www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vprašanje administratorju
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2005 7:14 pm    Naslov sporočila:  Vprašanje administratorju Odgovori s citatom

Zanima me zakaj je bil danes iz teme "LED ???", izbrisan post uporabnika Temacoo, ki mi je konkretno odgovoril na moje vprašanje glede možnosti nabave LED diod, ki jih potrebujem?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2005 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sporočili sem pobrisal jaz. Uporabnik se je registriral danes, zelo podobno sporočilo je bilo objavljeno v dveh temah, obakrat pa je bila podana povezava na bolho. Stvar sem razumel kot poskus reklamiranja in...

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2005 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In katero pravilo je kršil ??? Confused

Edina konkretna pomoč na vprašanje, kje lahko dobim potreben materijal mi je ponudil ravno on. Je zato ker se je včlanil danes njegova pomoč, namig ali ponudba kaj manj vredna?

Skoraj v vsaki temi se pojavljajo odgovori kjer si forumaši pomagamo z nasveti kje dobiti .... in skoraj vsak tak odgovor se glasi: pokliči v firmo XY v kraj XX. Tudi to so reklame pa jih nihče ne pobriše. Zakaj?

Pa tudi, če je naveden link do firme. Če je na forumu napisano že ime firme vpišeš v google in že imaš link. A je zato kakšna razlika, če je naveden direkten link ali samo ime?

Frenki brez zamere, ampak glede takih stvari se obnašaš kot, da si bolj papeški od papeža Exclamation
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 1:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj vse kar si napisal drži. Sporočil nisem shranil, sicer bi ju verjetno vrnil nazaj. Po log-ih se mi pa tudi ne da več razkopavati danes. Za en dan sem imel tega dovolj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi pripomnil še tole:

Naslov teme "LED ???" Shocked kakšen naslov pa je to, jaz bi brisal celotno temo, ne samo en odgovor v temi. Že sam naslov teme je slabo izbran in ne pove veliko, oziroma pove preveč, toliko preveč, da nič ne pove.

Drugače pa, če nekdo vpraša kje naj nekaj dobi, in če nekdo odgovori kje bo to stvar dobil na način da poda link ali telefonsko ali kaj drugega, to ni nobena reklama. Sicer pa, namerno oglaševanje je precej drugačno od take vrste pomoči in se jo hitro odkrije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot vidim se posti v moji temi LED ??? vztrajno brišejo.
Še vedno nisem dobil odgovora zakaj?



reber je napisal/a:
Naslov teme "LED ???" Shocked kakšen naslov pa je to, jaz bi brisal celotno temo, ne samo en odgovor v temi. Že sam naslov teme je slabo izbran in ne pove veliko, oziroma pove preveč, toliko preveč, da nič ne pove.

A sedaj se bomo šli že ocenjevanje naslovov tem? Vsak elektronik ve kaj pomeni besedica LED, vsak osnovnošolec pa kaj pomenijo trije vprašaji! Le kaj naj bi se potem govorilo v temi s takim naslovom?
Je to zate pretežko za razumevanje? Ti bi verjetno naslov teme raztegnil na nekaj vrstic in rubriko "Sveže diskusije" napolnil na sami začetni strani foruma? Rolling Eyes

Če se tvoja pripomba in vzroki za brisanju mojih tem in postov zdi upravičena komurkoli, pa naj bo to administratorju, moderatorjem ali ostalim forumašem jo lahko na tvojo pobudo takoj izvedejo. Hkrati pa naj me iz istega razloga še izbrišejo iz seznama članov, da bo čiščenje res temeljito opravljeno!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Kot vidim se posti v moji temi LED ??? vztrajno brišejo.
Še vedno nisem dobil odgovora zakaj?


Kaj je bilo pa še pobrisano? Shocked Edina stvar, ki sem jo brisal je bilo zgoraj omenjeno sporočilo včeraj.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, ko sem pred dobro uro odprl stran foruma je bil post, ki sem ga včeraj zvečer povzel po prejšnjem izbrisanem spet neviden oziroma ga ni bilo. Zato sem to vprašal.
Pred 20. minutami pa se je spet pojavil. Think

Kdo vse lahko briše in obnavlja poste ne tem forumu ne vem. Očitno pa se nekdo s tem igra ali pa mu gre kakšna zadeva v nos.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, ne - edina možnost ki jo vidim je, da si spregledal razdelitev na dve strani. Če si odprl že pogledano temo, ti jo je pokazal od začetka in si videl v bistvu prvo stran. Tvoje omenjeno sporočilo pa je bilo že na drugi.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 2:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brskalnik imam nastavljen tako, da mi ob vsakem zagonu reload-a strani.
Ko se mi je odprla tista stran je bil zadni post v temi od cero-ta datiran 21. marca. Zato sem sklepal, da je bilo spet izvedeno brisanje.
Lahko pa se je zgodilo kaj drugega, kar v računalništvu ni redkost ...

Frenki, če ga bom naslednjič kaj polomil in kršil kakšno napisano ali nenapisano pravilo bi te prosil, da mojemu postu pripneš rdeče opozorilo, kot je to običajno v navadi, in obljubim, da ga bom sam čimprej ustrezno popravil.

Hvala za odgovore in LP Iztok
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ne, ne - edina možnost ki jo vidim je, da si spregledal razdelitev na dve strani.


