www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PSK radijske postaje in TNC-ji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slaba novica za bodoče graditelje trv9cm in trv13cm.

Za moje transverterje sem večino komponent dobil na Farnellu.
Sedaj je pa stanje porazno.

Vsi kateri ste naredili to:

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=31189 in ste nameravali narediti kakšen trv. bodo težave z nabavo komponent.

Predolgo se čakalo s projekti trv. ali ste pa tako pridni da ste vse pokupili, pridno lotate in se nič ne hvalite.

Prilagam samo tri slikice, povejo vse.



AVT54689.JPG
 Opis:
Ni več na zalogi, in ga verjetno ne bo več.
 Velikost datoteke:  76.86 KB
 Pogledana:  37 krat

AVT54689.JPG



MMG3007NT1.jpg
 Opis:
Ni ga in ga več ne bo.
 Velikost datoteke:  85 KB
 Pogledana:  23 krat

MMG3007NT1.jpg



ALM32320.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  69.93 KB
 Pogledana:  21 krat

ALM32320.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75300.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Farnell počne neumnosti. Od proizvajalcev dobi vzorce,.. te potem proda ( ne glede na to, da niso namenjeni temu), kasneje pa ne nabavi nove zaloge,.... Farnell že dolgo ni več referenca dobavljivosti.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AVT-5x689, torej oba dva uporabljena tipa, se v mali količini dobi zaenkrat pri RS-components, drugje (od velikih dobaviteljev) nisem našel, da bi dejansko imeli zalogo oz. bili pripravljeni prodati par kosov. Pri nas možno naročiti prek HTE ali pa direktno od avstrijske podružnice, če se nabavlja kot firma (fizični osebam avstrijska podružnica "RS-comp" ne dobavlja).

"MMG....." imajo zaenkrat še vedno na zalogi pri Mouserju, od tam sem jih za svoj TRV dobil pred kratkim.

"ALM....." pa zgleda, da sem kupil od Farnella zadnja dva kosa Wink!

Sicer pa veliko sreče pri gradnji, mene že nekaj časa "zafrkava" mešalnik transverterja 13cm. Na začetku je vse skupaj celo kar dobro delalo (15mW izhoda "TX", -1,1V @ TT1, -0,15V @ TT2 <--> ATF-35076), po spajkanju zadnje od 4 stranic medeninastega ohišja pa gre vse skupaj samo še navzdol. Karkoli naredim, da bi zadevo izboljšal (v smislu pričakovanih moči izhoda "TX" oziroma pričakovane napetosti na TT2, kot je označena na načrtu), gre samo na slabše Sad.
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:


"ALM....." pa zgleda, da sem kupil od Farnella zadnja dva kosa Wink!

Sad.
.


Ne nisi, za trv13cm še vedno imajo zalogo, (ALM32220BLK).

Kako dolgo še?
(Tega ne ve nobeden, ko prodajo zalogo, verjetno se ga ne bo dalo dobiti več pri njih.)

Zaloge ni več za trv9cm (ALM32320BLK).



AVT32220.JPG
 Opis:
Za trv. 13cm
Zaloga je še (209 kosov).
 Velikost datoteke:  100.14 KB
 Pogledana:  9 krat

AVT32220.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75300.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75300.18

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
(15mW izhoda "TX", -1,1V @ TT1, -0,15V @ TT2 <--> ATF-35076)

Na prvi pogled je -1,1V prevelika neg. napetost. To pomeni, da je signal zelo predpopačen in je veliko moči izgubljene v višje harmonske komponente. Kot vem, je potrebna usmerjena napetost HEMT-a tu od -0,2 do -0,8V? Meri nivo za filtrom f x 4 in poskušaj nastaviti tak Idss, da bo ta največji. Pa vhod iz PLL LO mora biti okoli +8dBm. Meni po vgradnji v oklop ni bilo potrebno popravljati.
Ali je s priključnimi kabli vse ok?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Josip, zakaj tako paničariš in iz muhe delaš slona?


Nimam potrebe paničariti. Teh komponent ne rabim več, pet 13cm in dva 9cm trv sem že sestavil in stestiral.
Sedem jih je, upam, dovolj.

Kot je že napisal S56AL:
Citiram:
Pri nas možno naročiti prek HTE ali pa direktno od avstrijske podružnice, če se nabavlja kot firma (fizični osebam avstrijska podružnica "RS-comp" ne dobavlja).


Problem je to ker sem fizična oseba.

Mouser je isto sra*nje. Pošilja samo na firme.

