www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 7
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdaj in kje točno piše Confused
Citiram:
6. marca 2010 v SŠC Novo Mesto.


Detajle bomo pa že še objavili, še vedno smo jih...

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, ne poznam nobenega lektorja iz stroke, pa tudi tehnični lektor ni potrebno da je, ker se ne gre za vsebinsko lektoriranje ampak jezikovno. Za jezikovno lektoriranje je dober vsak lektor, ki se vsaj nekoliko potrudi.

Jaz se tudi ne javim, ker mi čas ne dopušča in niti nimam toliko jezikoslovnega znanja, da bi si upal "stati" za lekturo (imam pač srečo, da mi moje spise lektorira določena oseba, kateri pa zadnje čase tudi primanjkuje časa).

Sicer pa moje je bil le dobronameren komentar na obliko revije, če sem koga užalil se opravičujem.

Kateri članek me je zmotil? Začel sem brati RS232 - MCU vmesnik, pa je kar precej vejic narobe, uporabljenih veliko tujk (mikrokontroler -> slo.: mikrokrmilnik), vrstni redi so ponekod malo čudni (TIV se izdela po shemi iz priloge z laminatorjem (ali po foto postopku), -> gre torej za izdelavo z laminatorjem ali za shemo priloge z laminatorjem).

Pa še en dobronameren komentar uredniku. Dejte zamenjati pisavo in velikost naslovov, ker je včasih težko določiti ali gre za nov članek ali je le podnaslov obstoječega članka. Dejte tudi paziti na enako pisavo med članki.

Kot sem že napisal, bravo, revja napreduje, kar je vedno lepo videti. Je pa pač treba upoštevati to, da pri "tiskani" besedi ni vse v vsebini, ampak je potrebno paziti še na kaj drugega.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delamo na tem.
Hvala tako za pohvale kot tudi pripombe.
Čas je bil in vedno bo naš nasprotnik. Če ne bi imel kaj drugega počet, bi članki sijali od leporečja. Tako pa... j*biga Wink

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer pa še en namig, ker vem da imate z društvom neke povezave z določenimi podjetji. Glede na to, da imate verjetno statistiko o downloadih in da revije ne prebira ravno malo judi (in da je elektronik.si kar široko poznan), mogoče bi se dalo dogovoriti za kakšen oglas, v razmišljanje.
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.66
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Sicer pa še en namig, ker vem da imate z društvom neke povezave z določenimi podjetji. Glede na to, da imate verjetno statistiko o downloadih in da revije ne prebira ravno malo judi (in da je elektronik.si kar široko poznan), mogoče bi se dalo dogovoriti za kakšen oglas, v razmišljanje.



Tako se bo začela revija usmerjat v sam spam nič drugega vsaj poskusimo revijo ohraniti čisto, vsaj eno revijo, kolikor dolgo dolgo bo možno.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To sploh ni nujno, itak urednik odloči kdo bo oglaševal. Sej ni nujno, da se pobirajo sponzorska stredstva (čeprav je to dodaten vir denarja za društvo), lahko nudijo še večje procente pri nakupih.

Reklame niso vedno nujno slabe in tudi če je kakšna v reviji ne škodi, tisti ki rabi jo bo videl.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.66
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, ne bi v nobenem primeru dodajal oglasov v reviji, sicer pa kam bi pa to dal itak je zapolnjena kolikor gre.

Tisti kateri imamo dostop do revije itak vemo kateri so prodajalci elektronskih komponent, pri katerih imamo popust za člane.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reklam ne bo. Speak to the hand
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
. Lektor bi podvojil ceno Razz

Tole je pa šala meseca !
Torej bi profi lektor stal še vedno 0 eur Exclamation Applause Applause

No in ko smo že pri ceni. Tokratna številka, šlo se je tudi za spremembo oblike, mi je odnesla preko 100ur.
Verjeli ali ne, ampak, če bom hotel imeti kaj od te vsebine si jo bom natisnil in prebral. Pa ne sedaj. Čez kak mesec. Trenutno pa je zame to samo kup besed, formul, slik podnapisov, ocenjevanja razmerja med belim in tiskom,....

Vsak ki ima željo kakorkoli pomagati je seveda dobrodošel. Aly-ja kot lektorja moram stalno brcati, kar je razumljivo. Jaz sem namreč cel dan doma, on pa mora v službo.
Tudi kakšna zanimiva tehnična fotografija bi prav prišla.

Vabim pa tudi vse, ki imajo kakšno lepo tehnično zbirko, da se javijo in uredijo slike z komentarji - odprl bi rad rubriko nostalgija.

