www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PSK radijske postaje in TNC-ji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naročilo, bilo je lani oktobra. Neke koristi od mene ravno nimajo, preveč redko kupujem. Sandi, če je kaj specifičnega mi napiši na PM, pa ti poizkusim jaz kupiti.


Brez naslova.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  97.02 KB
 Pogledana:  11 krat

Brez naslova.jpg



_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Japek, letos na spomlad sem se registriral na spletni strani RS-at z istim namenom kot ti.

Od nakupa ni bilo nič. Potem sem poklical gospoda ing. Andreja Dugar-a, kateri mi je razložil da nakup ni možen niti pod razno kot fizična oseba.

Njegova številka je ta: gsm: 051 325385 pa mu omeni pogovor z Josipom iz Velenja.
(upam da se spomni, pogovarjali smo se več kot 10 minut - za mene neuspešno, seveda na moj račun)

To pisanje bi sicer bilo primerno za neko novo temo ali za na pranger, npr. nakup komponent izven Slo.

Pa še za nameček ta novost: včeraj sem se probal prijaviti na RS-at nisem pozabil ne gesla ne uporabniškega imena in ne gre. Res je pa da od pomladi nisem poskušal več , ko sem izvedel da jih komot lahko odpišem.

Tudi današnji poskus je propadel (log in) - napiše napačno geslo ali uporabniško ime, kar ni res, potem sem se probal ponovno registrirati, normalno neuspešno, ker že obstaja v njihovi bazi podatkov moj email, z drugim se pa nisem hotel, ker je itak brez veze.

Mogoče si pa le takrat imel srečo, ali si rojen pod srečno zvezdo HI!

Ti kot "kontaktna oseba" svojega podjetja, kontaktiraj Andreja, ali koga bolj pomembnega v imenu nas forumašev, in omeni da bi radi nakupovali pri njih in da nam naj nekako to omogočijo.

Imam občutek da Andrej dela bolj proti kot za, RS-at.

Če lahko nakup naredim pri Neuholdu, plačam z KK pošljejo hitro - a nebi mogel po njihovem vzoru poslovati tudi RS-at?

Pa še sosedi smo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravokar sem sestavil ti. pasivni Ethernet razdelilnik (Hub) s tremi priključki. Samo za 10Mb Ethernet in samo v polovičnem dupleksu. Pasivni v smislu, da ne potrebuje napajanja, saj ne vsebuje nobenih aktivnih komponent. Deluje na principu padca napetosti na diodah.

Prednosti:
- napajanje ni potrebno,
- robustna izvedba,
- zanesljivost v industrijskih in hribovskih pogojih,
- enostavna izdelava.

Slabosti:
- samo 10Mb polovični dupleks,
- trki na mreži,
- samo 3 priključki,
- kratki kabli, tam do 10m.

Zakaj bi tole prišlo prav?
- bi morda lahko počasi upokojili RS232 na NBP in prešli v celoti na Ethernet?
- vozlišče s tremi NBP postajami,
- vozlišče z dvema postajama ter priključkom na prenosnik.

Lep pozdrav
Janko



passivehub-board2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  46.5 KB
 Pogledana:  2 krat

passivehub-board2.jpg



passivehub-board.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.31 KB
 Pogledana:  0 krat

passivehub-board.jpg



passivehub-final.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  76.6 KB
 Pogledana:  6 krat

passivehub-final.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V BPSK postajah na vezju za preklop Rx/Tx je uporabljen tranzistor 2SB1002 za preklop na Rx, 12V pri porabi do 150mA. Ne dobim ga ne na Mouserju ne na Farnellu. Gotovo pa obstaja kakšna primerna zamenjava, kaj priporočate?

2SB1002
PNP 70V 1A 32MHz
SMD ohišje SP0
http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=9197

Lep pozdrav
Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko jih pa potrebuješ?
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Koliko jih pa potrebuješ?


Ne gre za to, gre za to, da dobimo dobavljivega. Tale tranzistor ne kaže, da bi imel prezahtevne naloge in gotovo obstaja primerna in dobavljiva zamenjava. Predlagam torej, da se potrudimo jo najti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah daj no, ne moreš narediti toliko postaj, kot ti jaz lahko dam tranzistorjev. Zame je to povsem dovolj dobra dobavljivost.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Ah daj no, ne moreš narediti toliko postaj, kot ti jaz lahko dam tranzistorjev. Zame je to povsem dovolj dobra dobavljivost.


Smile To pa popolnoma verjamem. Glede dobavljivosti se pa ne morem strinjati, ker ni dolgoročno vzdržna, zato v tem in podobnih primerih na iskanju zamenjave mislim vztrajati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Glede dobavljivosti se pa ne morem strinjati, ker ni dolgoročno vzdržna, zato v tem in podobnih primerih na iskanju zamenjave mislim vztrajati.

Ti kar, glede na to, da imam 4 kolute po 3000 kosov, en je načet bo ostalih 11860 uporabnikov lahko uporabljalo originale.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
jmivsek je napisal/a:
Glede dobavljivosti se pa ne morem strinjati, ker ni dolgoročno vzdržna, zato v tem in podobnih primerih na iskanju zamenjave mislim vztrajati.

Ti kar, glede na to, da imam 4 kolute po 3000 kosov, en je načet bo ostalih 11860 uporabnikov lahko uporabljalo originale.

Vsekakor pa hvala za ponudbo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
V BPSK postajah na vezju za preklop Rx/Tx je uporabljen tranzistor 2SB1002 za preklop na Rx, 12V pri porabi do 150mA. Ne dobim ga ne na Mouserju ne na Farnellu. Gotovo pa obstaja kakšna primerna zamenjava, kaj priporočate?

2SB1002
PNP 70V 1A 32MHz hFE 160-320
SMD ohišje SP0
http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=9197

Po mojem bo ustrezna zamenjava tale tranzistor:

BCX52-16
PNP 60V 1A 100MHz hFE 100-250
Vce 0,5V
Ohišje SOT89
http://www.mouser.com/ds/2/302/BCP52_BCX52_BC52PA-354570.pdf

Lep pozdrav
Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Po mojem bo ustrezna zamenjava tale tranzistor:

BCX52-16
PNP 60V 1A 100MHz hFE 100-250
Vce 0,5V
Ohišje SOT89
http://www.mouser.com/ds/2/302/BCP52_BCX52_BC52PA-354570.pdf

Lep pozdrav
Janko

Ja ampak tega pa nimam 4 kolute, imam samo 2.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
...
Ja ampak tega pa nimam 4 kolute, imam samo 2.
Dva koluta ali kosa?
Jaz jih pa imam 4 (kose)! Dancing

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Dva koluta ali kosa?
Jaz jih pa imam 4 (kose)!

ma kolute, kdo se sploh še v kosih pogovarja. Tisto, kar je po kosih, ne vem kaj imam, ker še nisem popisal v program.



proggy.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  104.16 KB
 Pogledana:  26 krat

proggy.jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen Darko.

Ko že omenjaš material, da te malo podrezam. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
Stran 14 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group