pa kaj fališ, si nekaj mega hercov višje ali nižje , kar pa poloviš s tipko searc na daljincu. Uf sem pozabil povedati Very Happy da svoj izdelek testiraš na TV sprejemniku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2003 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav, zanima me, kako velika je ta stvar, rad bi tudi videl kakšno sliko od tega, ker nevem, če je kaj s forumom narobe ali je kaj drugega, da slik ni. Kako se obnese pri barvnih kamerah in ali se to priključi na scart TV-ja?Tudi mene zanima, za koliko bi bil pripravljen zadevo naredit in testirat?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2003 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, slikic ni bilo zato, ker je moja povezava s svetom slaba Sad in je za prikaz teh slik modem rabil okoli 10min.
Aha, še to: kolikšna je oddajna moč tega oddajnika?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2003 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

strobos je napisal/a:
Pozdrav, zanima me, kako velika je ta stvar, rad bi tudi videl kakšno sliko od tega, ker nevem, če je kaj s forumom narobe ali je kaj drugega, da slik ni. Kako se obnese pri barvnih kamerah in ali se to priključi na scart TV-ja?Tudi mene zanima, za koliko bi bil pripravljen zadevo naredit in testirat?

Lp
Malo ste me presenetili s tem če sem pripravljen to narediti. Mišljeno je bilo kot samogradnja. Skenirane slikice so v merilu 1:1 tako , da z malo obdelave (risar-photopaint) nebi smelo biti težav z izdelavo TIV (tiskanega vezja) . V kolikor pa nebi šlo pa si bom vzel čas in napravil nekaj TIV . Če imate le nekaj izkušenj z sestavljanem elektronskih vezij , vam ta TV oddajnik ne bo delal težav. Za preizkus , pa uporabite sobno anteno in tv oodajnik. Za vhod pa kamero , oziroma skart izhod iz videa... Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2003 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam nimam ravno veliko izkušenj z izdelovanjem teh visokofrekvenčnih stvari in potem se zgodi, da ko grem sam kaj delat, ponavadi ne dela... Ker pa si ti to že naredil in veš kaj, kje in kako paziti pri izdelavi, je najboljše, da ti to narediš proti primernemu plačilu.
Torej, kolikšna je oddajna moč oddajnika?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2003 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Confused Confused
No pa sem se lotil tega oddajnika. Ker tudi sam nimam kaj dobrih izkušenj z takimi vezij te prosim infrared da mi poveš pri čem moram najbolj paziti.

lp Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2003 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je ratal od prve. Edino na kar bi opozoril , je to da je vezje zjedkano čimmanj nazobčano , poleg tega pa še to . da morate zgornjo in spodnjo maso povezati z žičko ( daste žico skozi pertinaks in pocinete na obeh straneh- ni preveč profesionalno , kar pa kaže da ni kritičnih elementov). Za preizkus zadostuje že teleskopska antena in na drugi strani sprejemnik s teleskopsko anteno. Vsaj za začetek predlagam , da sprejemnik nastavimo na nižje kanale in s trimerjem poiščemo pravo frekvenco. Signal za oddajnik , pa vzamemo kar z videa. Ko dobimo na TV-ju signal , pa nastavimo nivo video signala na oddajniku, saj bo po mrfiju sigurno namesto slike nekaj mrgatajočega in neprepoznavnega. Jaz sem to uporabljal za prenos signala iz mikrokamere na TV sprejemnik , tako da nisem opazoval kvalitete prenosa. Ker odajnik nima kakšne PLL zanke , pa za stabilnost sprejema poskrbi kar TV sam Very Happy
Glede na uporabljen material , pa ne bo velike škode , če bo kdaj potrebno igrati gasilca (enkrat je moj usmernik izvajal stabilizacijo po svoje Twisted Evil seveda s mojo pomočjo Embarassed )
Mislim , pa da bi ta odajnik prav prišel za kakšen nadzor malo bolj odaljenih vhodnih vrat, Confused kje na samem Sad v bloku pa ne svetujem kaj preveč delikatnih prenosov , saj odajnik seva na vse strani Very Happy
Še enkrat pa opozarjam , da so taki odajniki skregani s zakoni Shocked , dovoljeni samo za eksperimentalne , znanstvene namene Very Happy
Seveda pa pa kakšen oklop na odajniku v kasnejši fazi ne bo škodil Wink
Še to za odajni del uporabite VF pertinaks
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2003 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni !

Zanima me ,če je še kdo sestavil ta oddajnik?

Lepo bi bilo , če bi kdo poizkusil namesto obstoječega UHF oscilatorja uporabit SAW oscilator naprimer na frekvenci 433MHz. Po moje bi moralo delat tudi ,če bi uporabil tisti oscilator iz revije Svet elektronike , ki se drugače uporablja za prenos podatkov.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2003 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole (priloga) sem zgolj slučajno staknil na netu. Po samem izgledu dokumentacije "bi rekel" da stvar funkcionira. Vseeno bi rad čul za mnenje Infrared-a ali Lojza ali pa kakega drugega "mojstra" za VF.


lp
Silvo



Tv Transmitter.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Tv Transmitter.pdf
 Velikost datoteke:  149.63 KB
 Downloadano:  523 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2003 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale oddajnik sicer deluje , ker sem ga sam naredi vendar se mi je tranzistor v oscilatorju grel kot hudir , zato sem med emitor in maso vezal upor 220E in je bilo v redu.Potem pa nikakor nisem mogel nastavit čiste slike dokler v izhodnem filtru nisem zamenjal kondenzatorjev s trimerji in nastavil filter tako kot je treba. Mislim ,da bi tudi izhodna tranzistorja lahko zamenjal s kakim 2n3866 ali kaj podobnega.Moram reči ,da je stvar kar špilala potem ,ko sem te stvari popravil.
_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
Stran 1 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group