Ne pričakijem, da boste revijo zgolj hvalili, pričakujem pa, da boste ob kritikah, dali tudi kako roko pomoči.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Pa še en dobronameren komentar uredniku. Dejte zamenjati pisavo in velikost naslovov, ker je včasih težko določiti ali gre za nov članek ali je le podnaslov obstoječega članka. Dejte tudi paziti na enako pisavo med članki.


Pisava je vsepovsod Verdana. Naslov člankov je Bold velikost fontov 14. Naslovi poglavij so ravno tako bold, a je velikost 12. Podnapisi slik so velikost 9.

To je generalno za celotno revijo.

Kazalo ima linke na naslov članka, kar pomeni, da klik na vrstico v kazalu povzroči, da se znajdemo na naslovu članka. Konec, članka je posebej označen. Klik nanj nas vrne na kazalo.

Še kaj ni jasno?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Reklam ne bo. Speak to the hand

Točno !

Razlog je preprost. Že sam start revije je bil s ceno 0 ! To pa pomeni, da avtorji za članke dobe natanko 0 eur honorarja. To politiko bom ohranil tudi vnaprej. Nesprejemljivo do vseh avtorjev bi torej bilo objavljanje reklam v reviji.

Če bomo uspeli kdaj narediti zbornik revij, potem pa reklame bodo, a le do te mere, da z njimi pokrijemo tiskanje.

Financiranje društva bo iz članarin in drugih donacij.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD, naj me koklja brcne, ampak članek o naročanju s tujine ima drugačno postavitev pisave, razmak med črkami in vrsticami je precej manjši kot drugje v reviji, lahko da je bilo to namreno, lahko da ne, vidim pa da je drugačno.

Citiram:
Naslov člankov je Bold velikost fontov 14


IMO premajhno, sploh oblikovalsko gledano, ampak to je le moje mnenje.

Citiram:
Še kaj ni jasno?


Nikjer nisem napisal, da kaj nebi bilo jasno, zato tudi ne vem zakaj tak odnos do komentarjev na obliko. Vse jasno?

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 1:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
VolkD, naj me koklja brcne, ampak članek o naročanju s tujine ima drugačno postavitev pisave, razmak med črkami in vrsticami je precej manjši kot drugje v reviji, lahko da je bilo to namreno, lahko da ne, vidim pa da je drugačno.

Res je. Razmak med vrsticami se pri stavljenju ( metiranju) lahko spreminja, da se tako doseže polnjenje strani. Ni nič novega in se uporablja pri vseh časopisih in revijah.

Velikost črk v naslovih je pa malo odvisen tudi od tipa revije. Pri strokovnih revijah so naslovne črke običajno nekoliko manjše, pri trač revijah, pa zajedajo celo do 1/3 strani. Vsekakor se z velikostjo teh črk da doseči kar precej različen vizualni učinek.

Ker vidim, da imaš ostro oko, te bom vsekakor povabil k sodelovanju. Upam, da boš utegnil.

Citiram:
Citiram:
Še kaj ni jasno?


Nikjer nisem napisal, da kaj nebi bilo jasno, zato tudi ne vem zakaj tak odnos do komentarjev na obliko. Vse jasno?

Očitno ti ni jasno, da sem hotel povedati, da si bržkone spregledal, kako se da zelo natančno določiti začetek sestavka. Od tod tudi tvoj občutek, da se gre za zbadljivko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 1:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gregor Maček je napisal/a:
Stroški uvoza
Poleg že omenjenih stroškov carine in davka na dodano vrednost je potrebno stroškom uvoza dodati še strošek carinskega pregleda, ki pri Pošti Slovenije znaša 4,25 EUR za pošiljko (3,00 EUR za obravnavo pošiljke in 1,25 EUR za pošiljanje obvestila). Ta strošek je pri pošiljkah z nizko vrednostjo relativno velik, obračuna pa se tudi, če carina "misli", da je carinjenje potrebno pa se potem pošiljka zaradi (pre)nizkega zneska nato ne carini (prej omenjene škatlice za SMD elemente).


Z zgoraj podčrtanim se ne bi strinjal, namreč skoraj vsako pošiljko mi carina pregleda (veliki paketi pač) - se vidi da je embalaža odprta in pošiljka je vsa prelepljena z lepilnim trakom Carinska pošta (ali nekaj v tem stilu) - pa še nikoli nisem plačal niti centa! Ravno danes so prišle nove "DJ" slušalke - paket je carina pregledala in če bi slušalke ocenil, bi rekel, da so stale >25€ (so pa stale 12€), vendar cene ni bilo nikjer na paketu napisane. No, v glavnem, nič nisem plačal, paket je poštar prinesel na dom brez komplikacij. Shocked
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jenc0
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Feb 2010 0:13
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.42
Kraj: Cerklje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2010 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo tole, imate prav svojo revijo Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group