www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIC 16f628A Semaforizirano križišče
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
ot: Včasih ste neverjetni s temi butalami in drugimi podobnimi izpadi. Fant je samo zaprosil, če bi mu kdo pomagal pa ga tako grdo napadate.

ot: Pri teh zahtevah, ki jih je navedel, torej 4 običajni semaforji, dva po dva sta enaka. To je 12 ledik priključenih na 6 izhodov PIC-a. Mogoče še kakšna dodatna za pešce, ampak nič ne piše. To je dela za pol ure...
Dajmo mu zaračunat 1k€!! Rolling Eyes


Izvoli - naredi mu!

Napisal sem preko 9000 sporočil, v glavnem so bila namenena pomoči - koliko sem je pač znal nuditi. Kar precej članov foruma je prišlo do mene, da smo s skupnimi močmi skušali rešiti kako težavo. Tudi to sporočilo sem prebral. Verjemi, če bi bilo iz njega razbrati, da se človek vsaj malo trudi, poleg tega niti ne vemo kaj pravzaprav bi rad, bi mu sigurno skušal kako pomagatati.

P.S.

Kraj v profilu je dobrodošel. Meskalito, če si doma kje v bližini mene, se lahko oglasiš, v koliko imaš seveda interes, da zadevo nareiš SAM z mojo pomočjo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

smotanc je napisal/a:
No evo shemo,TIV upam da bos sam skupaj spravil, program ti bom še malo pomagal.


Manjka 100nF na nožicah PICa, 10k za reset, 2200uF C3 je prevelik. Brez težav lahko daš 10uF.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smotanc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jan 2008 20:38
Prispevkov: 81
Aktiv.: 0.41
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravicujem ampak shema je bila narisana zelo nahitro,mišljeno je bilo tudi, da človek malo sam razmisli in dopolni, dal sem mu samo spodbude. želim da ve da smo mu pripravljeni pomagati če je pripravljen vložiti malo truda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.21
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hahaha. To je čisto enostavna nalogica. Jaz sem čisti začetnik v programiranju PICov, pa bi znal tole v par minutah napisat.

gre za neke vrste LED test program, ki se neskončnokrat ponavlja. Edini "hakeljc" je utripanje zelene in istočasen vklop rumene in rdeče barve na semaforju (pa je tudi to enostavno).

Samo par zakasnitev je treba dat v program...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

audiox: zelena ne utripa več, tako da je glede na Slovenske ceste zdaj to lažje naredit Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2010 9:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale stran je uporabna za začetnike (pa tusi za stare mačke, ki se jim ne ljubi računat) Pic Delay Generator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2010 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Izvoli - naredi mu!

Mu bom.
Če se mi javi, mu spišem tistih par vrstic kode. Všeč pri njem mi je, da je priznal, da ga to totalno ne interesira in da bo študiral jazz kitaro (slednje me je verjetno še bolj potegnilo v njegov bran). Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 22, 2010 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem mu zlotal ploščico in sprogramiral PIC-a za ceno materiala. Upam, da mu bo uspelo s kitaro... Smile
Malo se lahko tudi vam zahvali, ker ste me sprovocirali Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group