Včeraj se je s forumom dogajalo nekaj čudnega. (ravno to kar je napisal frenki) Ko si klinknil na menu levo kjer je bilo sporočilo označeno kot novo te ni postavilo tja ampak stran prej.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2005 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz bi dal frenkiju prav
sicer pa če se postavim v njegovo kožo bi to tudi sam naredil ker na spletu po forumih je zelo veliko ljudi ki pridejo gor samo da napišejo oglas ali pa dajo link do podjetja s tem je mišljeno kot reklama in potem jih ni nikoli več na forum ali pa do spet takrat ko morajo napisati oglas
se je pa opravičil in to je to ni se pa treba razburjat nevem kako ta take stvari
opozorilo na napako bi bilo dovolj
no še to je pa res da je tisti link zelo uporabna zadeva še ta marsikoga drugega

LP cero
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2005 4:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero, vsak ima pač pravico do svojega mnenja. Tako jaz kot ti. Spoštujem vsako mnenje četudi ni v skladu z mojim. Sem pa v takih primerih o zadevah vedno pripravljen debatirat in predstavit svoj pogled. Mogoče prepričam sogovornika ali pa on mene. Ker pa sem odkrit karakter, ki za sabo ne pušča odprtih problemov in želi biti s stvarmi na čistem pa o vzrokih takšnih in drugačnih težav odkrito spregovorim in vprašam brez dlake na jeziku.

Od Frenkija sem sicer pričakoval drugačno razlago, vendar me je presenetil in ravnal fer, kar cenim in spoštujem. Niti ne smatram, da se mi je kakorkoli opravičeval, ampak je pošteno povedal razloge in svoj pogled na stvar, kar mi popolnoma zadostuje.

Kar pa se tiče reklam na forumu pa je moje mnenje tako, da je meje težko določit vendar je kljub temu možno. Mislim, da je meja selekcije v nekaterih primerih malce preostra, tako kot je bilo v tem primeru. Konec koncev ta forum oglašuje cenik IC-ja in HTE-ja. Pa tudi forum kot je ta najbrž ne rabi tako ostrih protipropagandnih filtrov kot naprimer forum Svet Elektronike, ki je firma in ima lastno prodajo in s tem malce drugačne razloge.

Po eni strani posti kakršen je bil od uporabnika Temacoo res zvenijo kot reklama, toda, če se vprašamo, kdo pa je bolj pomagal forumašem, Temacoo z enim postom ali Lincolin z stotimi ... ?

LP Iztok
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2005 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
jaz bi dal frenkiju prav
sicer pa če se postavim v njegovo kožo bi to tudi sam naredil ker na spletu po forumih je zelo veliko ljudi ki pridejo gor samo da napišejo oglas ali pa dajo link do podjetja s tem je mišljeno kot reklama in potem jih ni nikoli več na forum ali pa do spet takrat ko morajo napisati oglas
se je pa opravičil in to je to ni se pa treba razburjat nevem kako ta take stvari
opozorilo na napako bi bilo dovolj
no še to je pa res da je tisti link zelo uporabna zadeva še ta marsikoga drugega

LP cero


Jaz mislim, da tudi v primeru, da nekdo napiše odgovor z razlogom, da bo s tem naredil malo reklame, ni s tem nič narobe, če se seveda izkaže, da je povezava, oziroma tista reklama take narave, da je nekomu to tudi v pomoč. Take reklamice pa so vse, ki pokažejo pot kje kaj kupiti, še posebej če so cene ugodne. Včasih je postavljeno vprašanje kje dobiti neko stvar, potem pa bo nekaj odgovorov kje in linki do tja, ali naj bo to tretirano kot oglaševanje in ali naj bodo odgovori brisani ??? mislim, da so taki odgovori dobrodošli seveda če so vezani na vprašanje ki je postavljeno. Vsiljivo reklamiranje in oglaševanje pa je odveč in naj se briše.
Drugače pa, imam en predlog, da bi lahko na forumu zbrali, ampak na kratko, naslove trgovin, dobaviteljev raznih elektronskih komponent in pa stvari, za katere se kaže povpraševanje in iskanje, take stvari ki jih uporabljamo in včasih ne vemo kje dobiti. Pa naj bo to reklama ali ne, marsikomu je lahko v pomoč.

Glede naslova Iztok: no, za ta naslov LED??? sem prebral temo in res je tematika taka, da je naslov težko izbrati, da bo naslov povedal nekaj konkretnega, hkrati pa bo kratek. Moje mnenje je, da ni potrebe da je naslov pretirano kratek, naj ima 5 ali 6 besed če je potrebno, in če so besede skrbno izbrane naslov ne bo predolg.
Jaz bi izbral naslov za to temo: "LED iz industrijske fotocelice?" in se mi zdi, da naslov ni predolg in da pove da sprašuješ o led diodi iz industrijske fotocelice ki pa je po vsej verjetnosti IR ali UV, lahko tudi navadna, če pa je splošno vprašanje led? pa se niti približno ne ve, za kakšno led naj bi se šlo, torej naj bi se šlo za katerokoli vrsto led, v malce daljšem naslovu pa je izbor že bolj natančen.

To je bilo moje skromno mnenje. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2005 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Strinjam se z Reber-jem, da bi se odprla stran s povezavami do trgovin. Menim tudi da bi brez omenjanja proizvajalcev/prodajalcev raznega materiala forum izgubil dve tretjini "prometa". Morda bi ( pravzaprav bi bilo to vprašanje za anketo), oblikovali stran, kjer bi vsak zainteresiran proizvajalec/prodajalec imel možnost sam predstaviti svojo ponudbo v velikosti xx kB in jo bi smel npr. enkrat tedensko ažurirati. Moderatorji/administratorji - ?

L.p.; Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group