Boš v bodoče, če bom kaj rabil iz RS ali Mouserja naročal za nas navadne smrtnike?
Samo ne z takšno maržo kot jo ima Terna (iz Burklina).
Potem se raje poslovim od spajkanja.

Zaenkrat sem hotel biti samostojen pri naročanju komponent, a to mi je omogočil Farnell. Nisem hotel nadlegovati, obremenjevati nobenega da bi mi kaj naročal.

Pa še tistih 5€ poštnine, je zanemarljivi znesek, kaj je pa najbolj pomembno pri njih, to je ekspeditivnost.

Koda:
Komponent je na trgu dovolj, samo malo je potrebno pogledati in poiskati.

Drugič ko ne bom uspel najti kakšne komponente, vem na koga se obrniti.

Ja, da ne bom čisto OFF: kje kupiti po normalni ceni Mini circuit TUF860. Darkotu so pošli. Rabil bi 2kosa.



TUF-860_SPEC.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  TUF-860_SPEC.pdf
 Velikost datoteke:  165.64 KB
 Downloadano:  5 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi pri IC, če bodo imeli kakšno večje naročilo za MiniCircuits in se priključiš.
Sicer imam pa zate dva TUF-5+, če želiš.
Sta do 1500MHz in 2dB več slabljenja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RS components iz Austrije je meni dobavil, pa sem fizična oseba. Celo začudil sem se, da so mi robo poslali že drugi dan, na račun sem pa moral čakati skoraj 14 dni, tako da sem že klical gor..
Res je, da tudi službeno včasih kaj naročimo pri njih in sem jaz tam kontaktna oseba, vendar je ta roba bila privat in na moj privat račun.

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 8:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Problem je to ker sem fizična oseba.

Mouser je isto sra*nje. Pošilja samo na firme.

To pa ne drži. Sem pred kratkim naročal pri Mouserju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

japek je napisal/a:
RS components iz Austrije je meni dobavil, pa sem fizična oseba. Celo začudil sem se, da so mi robo poslali že drugi dan, na račun sem pa moral čakati skoraj 14 dni, tako da sem že klical gor..
Res je, da tudi službeno včasih kaj naročimo pri njih in sem jaz tam kontaktna oseba, vendar je ta roba bila privat in na moj privat račun.


Sem poskusil pred kratkim, on-line naročilo je možno oddati, kaj se je potem zgodilo, pa je razvidno iz pripete e-poštne korespodence (v kronološko obrnjenem vrstnem redu). Glede na napisano torej ni možno niti s klasičnim predplačilom po predračunu...

******************************

Guten Tag, Herr S****!

Vielen Dank für Ihre rasche Antwort.
Aus rechtlichen Gründen dürfen wir keine Rechnungen (auch keine Vorauszahlungen) an Privatpersonen ausstellen.

Vielleicht können Sie über einen Arbeitgeber oder eine befreundete Firma bestellen?

Herzliche Grüße,
Ke****n M**er

---------------------------------------------------------------------------------------------

Von: Aleksander S. [mailto:****@******.***]
Gesendet: Donnerstag, 22. Mai 2014 17:56
An: verkauf@rs-components.at
Betreff: Re: Your order 125149117


Sehr geehrte Frau M***er,

Leider bin ich ein Privatkunde und habe keine MWSt Nummer. Koennte ich die Ware per eine Proforma Rechnung vorauszahlen?

Mit freundlichen Gruessen,
Aleksander S****

---------------------------------------------------------------------------------------------

2014-05-22 17:34 GMT+02:00 verkauf@rs-components.at <verkauf@rs-components.at>:

Dear Mr. S****,

thank you very much for your order.
We can only deal with your company, if you have got a full valid VAT number.

Can you please provide me your VAT number and the invoice address?

Thank you very much and best regards,
your RS-team
iA Ke***n M***er
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen Sandi,

ne vem sicer, kdaj si ti to poizkušal, ker so nekaj menjavali glede tega. V prilogi se da videti, kako sem se jaz registriral. Drugače pa imajo v sloveniji tudi svojega
prodajnika . Spodaj so njegovi kontaktni podatki.



Brez naslova.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  131.98 KB
 Pogledana:  11 krat

Brez naslova.jpg



_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

japek je napisal/a:
Pozdravljen Sandi,

ne vem sicer, kdaj si ti to poizkušal, ker so nekaj menjavali glede tega...


22. maja, letos, torej dobra dva meseca nazaj.

LP, S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 13 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group